Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám növelni kislányo...

Hogyan tudnám növelni kislányom étvágyát?

Figyelt kérdés

Kislányom "papíron" 8 hónap 3 hetes, de mivel koraszülöttek vagyunk ezért vissza kell számolni , így 7 hónaposak vagynk.

Az étkezések a következők voltak eddig:

-reggel 1/2 6 - 6 óra tápszer 110 ml

-de. 1/2 10-10 tápszer 130 ml

-13.30 körül főzelék

-16.30-17 körül gyümi

-este 20 óra tejpép

(ezt 1 hete cseréltem fel a 11 órás tápszerrel, ugyanis eddig úgy volt, hogy este 8-kor tápszer este 11-kor pedig cumisüvegből tejpép.)


A reggeli első tápszert éppenhogycsak megeszi.Az sem zavarná, ha 60-vagy 70 ml tápszert kapna.De nem visszafelé akarok vele fejlődni az evésben, ezért van úgy, hogy újramelegítem neki és így bő 20 perc alatt eszi meg.

Hetente kb. 300-500g-ot hízik.

A pelus az mindig rendben van,telepakolja ahogy kell.


2010. márc. 22. 06:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Csak azért foglalkoztat ez a kérdés, hogy mennyit kellene ennie, mert több kérdésben ,válaszban itt az oldalon is olvastam, hogy egy ekkora gyerek már 160-180 ml tápszert is képes megenni.

Van ismerősőm is akinek 4,5 hónapos a babája és az a baba eszik 180ml tápszert.

Az én kislányom súlya 6700g, tehát nem egy díjbírkózó.:))

2010. márc. 22. 06:39
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj neki természetes ételeket adni tápszer helyett.Gyümölcsök,behabart főzelékek stb.Egy 7 hónapos babának is kellene már ilyesmiket enni.
2010. márc. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De ha szépen hízik fejlődik akkor nagy gond nincs.

Legyél vele sokat szabad levegőn, ha van rá módod az is jó étvágyat csinál.

2010. márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az én lányom is mindig sokkal kevesebbet eszik, mint az átlag. hetente a 300-500 g bőven elég, szinte sok is, szerintem nem kell neki több. A lányom havonta hízott 500 körül. és az is jónak számított. annyit egyen, amennyit akar, úgysem tudod megtömni, ha nem kéri, sőt, lehet, csak ártasz vele.
2010. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Az első választ el se olvasd. Nagyon is kell neki a tejalapú étkezés! (Kedves első válaszoló: nem hagynád már abba a baromságaid hintését??? Az, hogy a te gyereked soha nem ismerte a tápszert, és már ilyen korban javában tehéntejet iszik, nem jelenti azt, hogy mindenkinek ezt kellene követnie. Ezen az egész rohadt oldalon csak te gondolkodsz így, nem vetted még észre???)


Szóval kedves kérdező, ahogy írod, minden héten szépen hízik a babád. Eszik szépen főzeléket is, gyümölcsöt is, és megvan a tejalapú (tápszer) dolog is bőven. Ne aggódj szerintem, nem minden babának ugyanolyan az étvágya. Tény, hogy az én kisfiam pl. 200-230 ml tápszert is megiszik napi 2x, és 6 hós lesz vasárnap, de ő egy díjbírkózó, majdnem 8,5 kg. Ne hasonlítsd más babához a tiédet, mert nincs két egyforma kisbaba (sem étvágyban, sem fejlődésben). Nyugi! Szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, boldog kisbaba, nincs itt semmi gond. (B)

2010. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól eszik és jól hízik a babád. Az én lányom nem koraszülött, 1 évesen nem volt 8 kg, most 16 hós és nincs 9 kg. Semmi baja, eszik rendesen, ilyen géneket örökölt mindkettőnktől. Most kerestem meg a könyvét:

7 hósan 6320 gr, 8 hósan 6330 gr, 9 hósan 6890 gr. (nem írtam el). Ha nem szól a doki vagy védőnő hogy valami nem ok, szerintem nyugodtan etesd így, megtömni nem tudod, ahogy senki!

2010. márc. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!A tápszer még kell ennyi idős babának!Nagyon is jól csinálod.Nekem 4 gyermekem van a legkisebb most 22 hónapos és még reggel és este mindig tápszerezik.Sőt ha helyes ha nem sokszor ha nem akar enni "normális"kaját akkor napközben is szokott kérni.Ő sem eszik sokat van hogy reggel megiszik 150ml és délig semmit sem kér.A tiéd szépen hízik ,ezért szerintem ne aggódj!
2010. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell nei több étel! Beleerőltetni nem szabad mert megutálja az evést. (tudom, hogy nem erőlteted csak mondom) Az enyém 13 hónapos (nem koraszülött), most lett 8 kiló és kevesebbet eszik mint a tied. Havi 20dkg hízott 6 hónapos kora után. Nekem azt mondták, hogy kevés de elfogadható és, hogy 30-40dkg-át szoktak hízni. Szóval a tiéd tökéletes, nem kell neki több.
2010. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

7 hónaposan az én kislányom is csak 6830g volt.

2010. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elnézést tőletek, én most rájöttem, hogy elírtam a hízásunkat.HAVONTA hízzuk ezt a mennyiséget, nem hetente.:)

Megnyugodtam, hogy szerintetek is jó ahogy vannak az etetések.Természetesen nem hagyom el a tejalapú étkezést, tudom hogy szüksége van rá.

további szép napot mindenkinek!

2010. márc. 22. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!