Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hónapos babátok milyen?...

7hónapos babátok milyen? Miket csinál, és eszik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hét hónapos a kisfiam. Még sokat szopizik, de elég rendesen eszik is 5 és fél hós kora óta, gondolom azért, mert a kétéves tesótól látja, ugyanis a nővére ennyi idősen még nem akart semmit megenni. Gyakorlatilag mindenféle gyümölcsöt megeszik, zöldségeket, főzelékeket. A legújabb ajánlás szerint a glutén sem tilos, sőt, kell is adni, bár engem sose érdekelt ez a része, a lányom is elég korán kapott.

Tejterméket még nem adtam, csak babajoghurtot, viszont főzelékben már volt tej többször is. Nem aggódom emiatt sem, már pocakban szokta a tejet, én napi 2-3 litert minimum megiszom. Szoptatásnál se okozott hasfájást neki az én tejfogyasztásom, így nagyon nem félek adni neki.

Amúgy szépen, stabilan ül, felülni mostanság próbálkozik egyedül, egyre több sikerrel. Ezerrel kúszik hátrafelé, előre sokkal lassabban, négykézláb rázza a fenekét és mászni próbálgat.

2011. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam tápszeres sajna.Reggel és este kap tápszert, délelőtt gyümölcsöt keksszel,délben főzeléket, délután tejpépet. Imád enni,nincs olyan amit ne szeretne. Mást még nem próbáltam adni neki,de lassan a joghurt jön.

Mozgásfejlődése lassan indult be,csak 2 hete tanult meg forogni oda-vissza,emiatt gyógytornára is jártunk. Azóta viszont kúszás helyett gurulással közlekedik. Amúgy vidám,sokat mosolyog,nevetgél,hangját próbálgatja,sikítozik.Kérésre táncolgat,simogat. A gondom az,hogy nem szeret eljátszani egyedül rövid időre sem,ezért nehéz mellette ellátnom az egyéb dolgomat. Most ennyi jutott eszembe hirtelen. És a te babád? Ő mit tud?

2011. márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kislányom 7 hónapos magától kapaszkodva fel áll bárhol oldalt araszolgatva lépked persze sokat leül...forog ,mászik sokat beszélget a saját nyelvén de nem igazán akar enni egy szenvedés az étkezés.-73cm 7100g
2011. márc. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én 7 és fél hónaposom,most lett tápszeres,egyszercsak elfordult a cicitől,és hiába próbálkoztam nem akart szopizni.

Délelőtt gyümit kap,délben főzit,délután ismét gyümi,este sinlac.Most már sok mindent megeszik,a répával van gondban.

Már nagyon mászik,bejárja a házat,tegnap felült.

És elkezdett kapaszkodni felfelé,de azt még ritkán csinálja.

Sokat beszélget,talán most már jobban el játszik egyedül.

2011. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes, ahogy látom, a fiúcskák mindenkinél lassabban fejlődnek mozgásilag, de jó evők. A lányok pedig nagyon ügyesek, de a kaja egy kínszenvedés.

Amúgy az első válaszoló vagyok, a fimaról írtam, a lányom meg pont olyan volt, mint aki ma 7.46-kor válaszolt: ilyenkor már lépkedett egyedül, viszont az evése..... hááát, az most se túl jó.

2011. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

Az én babám már másfél hónapja tápszeres, mert elfogyott a tej. Reggel, délután kap 2,5-2,5 deci tápot, ebédre főzeléket husival, meg vacsorára is, vagyis 4szer eszik. Éjszakát átalussza már 2,5 hónapos kora óta kb.

Mászik, ül, és kapaszkodva áll is, nap legnagyobb részében ücsörög, meg álldogál, élvezi, hogy már "nagy" mert fel tud állni. Jól eljátszik magában, szerencsére, nem kell folyton vele lennem

2011. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. Az en babam sokat kuszik, ulni meg nem tud.

reggel szopizik, delelott tejbepepet kap, delbe fozeleket , delutan es este szopizik. Sajnos meg nehezen megy az eves, a sargarepat utalja es csak ugy hajlando enni valamit ha az olembe ultetem.

2011. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az én lányom már kúszik,mászik,ül és mindenben megkapaszkodva feláll.Egész nap futok utána,de így is esik eleget. Enni szerencsére nagyon szeret kb.napi 5ször eszik ebböl 3tápszer a többi főzelék,gyümölcs,babapiskóta zöldség.Nálam is kb.1hónapja fogyott el a tej addig szoptattam.
2011. márc. 18. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!