Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes kiskanállal próbálkozn...

Érdemes kiskanállal próbálkozni? Ismerősömnek kevés a teje, az egyhetes baba pedig nem akar cicizni. Védőnői tanácsra próbálták kanállal adni a lefejt tejet, de majdnem megfulladt a pici. Próbálkozzanak még, van értelme?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Fecskendővel, Nurofencsővel is lehet próbálkozni, és ha nem túl drága nekik SNS készülékkel.

Én haladéktalanul felhívnék egy szoptatási tanácsadót, mert biztosan van segítség, hiszen még csak egy hetes.


[link]

2011. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadót keressen meg! A fecskendő is jó.
2011. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én simán aventes cumisüveggel etettem, a legkisebb cumival. De ha tud fejni az isemrősöd akkor nem lehet nagyon kevés a teje.


Én még próbálnám minnél töbször mellre tenni, több pozícióban is. Neki is meg kell tanulnia cicizni. Ha végképp nem megy, nem kiskanalaznék. Az se etetett még babát aki ezt javasolja. 70-80 ml-t bekanalazni érdekes vállakozás.


Lehet esetleg megpróbálni pohárból itatni is.

2011. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is fel kéne hívni egy szoptatási tanácsadót.

Nekem az elején nem volt csak 20-30 ml tejem, szopott is, utána meg tápszerrel pótoltam, de pohárból, kanállal, fecskendővel nem ment, mindet kiköpte, fuldoklott ő is, hiába próbáltuk.

Így viszont könnyen kiszáradhat, ha mind mellé megy, ez nem gyerekjáték, be kell valahogy juttatni a tejcit a kis gyomrába!

Szóval, ha semmi más mód nincs, inkább a szoptanit készülékkel (én nem próbáltam, mert nagyon nehéz tisztán és különösen sterilen tartani), vagy simán a Tommee Tippee cumisüvegből 1-es cumival.

Ezzel a cumisüveggel nekem nem szokott le a szopásról a picim és nem lett cumizavaros sem (bár néha ettől is fuldoklott,akkor kicsit meg kellett szakítani az etetést).

Viszont míg kanállal próbálkoztunk, meg egyéb más módon azalatt kiszáradt és vittük be a kórházba (eleve nagyon sárga volt!!!)

Szóval csak egy bizonyos határig szabad megfogadni olyan szakemberek tanácsát, akiknek még nincs gyermekük, vagy nem volt ilyen problémájuk, mert nem lehet mindenáron a szoptatásra törekedni, van olyan, aki csak lefejt tejet tud adni a babájának, mert egyszerűen a pici nem tud/akar szopni, ő is ugyanolyan jó anya, mint a többi!

2011. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Azért kell a tanácsadót felhívni, mert nekik mindennel van tapasztalatuk!


Bár hála Istennek nekem tényleg elenyésző problémám akadt a szoptatással (én is felhívtam a tanácsadót, amikor kellett), de szoptatás közben is bőven előfordul, hogy "fuldoklik" egyet a baba, ha túl sokat nyel, mert dől a tej, ez nem különleges annyira.

2011. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 12:58!


Bocsánatot kérek, félre olvastalak, ugyanazt írjuk!


Elnézést!!!

2011. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!