Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám tápszeres és...

6 hónapos babám tápszeres és mégis minden etetésnél bekakil, van hogy közben is, normális dolog ez?

Figyelt kérdés
6 hónapos babám tápszeres és mégis minden etetésnél bekakil.4 hónapos koráig anyatejes volt, akkor nem csodálkoztam, de most igen. A lányom most 3 éves. Csak tápszeres volt, naponta egyszer kakilt, úgyhogy ez most furcsa nekem. Gondoltam kipróbálom a banános Humanát naponta 1-szer,2-szer, az nagyon megfogta a lányomat, de az 8 hónapos kórtól lehet adni. Valaki tapasztalt ilyet, vagy tud valamit erről? Majd azért persze megkeresem a védőnőnket is. Előre is köszönöm.
2011. márc. 17. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én 6 hós babám, 1x kakil, vagy 2x egy nap.Az sem mindegy, hogy milyen az állaga, és mennyi a mennyisége.De mindenképp dokit kérdezz!Mást még nem eszik?
2011. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én pár hete tettem fel ezt a kérdést az akkor szintén 6 hós babámmal kapcsolatban. Mindenki megnyugtatott,hogy jó az anyagcseréje,és nincs ezzel semmi baj. Most 7 hós,a széklet továbbra is nagyon gyakori,de szépen fejlődik,soha nem volt hasfájós,szóval már belenyugodtam, és úgy gondolom,jobb, mintha székrekedéses lenne. Az apukájára hasonlít, aki hasonlóan jó anyagcseréjű (legalábbis én erre fogom).
2011. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindig keveset kakil, nem túl sűrűt. Tegnap turmixoltam a baba pépbe banánt, ebédre meg a levesből zöldséget pótoltam tápszerrel és sűrűbb lett a széklete, éjjel meg el is maradt. Reggel is csak kicsi volt. Lehet javul a helyzet ha kap normális kaját. A súlya gyarapszik, persze nem olyan ütemben mint eddig, de már sokat van ébren, sokat dolgozik. :) Nálunk is apukának gyors az anyagcseréje. Én is gondoltam erre. Majd meglátjuk hogy alakul és persze rákérdezek a dokinál.
2011. márc. 18. 08:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Beszéltem a védőnőnkkel, ő ajánlotta hogy paszirozzunk enyhén sós, cukros vízben főtt sárgarépát, adjunk hozzá burgonyát vagy almát, mert a répa kitisztítja a baba beleit, na ebbe nem folyok bele, de a répa jót tesz. És a turmixolt kaja se túl jó, mert habos és puffaszt. Ezenkívül ajánlotta a protexin-t. Ezt azért írom csak le hátha valakinek segít. Ja és a banán is elég jól megfogta, de csak egy fél ajánlott.
2011. márc. 19. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!