Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csajok, szerintetek ha ideér...

Csajok, szerintetek ha ideér sugárzásból valami, az tényleg nem fog veszélyt jelenteni? Főleg a pici babákra gondolok. Nem féltek tőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

-ide fog érni és fel is fog hígulni ezt jól mondták

én inkább attól tartok hogy a pocakban levőket fogja károsítani mint a már megszületetteket.


22+6 h. kismama.

2011. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

még mindig első ...


HA FÉLEK ATTÓL NEM LESZ JOBB!!!

2011. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lesz ami lesz, ezzel nem lehet mit tenni.
2011. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Állítólag nagyon messziről jön, és amire ideér, már felhígul, főleg, ha az óceán felé indul el először. Ettől függetlenül most pár hétig én sem sétáltatom esőben a fiamat, pedig eddig nem zavart minket, ha esett, akkor is kimentünk sétálni. Tegnap egy szakértő azt mondta, közel sem olyan súlyos a helyzet, mint Csernobilnál, ugyanis most hasadóanyag nem került ki a levegőbe.


Ettől függetlenül én is félek egy kicsit, és mérges vagyok, hogy ez egyáltalán megtörténhetett.

2011. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Volt itt már minden...Csernobil, marha kór, sertés- és madárinfluenza, H1N1, Izlandi vulkán...tehát az életünk egy rettegés. :)

No, poénra vettem, de most komolyan, annyi mindentől félhetnénk, és annyi minden hat ránk károsan...de ha lesz is valami baj belőle, akkor az majd évtizedek múlva fog jelentkezni ilyen-olyan betegség képében. A szervezet erős, sok mindent kibír. A babákban meg olyan életerő van!

Szóval nyugi, ne parázz, az jobban árt.

2011. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Energetikával foglalkozom...

Az egészségügyi világszervezet szerint nem fog egészségre káros hatású sugárzás ideérni...

Viszont

Azonban jó tudni, hogy vannak dolgok, amik jelen vannak és nem beszélünk róluk.

A radioaktív jód felezési ideje 8 nap. Tehát 8 nap alatt eltűnik a légtérből. Így az nem érhet ide.

A cézium felezési ideje azonban 30 év. Szóval még a csernobili is velünk van.

Én is kismama vagyok és nagyon aggódom a gyerekeimért. A legérzékenyebbek ugyanis a kismamák és a gyerekek. Sajnos tudom, mit jelent egy sugárbetegség. Reméljük Isten megóvja a kicsiket....

2011. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mit árthat egyébként a csecsemőknél?

Amúgy köszi a válaszokat.

2011. márc. 18. 12:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a csernobil sokkal gazasbb volt, kozeleb bis voltunk hozza es megis tuleltuk. Gyerek voltam de emlekszem a novenyekre es a felevelekre amik ido alatt lehulltak... De nekunk semmi bajunk nem lett. Jodtablettat kellett szednunk a suliba (ilyen kis edeskes cukorka szeru volt). En nem ismerek olyat akinel gondot okozott volna. A kertunkben 2 evig semmi nem termett arra emlekszem aztan utanna helyreallt minden. Egeszseges az egesz csaladom es 2 egeszseges ocsem szuletett az egyik 1 evvel a masik 5 evvel a sugarzas utan. nekem is egeszseges a kisfiam. Szoval en annyira nem paraznek.
2011. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A nagy mértékű sugárzás halált okozhat, szervek károsodását, belső vérzést... Ez az erőmű közvetlen közelében fordulhat elő.

A sugárfertőzés, például a csecsemőknél, és főleg a gyerekeknél rákos megbetegedéseket okoz, hosszabb távon, főleg leukémiát. Károsítja a géneket, ezáltal a következő nemzedékben megnő a genetikai betegek száma...

Igen, valóban túléltük, de Magyarországon is létezik egy statisztikai kimutatás, miszerint a többszörösére nőtt a betegen született gyerekek száma....

Mi egészségesek maradtunk, de a gyerekeink között nagy számban fordulnak elő bizonyítottan ennek a következtében a betegségek, torz születések...

Most sem a kisgyerekeink fognak megbetegedni, vagy ha mégis, lehet, hogy senkinek nem jut az eszébe, hogy anno sugárzás érte őt. Gyerekeink gyerekei azok, akik nagyon sokat fognak még emiatt szenvedni....

2011. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok szakértő,de véleményem szerint lesznek káros hatásai.Egy ismerősöm akkor volt éppen terhes amikor Csernobilban bekövetkezett a tragédia.Megszületett a babája de 3-4 hetesen megműtötték mert daganatos volt a baba:(

Én konkrétan félek tőle és szerintem sok mindent elhallgatnak,hogy elkerüljék a pánikot.Az sem véletlen,hogy Csernobil óta a legfőbb halálozási ok a RÁK!!! Szerintem tuti sz@r van a palacsintában:(

2011. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!