Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő fel akar jelenteni...

A védőnő fel akar jelenteni minket?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk tanácsadáson ahol új védőnő fogadott minket. A kisfiam hasánál van egy olyan rész ahol nagyon vékony a bőr és látszódik az ér, illetve több érnek a színe, ami kékes beütésű, mintha zúzódás lenne, de születése óta így van. Erre tegnap kitalálta, hogy mi biztos verjük a gyereket és nagyon fog minket figyelni, még egy folt és feljelent. Most cseréljem le vagy várjak? Nem akarom, hogy azt higgye tényleg verjük a babát és ezért megyek máshoz, mert ő észrevette. Valami ötlet?
2011. máj. 31. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Ez de egy tirpák!

Már pedig azt fogja gondolni, hogy ezért váltjátok le. Nem tudom mi lenne a helyes. Nincs ez a dolog valahol leírva a kicsi kartonjára, vagy valahol? Ti szavatokra mit reagál?

Te is megfenyegetheted rágalmazásért!


Le tudjátok cserélni a védőnőt? Nálunk körzeti van és azt nem lehet váltogatni, a lakóhelyünk szerint illetékeshez kell járni.

2011. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a gyerek dokitoknak és az igazol Téged, ennyi.
2011. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, beszéljetek a régi védőnővel, hogy szóljon neki, hogy tényleg ott volt az a folt. Neki talán elhiszi.
2011. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is körzeti van,nem kehet csereberélni!!!!Egyébként vidd el a gyerek orvoshoz és meséld el neki,hogy mi történt!!!!Kíváncsi vagyok,hogy Ő mit mond majd!Lehet helyreteszi a védőnőt egy kicsit...
2011. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtad el neki, hogy születése óta így van? És ha mondtad, miért nem hiszi el? Sajnállak, mert nekünk nagy szerencsénk van a védőnővel, aranyos és segítőkész, bármikor hívhatom.Nem tudom, mehetsz -e máshoz, de nem biztos, mert a védőnőt kijelölik területileg, nem te választod meg.Ha máshoz mész, neki még gyanúsabb leszel..Nehéz ügy!Nem tudom, mit tennék a helyedben!És mitől van ott az a kékes rész?
2011. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele lehetőleg higgadtan, és javasold, hogy kérdezze meg a gyerekorvosotokat.

Ő már biztos többször látta a picit meztelenül, és tudja, hogy ez nem zúzódás.

Esetleg kérdezzen rá az elődjénél.


Amúgy a szakmai hozzáértését kérdőjelezi meg, (ő, a sajátját), ha nem tud különbséget tenni a kettő a között, bár ezt nem feltétlen dörgölném az orra alá.


Legfeljebb megfigyel, és akkor mi van?

A feljelentéshez is szüksége lenne orvosi látleletre, és ha a doki nem kegyelemkettesekkel szerezte a diplomáját, akkor nagyon ki fogja röhögni.

Ez meg már legyen az ő baja.


Gondolom, többet járt ez is a suli mellé, és azt is főleg illuminált állapotban, ha nem látja, hogy ezek vérerek, és nem a szövetek sérültek, ahogy az egy zúzódásnál lenni szokott. Nem mellesleg az pár napon belül zöldes, aztán sárgás, míg a baba pocakján a kék árnyalat nem fog változni.


Hül.ye pi.csa... Ne törődj vele. Igyekszik fontoskodni, de úgy látszik, szüksége van néhány negatív tapasztalatra is. :D

2011. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kérnék egy orvostól igazolást, hogy az a folt nem zúzódás következménye, azt oda adnám a védőnőnek, és utána elküldeném a p..csába. Hogyan mer úgy vádaskodni, hogy nem is ismer titeket, szerintem, ha normális lenne, akkor beszélt volna az előző védőnővel, hogy jobban kell-e figyelnie rátok, mert ezt, és ezt tapasztalta.
2011. máj. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem személy szerint nagyon felháborítana, ha ilyet gondolnának rólunk, főleg ha jól látszik, hogy nem belilult, hanem az erektől kékes színű a hasa. Egy védőnőnek illene különbséget tennie... Én szólnék a felettesének a dologról, beszélgessen már el vele szakmailag és emberileg is, hisz nem úgy viselkedett ahogy egy védőnőnek kéne.

2011. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Előzd meg, menj be a családsegítőbe, hogy mi a problémád, úgyis az önkormányzathoz tartoznak a védőnők.
2011. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a doktornénije mondta h verem a kislányomat. Olyan 6hónapos lehetett a lányom mikor elvittem hozzá, mert egy barna folt jelent meg a mellkasán és egyre nagyobb lett. Mikor meglátta egyből megkérdezte h "verjük ezt a gyereket?". Ott volt a védőnőnk is. Én totál lesokkoltam és mondtam h "dehogy". ÉS elkezdte nyomkodni a bordáit, gondolom nézte h eltörtük e. És a végén kijelentette h az egy anyajegy és vigyük el bőrgyógyászhoz. Semmi "elnézést" vagy valami. Én meg vagy egy hétig nem tettem túl magam ezen.

Rá pár hétre jött a védőnő a szokásos havi látogatásra és mondtam neki h "remélem h nem gondoljátok h verjük?" és mondta h "dehogyis de ebben a mai világban már nem lehet tudni" és elmesélte h a doktornő és az ő kötelessége ezt megnézni és megkérdezni. Mondtam neki h jó sok álmatlan éjszakát okozott nekünk ezzel...

Én azt tanácsolom neked h beszélj te is a védőnőddel és mond el neki h születése óta ott vannak azok az erek és h téged ez nagyon bánt h ő azt gondolja h veritek. De válthatsz védőnőt is, ha neked nem szimpi és nem tudjátok ezt megbeszélni. Ahhoz h bármi ügy legyen ebből több vizsgálat is kell arról h vered a gyereket és ha el is juttok odáig akkor is bebizonyosodik h csak erek. :)

2011. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!