Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás -- merülés nélkül....

Babaúszás -- merülés nélkül. Létezik valahol ilyen lehetőség (Budapesten vagy környékén)?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy a veleszületett búvárreflex szándékos fenntartása problémákat okozhat a gyerkőc későbbi fejlődése során. A baba vízben "tornáztatása" viszont tetszene, mint mozgásforma. Tudtok olyan helyet, ahol úgy működik a babaúszás, hogy nem kell víz alá merülnie a kicsinek?
2011. márc. 18. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehol nem kötelező semmi. Mivel te fogod a babádat az úszás alatt, azt csinálsz vele, amit szeretnél. Ha te nem akarod, hogy merüljön, akkor nem merül és kész, beszéld meg az oktatóval. Neki mindegy, neki csak a bevétel számít úgyis.
2011. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A babaúszásnak pont ez a lényege, hogy merüljön. Így nem tartom valószínűnek, hogy létezik, de semmi sem kizárt. Viszont merülés nélkül, te is elviheted a gyermeket. Magadtól is kitalálhat mozgásokat a babával. Ahogy írtad, tényleg van olyan vélemény, hogy káros a búvárreflex fenntartása. De biztos vagy benne, hogy így is van? Amúgy meg nem tartja fenn sokkal tovább. Sőt olyan átmenetet képez (tanít), hogy szinte észre se veszed, hogy már nem reflexből nem vesz levegőt, hanem tudatosan. Én nem akarlak rábeszélni, de ha még nem tetted meg, nézd meg azt is mi szól mellette. Mi ennek az ellenvéleménye és utána dönts. Mi járunk babaúszásra (féltem tőle én is), és azt tudom mondani, hogy tényleg nézd meg jól, hogy hova mész. Nálunk egyáltalán nem igaz, hogy a pénz a lényeg (ráadásul az egyik legolcsóbb hely) Tehát az is megdőlt, hogy ami olcsó az rossz. Utólag tudtam meg, hogy az oktatónk elég magas végzettségű ezen a területen. Itt van lehetőség megtekinteni egy órát, és utána konzultálhatsz az oktatóval is az esetleges kérdésekről (aggodalmaidról).
2011. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? egyébként tényleg úgy van, hogy nem csak merülésből áll az óra, így ha nem akarod, akkor merülés helyett folytathatjátok egy előző gyakorlattal. Szerintem a víz megszerettetése a lényeg, és hogy együtt vagytok a babával. Ahova mi jártunk/fogunk járni ott több turnus van: egészen piciknek, pár hónaposoknak, meg nagyobbaknak. 10 hónapos volt a fiam, amikor mentünk először, és az oktató mondta, hogy mikor a picik merülnek, akkor mi már ne, hanem csináljuk az előző gyakorlatot, és máskor menjünk az egyel nagyobb csoportba, mert ott már nem a merülésen, hanem a különféle eszközökön van a hangsúly. Pont ezért, mert mi későn kezdtük, ilyenkor már nem jó őket a víz alá dugni.
2011. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Neharagudj hogy bele kérdezek. Kedves második válaszoló hova jártok babauszira?
2011. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. 4 és fél hónapos a lányom, és most, hogy túlvagyunk az összes oltáson, kezdtem el nézegetni a babaúszást. Olvastam az ellenérveket és a mellette szólókat is, és mivel nem győzött meg igazán egyik oldal sem (mert úgy tűnik, a szakemberek közt is megoszlanak a vélemények), hát egy ilyen köztes megoldást gondoltam volna.

Vinném egyedül is a babát (azaz hogy nem ilyen csoportos babauszira, csak öncélú játszásra), csak nem tudom, a higiénés viszonyok hol lennének erre alkalmasak.

A 13:46-os és a 14:25-ös kommentelőtől kérdezném: Ti hova jártok?

2011. márc. 18. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

13:46-os vagyok. Ide járunk:

[link]

Igen, egyébként a nagyobb babáknak már más módszer kell. Én is csak az 5-6 óra után nyugodtam meg, hogy jól döntöttem, mikor lányom elkezdte élvezni az egészet. Az első csoport csupán 10 alkalomból áll. Ennek végén van egy "vizsga". Azért van ez az első csoport, hogy kiderüljön a TE babádnak is jó-e a babaúszás, ill. az alapokat sajátítjátok el. Ha a baba ennyi idő alatt sem kezdi el élvezni a dolgot, akkor kimondottan ajánlják, hogy hosszabb időre ne erőltesd a gyermeknek (tehát nem a pénzre mennek rá). Amúgy tapasztalatom szerint minden területen van pro és kontra még a szakmabelieknél is. Tehát nálam az vált be, hogy minden ilyen helyzetben teszünk próbát a gyermekem figyelem, és az alapján döntök.

2011. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és annyit, hogy a higiénés viszonyt ne így nézd. Mindenhol (nincs tudomásom másról) az alap gyerekmedencében van a babaúszás is. Itt tudom, hogy a babaúszás előtt cserélnek vizet amikor kell cserélni. Amikor nincs csere, akkor mindig előtte frissítik fel tiszta vízzel. És nem egyszer találkoztam már vízminta vételezéssel is. Gondolom (remélem) máshol is így működik. Illetve azért én az úszás után lezuhanyoztatom magunkat. És nem utolsó sorban ide 2 kísérő jöhet be a babával.
2011. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a címet és a részletes választ is. Tetszik a hely azok alapján, amiket írsz; és a honlapjukon látom, hogy elég sok időpontban lehet menni. (Higiénés viszonyokról meg néha lehet hallani olyat, hogy -- főleg kislányok esetén -- mégis sikerült valami fertőzést beszedniük alulról. Azt nagyon nem szeretném. Többek közt ezért is voltam kíváncsi személyes véleményekre.)
2011. márc. 18. 23:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Tegnap 14:25-ös vagyok. Mi Vácra jártunk, egy párszor voltunk csak, mert utána jött a betegeskedős időszak. Majd most tavasszal újra kezdjük. Amúgy Pestről járunk, váci barátnőkkel.


[link]

2011. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ, megkérdezem a váciakat is :)
2011. márc. 19. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!