Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Normaflore segített a...

A Normaflore segített a babádnak a hasfájás elmúlasztásában hosszú távon?

Figyelt kérdés
Mennyi idős babának és mennyi ideig adtad?
2011. márc. 19. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A Normaflore nem arra való.Az a sérült bélflórát hozza helyre(pl.hasmenés,antibiotikum kúra után).
2011. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A Normaflore oldaláról linkeltem.


A bélflóra-károsodás további tünete esetén: puffadás

Egy-egy nagyobb lakomára és a gyorsan bekapkodott falatokra bélrendszerünk teltségérzettel, felfúvódással, görcsös hasi fájdalmakkal válaszolhat. Erről a témáról nem szívesen beszélünk, azonban óriási fontossággal bír, főleg akkor, ha egészségünk és általános jó közérzetünk forog kockán.

A puffadást meg kell különböztetni a has duzzanatától. Ez utóbbi oka lehet például a hasüregben felhalmozódó folyadék, vagy az egyes szervek megnagyobbodása. A puffadás gyakori panasz, tulajdonképpen fokozott gázképződésről van szó a gyomor-bélrendszerben, és többnyire fokozott gázürítéssel, úgynevezett flatulenciával is jár. Szubjektív rossz érzést, teltségérzetet, feszülést, néha görcsöket okoz. A puffadás oka rendszerint a táplálék nem megfelelő emésztése, a stressz, a nem megfelelő életmód. A puffadás kellemetlen, de nem veszélyes tünet, sokszor életmódbeli változtatásokkal (pl. diétával) jól orvosolható.


Védőnő ajánlotta babámnak az éjszakai szélgörcsök kezelésére a Normaflore-t.

2011. márc. 22. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudom,nekünk is van itthon-2 pici gyerek mellett elkél-de ez nem "klasszikus" hasfájás elmulasztó szer.Nekem konkrétan 1x sem ajánlotta a dokim(hasfájásra),holott ő homeopátiás orvos is(szóval nem ad csip-csup dolgokra egyből gyógyszert).Mennyi idős a baba?Megkeresem,és belinkelem Neked a homeopátiás "segítséget" hasfájós babáknak.
2011. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rövid,de hátha segít:

A hasfájós baba teste megfeszül, általában térdét a hasa felé felhúzza, kezét ökölbe szorítja, arckifejezése szenvedő, és fájdalmasan sír. Ez leginkább délután vagy estefelé fordul elő, és órákig is eltarthat. Gyakran jelentkezhet szoptatás közben is, amikor a görcs hatására ráharap a mellbimbóra és szájában tartva "húzni" próbálja azt. A tünetek általában 3-5 hónapos korban megszűnnek vagy lényegesen csökkennek.

Mi az oka a hasfájásnak?


Ha szoptat az anya, nem tanácsos egyszerre túl sok tejet adni a babának. A hasfájós babáknál ne kezdjünk korábban mellétáplálni, hiszen még a könnyen emészthető anyatejjel is gondja van. A meg nem emésztett táplálék (tej) a baba belében erjed, és sok bélgázt termel. A 3-4. hónapra a bél enzimtartalma általában már megfelelő mennyiségű az elfogyasztott tej mennyiségéhez képest, így az erjedés-puffadás-hasfájás többé-kevésbé megszűnik.

Mi a teendő hasfájás esetén?

Masszázs


Minden érintés, simogatás segít. Számos kísérlet és kutatás bizonyítja a masszázs csodálatos hatását: érzelmileg és fizikailag is befolyásolja a baba fejlődését. Enyhíti az allergiás tüneteket, a felpuffadást, a hasfájást. Jótékony hatású a baba hasának olajos vagy hidratáló krémes masszírozása egy kis tornáztatással ötvözve.

Büfiztetés


A baba etetés közben levegőt nyel. Ha az a gyomrában marad, fájdalmat, görcsöket okozhat. A hasfájós babákat ajánlott gyakran büfiztetni, még a szoptatások között is: egyszerűen vegyük a kezünkbe a babát, fektessük a vállunkra és járkáljunk vele egy kicsit. Fontos, hogy a vállunkra mindig tegyünk textilpelenkát.

Simogatás


Simogassuk a baba pocakját körkörösen, az óramutató járásával megegyező irányba, ének és vers kíséretében, hogy minél jobban megnyugodjon a csecsemő. Szintén hatékony módszer a ringatás. A legtöbb baba szeret hordozókendőben lenni, használjuk ezt ki és hasfájós babáknál is alkalmazzuk. Hason hordozva a kisbabák garantáltan jól érzik magukat! Remekül bevált a következő tartás: a baba feje az apuka alkarján, arcocskája lefelé néz, nézegeti a szőnyegpadló, parketta, kőpadló mintázatát, pocakja a tenyérben, keze, lába lazán lóg lefelé. Apuka a másik kezével simogatja, és beszélgetve sétál vele. A baba kiváló hallgatótárs és így könnyen megnyugszik.

Melegítés


A meleg jótékony hatással van a fájó, felpuffadt hasra, ugyanis elernyeszti a hasfali izomzatot és a beleket is. A vasalással felmelegített pelenkát vagy cseresznyemag-zsákot a hasfájós csecsemő hasára helyezzük, mely nyugtató hatással van rá. Szintén nagyon hasznos a hasmelegítő vagy a meleg gyapjúpulóver.

Homeopátiás készítmények, gyógyteák


Nagyon fontos, hogy gyógyhatású készítményt csak akkor használjunk, ha kikértük előtte az orvosunk véleményét. A Chamomilla akkor alkalmazható, ha a csecsemő élesen sikongat, nagyon nyugtalan. Az ilyen gyerek állapota melegre és ringatásra javul. Erős, görcsös hasfájás esetén Colocynthis adható. A panaszok a has masszírozásával vagy a baba behajlított lábainak a hasra nyomásával enyhülnek. A Dioscorea hatásos azoknál a gyerekeknél, akiknél hirtelen kialakuló és periodikusan visszatérő hasgörcsök tapasztalhatók. Lycopodiumot tanácsos adni, ha a babának haspuffadása van, és ha az anya által elfogyasztott ételek ezt a puffadást és a görcsöket jelentősen fokozzák. A homeopátiás szerek mellett gyógyteákkal is enyhíthetők a panaszok. Az ánizs-édeskömény gyógytea csökkenti a hasfájás gyakoriságát.

2011. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az igazság az, hogy a baba 1 éves koráig szopizott, soha nem büfizett este, így annak tudtam be az éjszakai hasfájást. Nem sikongat, csak nyöszörög, tekeri magát. Masszírozom, visszaaltatom, néha cseresznyemagpárnázom, és végül pukizik és megkönnyebbül. Most 1 éves 2 hetes, este babatejet kap cumisüvegből, böfizik utána, de a helyzet ugyanaz. Adtam neki korábban édeskömény teát, nem igen segített. A napokban kevesebb tejterméket(túró, joghurt, sajt) adtam neki, és nem volt éjszakai haspuffadás.

A Normaflore-t sem akarom feltétlen adni, csak kíváncsi voltam segített -e valakinek.

Remélem lassan kinövi ezt, mert már egyáltalán nem a hasfájós korszakban van...

2011. márc. 22. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Még mindig én,a "hű"válaszolód.Nem lehet,hogy tejérzékeny?!Azt írod,mióta nem adsz annyi tejterméket,nem puffad annyira.Lehet,hogy korai volt a babatej bevezetése?Nem tudom(holott az én kisebbik fiam tejérzékeny,lassan 3 éves,és mostanság kap csak babatejet,amit úgy tűnik tolerál),de iktasd ki a tejtermékeket pár napig.Ha sokkal jobb lesz a helyzet,beszélj a gyerekorvossal!
2011. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!