Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet fagyasztani a húst,...

Le lehet fagyasztani a húst, amit a baba kap?

Figyelt kérdés

Ezt a tippet kaptam: Nagy adag húst megfőzni, összeturmixolni, majd lefagyasztani a jégkocka tartójában. Így mindig egy kockát veszek ki és engedek fel, így nem kell minden nap főzőcskézni.

Szerintetek?


2011. márc. 19. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindig a nyers húst fagyasztottam le kis adagokban. Mivel mindig zöldséggel ette együtt, azt meg frissen csináltam, nem volt nagy kunszt hozzá dobni egy kis husit és együtt megfőzni, tehát az előnyét nem nagyon látom annak a megoldásnak, de nem hinném, hogy baj lenne.
2011. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia,én pont úgy csináltam,ahogy neked mondták,és nagyon praktikus volt. A kislányom pedig makk egészséges, semmi baja. Ma már 2,5éves. Szerintem nyugodtan csinálhatod így.
2011. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit te írsz is jó, mert ha megfőtt a hús, ami előtte fagyasztva volt, úgy elrakhatod újból a fagyasztóba.

De én is úgy csinálom, mint az első hozzászóló.

2011. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is így csinálom a védőnő tanácsára. csak a felkockázott, megfőtt húst fagyasztom le. tehát kis kockákban fayg meg. amikor hozzáadoma frissen főtt zöldséghez, akkor turmixolom.


(amit írtak, hogy fagyasztott húst megfőzni és újrafagyasztani... hát, pont babának nem merném adni. még magunknak sem.)

2011. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is pont így csináltam kis korában, ahogy neked is tanácsolták. Míg pici volt turmixoltam, egy idő után az adagok növekedtek, akkor pici dobozokban tettem el.

Most meg már 2,5 éves, szoktam venni pulyka felsőcombot, megsütöm zacskóban, lefilézem, felvagdosom kis darabokra, és kis adagokban fagyasztom. Ez jó sokáig kitart. Ha csinálok valami főzeléket, csak hozzá kell dobni a forró főzelékhez, és fel is enged.

2011. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy meg a fagyasztott nyers húst hőkezelés (azaz főzés, sütés) után minden gond nélkül lehet újra fagyasztani. Évek óta így csinálom, és se nekem, se a gyereknek soha nem volt ettől baja. Megbízható helyről kell venni a húst, ez a titka.
2011. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Czudi válasza:

Én is igy csinálom nagyon praktikus!:)

Viszont én meg azt szeretném megkérdezni ti meddig tároljátok mert nekem most egy kicsit sokat sikerült elrakni!üdv

2011. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!