Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba kajás üvegben lehet...

Baba kajás üvegben lehet fagyasztani lányomnak ételeket? Ha igen mit lehet fagyasztani, és hogyan?

Figyelt kérdés

Készen, vagy megfőzve és nem pürésítve?És miket?(gyümölcsök zöldségek közül melyikeket.)

8 hónapos.

Köszönöm


2011. szept. 4. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Üvegben nem szabad fagyasztani! A fagyástól táguló kaja megrepeszti, széttöri az üveget!
2011. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én épp a héten vettem elő fagyasztott spenótot, amit anyósom bébiételes üvegbe tett. Szóval nálunk nem repedt szét. A sörös doboz viszont szétrobbant, amit férjem "csak pár órára" betett... :P


Fagyasztható műanyag edényekbe tett a kaját szerintem, legalábbis én abba teszem a gyümölcsöt. Úgy rakom el, hogy megmosom, meghámozom, magtalanítom, szóval hogy felengedtetés után már csak turmixolni kelljen. Egyszerre két adagot teszek a dobozba, így praktikus (ikres vagyok), és könnyen kezelhető.

A főtt és darált húst jégkocka tartóba teheted, így mindig csak bele kell pottyantani egy adagot a főzelékbe.

Zöldséget még nem fagyasztottam, azt mindig frissen adom.

2011. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:57

Köszönöm!Végre, egy használható válasz!! :)

2011. szept. 6. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig bébiételes üvegbe tettem a fagyasztóba a főzelékeket a fiamnak.Rengeteg féle fajta főzeléket főztem neki,amibe beleraktam a húsit is.Amég kisebb volt addig turmixolva,aztán csak villával törtem össsze.De én műanyag mikrós edényekbe is tettem,vagy a pici jégkrémes dobozokba is Ami ilyen 200 ml körül vannak.De főztem neki gyümölcsöt is(barack,körte alma)Kis fahájjal vaniliás cukorral,és raktam bele darált kekszet vagy reszeltem bele baba piskótát.Pár száz forintokért tudsz,venni ilyen pici műanyag tároló edényeket.De a bébiételes üvegnek sem lett semmi baja.Talán 1x jött le a kupakja,mert sokat raktam bele,és kinyomta,ahogy megfagyott.Persze frissen is kapott mindíg,de sokszor csináltam többnapi adagot.De ahogy az előttem lévő is írta,jó a jégkocka tartó is,a húsinak.
2011. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan bármit.

Én anyatejet si fagyasztottam benne.

2011. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én Aventes pohárkákban fagyasztottam, de pl. spenótót csak elkészítve, de nem bekeverve tojással, krumplival, céklát is csak magában, a krumplit frissen főztem hozzá.
2011. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 srilaksmi válasza:
100%
Nekem patikában kapható műanyag fedeles dobozkák váltak be. Olcsó és sokféle méret van (50ml-100 ml-150 ml-300ml). Mikróban sterilizáltam, kaja vagy anyatej bele, alkoholos filccel dátumoztam az oldalát, majd mehet a fagyiba.....
2011. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!