Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hós babád hányszor eszik...

19 hós babád hányszor eszik egy nap, és mit és kb. mennyit? Hány kg? Lányom 11,6 kg,80 cm, igazából nem kövér, csak a pocija nagy. Férjem mindig cseszeget, hogy túletetem, persze viccesen.

Figyelt kérdés
Reggel (mivel van allergiás a családban, tejjel még nem próbálkozunk) 210 ml elkészített tápot kap. Délelőtt próbálkozok gyümivel, többnyire sikertelenül. Ebédre leves, főzelék gazdagon, kb. 200 gramm, du. 1 doboz joghurt gyümölccsel, vagy 1,5 doboz krémtúró. Ha későn kel csak csipeget velünk vacsira vajkrémes kenyérkét, a szalámikat mostanában hanyagolja. Ha korábban ébred, akkor jobban eszik, 20.00-kor fürcsi, 20.45 körül 210 ml tápi, ezt nem mindig eszi meg.
2011. márc. 20. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A fiam étlapja ilyen:

reggel kakaó, kb. 2dl.

Reggeli: vajas kenyér felvágott, vagy péksüti (viszonylag keveset eszik reggelire)

Tízóraizni nem szokott, mert 8-fél 9 között reggelizik (fél 7-kor kel, 7-kor kapja a kakaót, az kitart:D)

Ebéd fél 12, elég bőségesen belakmározik.

Uzsonna: joghurt, kölesgolyó, vagy más rágcsálnivaló ( a gyümölcs nálunk abszolút esélytelen, még bekapni se hajlandó, így gyümölcscentrifugával gyártom az ivóleveket, azt issza délelőtt egyszer, meg délután egyszer.

Vacsi változó, szendvics, virsli, tejbegríz, tojásrántotta.

Lefekvéshez szokott kérni tejet, de max 1 dl-t iszik meg belőle, aztán 8 örül már alszik.

11800g, és 88cm.

2011. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na hát nekem is ez a problémám most, azzal a különbséggel,hogy az én lányom eszik is, sőt kinézi a falatot a szánkból. 80 centi 11 kiló ő se kövér, csak nagy a hasa.

Nem tudom kell e megtiltani neki hogy annyit egyen szerintem sokat eszik, vagy csak a nagyobb testvéreihez viszonyítva akik madárétkűek voltak.

Reggel indÍt 1.5 deci tejjel

aztán reggelizik velünk ált. egy virsli vagy egy kenyérke vmivel megkenve vagy ha elmegyünk vhova akkor briós kifli vagy ilyesmi.

Még van hogy délelőtt eszik gyümölcsöt is, banánt (egy egészet) vagy narancsot,mandarint ilyesmit.

Ebédre főzeléket kap soványan készítem, valamilyen hús feltéttel olyan 200 gramm körül. De még ilyenkor sokszor beleeszik apja vagy testvére ételébe ha az más mint az övé (kis krumplipüré vagy bolognai tészta vagy ilyesmi).

Délután uzsonnázik joghurt, tejpép,tejberizs gyümölccsel ilyesmit (legtöbbször natúr joghurt vagy általam készített túrókrém gyümivel amihez nem adok plusz cukrot).

Majd vacsorázik a testvéreivel és velem (virsli, felvágott egy két szelet egy kis kenyérrel, meg esetleg egy paradicsom, illetve jódarab sajt vagy sima vagy kockasajt (ezt nagyon szereti).

És ezek után még ha apja később jön akkor vele is megy vacsizni...vagyis menne de ezt már próbálom megakadályozni de azért apja ételéből még eszeget de mint aki éhezett egész nap...

és még lefekvés előtt újabb 2 deci tej..


Édességet bármikor megenne, de nem adok neki mert így is sokat eszeget véleményem szerint.

Nem tudom hogy így hogy egészségeseket igyekszem adni neki, meg kell e akadályozni hogy ilyen sokszor-sokat egyen vagy rá kell hagyni?

2011. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor a babák hasonlóan esznek ezek szerint. Az én lányom is szeret nasizni, főleg ha útra kelünk és ő babakocsiban ül, ilyenkor ropi, vagy bakerolls, vagy pogi a nasija. De itthon már próbálom én is elhagyni ezeket, inkább kínálom almaszeletekkel, néha csipeget belőle. Sajnos a lányom az új dolgokat élből elutasítja, minap szeltem neki epret, eltolta, hogy nem, így nagyon nehéz új dolgokat megszerettetni vele. De néha meglep és megkóstolja a bacon-os kiflit, a retket, a koktélparadicsomot. Imádta virslit, a párizsit, most már hetek óta 1 falatot sem hajlandó enni belőlük. A tönkölykenyér vajkrémmel, az jöhet. Meg igazából a nasi sem olyan mennyiség, hogy agyonra tömi magát, pár szelet házi sajtos tallér nem a világ szerintem, és nem a főétkezés helyett kapják, tehát nem azzal laknak jól. Mozog is sokat, ha jó idő van sokat sétál, mászókázik, pörög ezerrel, de ez a pocak csak megmarad ekkorának :) Igaz az apja alkatát örökölte, olyan kis tömzsicske.
2011. márc. 20. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát lányok én is a minap gondolkodtam el azon hogy elég sokat eszik az én fiam is,tegnap óta kezdem megvonni tőle a nasit mert főtt ételt alig hajlandó enni viszont a keksz és társai mindíg jöhetnek! Sajnos a húst a kenyeret és a felvágottakat egy ideje egyáltalán nemeszi meg. A húst csak akkor eszi ha főtt(csirke) a felismerhetetlenségig összepaszírozom. A tejtermékeket megeszi egytől egyig bármi is az,főleg a trapistasajt! Amúgy 11,70kg körül van és 85cm,irtó nagy a pocija néha rendesen kidudorodik!

A reggelije:alma,banán vagy tejpép.

Tízórai:péksüti (pogi,fornetti úgy 2-3 db)

Ebéd:amit épp főzök,pl krumplipüré és sütök rá neki

virslit azt néha megeszi.

Vacsi:virsli,sajt magában,talán a kenyeret bundásan elmajszolja de nem a kedvence,krémtúró,kefír.

Este még van hogy elrágcsál pár kölesgolyót vagy kukit és iszik 1,5dl tejet.Kb 21.00-22.00 körül alszik el.Tudom hogy elrontottam de próbálom helyrehozni!

2011. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18 hós a fiam, 14 kiló és 90 centi, egyáltalán nem kövér. Szerintem a lányod sem.

Hogy néz ki a napi kajcsi?

7.00 körül 200 ml tejital (tejet nem fogadja el), alszik f9éig

9.00-10.00 pohár narancslé (ezt nem lehet kihagyni), plusz amit mi reggelizünk: 1 lekváros palacsinta, rántotta, melegszendvics (negyed szeletet ha megeszik)

12.30-13.00 ebéd: amit én is eszem, ált. hgazdag levesből 200 gramm körül, plusz belekóstol a többibe, max 80-100 grammot eszik még (ma pl. gombaleves + csirkepörkölt)

15.00-15.30 körül: 3-4 gerezd narancs vagy negyed alma, vagy joghurt, pár szem keksz, összesen 100 gramm lehet, de talán még annyi sem, plusz 1 pohár narancslé

18.00 körül vacsi: amit mi is eszünk (pl. 1 csirkecomb sülve, de szereti a hideget, tegnap pl. 10 dkc téliszalámi, köretnek főtt-füstölt tarja, mart az úgy finom és sok friss zöldség, paprika, paradicsom, uborka), összesen olyan 200 gramm lehet.

Fürcsi után 20.30-21.00 körül: 300 ml tejitalba kevert 2 kanál tejpáp (ha ezt nem eszi meg, hajnal 5 kor kér még egy 200 ml-s tejcsit is).


Hát így összeírva nem kevés...

2011. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!