Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy a 30. hettol...

Igaz az, hogy a 30. hettol kezdve lelassul a hizas? Utalok orvoshoz jarni, mert allandoan cseszeget a kilok miatt.27 hetes vagyok,12 kilot hiztam. Ez tenyleg ilyen sok lenne, ha minden eredmenyem tokeletes?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha odafigyelsz mit eszel akkor tényleg lelassul a hízás. Engem is cseszegetett az orvosom és nekem egész terhességem alatt híztam 13 kilót és majdnem 7 hónapos a babám és lóg a hasam. Szülés óta nem híztam egy dekát se de olyan mintha 70 kilós lennék pedig csak 62 vagyok. Nekem is tökéletes volt minden eredményem.

Tarts néha gyümi napot egy héten 1-szer, és kicsit figyelj arra mit eszel.

Boldog babavárást kíván majdnem 7 hónapos anyuka.

2008. dec. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia én igazándiből ekkortájt kezdtem el nagyon hízni.Összesen 14kilót szedtem magamra-engem is cseszegetett a doki.Nem voltam kövér vagy nagydarab,szinte csak hasra híztam-és most 6 héttel a szülés után maradt egy kis hasam,ami nagyon zavar-de majd lemegy.Figyelj hogy estére már ne egyél nagyon "nehéz" ételeket és inkább próbálj több folyadékot inni.
2008. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én is tiz körül voltam ennyi idősen,bár a dokim sose szólt érte,inkább a védönőm.A doki azt mondta nem baj,csak nehezebb lesz utána leadni...:-)Szerintem hajlam kérdése is!Szóval ne idegesitsd magad miatta!
2008. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét terhességemnél 18 kg-ot híztam és le is ment magától mind a kétszer. Engem is molesztáltak érte de igazából nem tudtam mit tenni és szülés után mutatkozott meg hogy a kilók java szövetközti víz volt. 1 hónappal a szülés után márcsk 2 kg felesleg volt raktam. Ha a kilók miatt diétáztam volna éhezett volna a babám, ugyanis senki sem lehet biztos abban hogy a felszedett kilók miből is állnak!

Boldog babavárást!

2008. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem vagyok vekony alkat, olyan jo atlagos. Nem ertem miert mondja azt mindenki, hogy 12 kg-nal ne hizzunk tobbet. Elvileg igy kellene kineznem 40 hetesen, mint most? A pocakomra sem mondanam, hogy hatalmas, az a 12 kg eloszlik rajtam. De a doki nem erti meg :)
2008. dec. 13. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostantol a heti hizas 400-500gr, tehat nem hinnem, hogy lelassul (bar egyen fuggo). Amugy meg ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond a hizasra. En is eddig +10kilonal tartok (32.het), es allitolag meg sem latszik rajtam, pedig en sem vagyok sovany alkat. Gyumolcsnap? Le a kalappal, aki a 28.hettol tud gyumolcsnapot tartani!
2008. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Éna 33. héten tartok és 13 kg van rajtam pluszban,hát rajtam látszik a felesleg, de biztosan le is fog menni úgy ahogy feljött, ha szlés után odafigyelek.Inkább mint most fogyizzak!

Amúgy meg valóban igyál sokat, egyél sok gyümit és amit kívánsz, csak mértékkel!

Boldog babavárást

2008. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam lelassult a hízás a 28-30. hét után, aminek az volt az elsődleges oka, hogy a baba elkezdte nyomni a gyomromat, valamint olyan durva, hetekig tartó gyomorégés kezdődött el nálam, amilyet még életemben nem tapasztaltam. Többet hánytam azokban a hetekben, mint korábban életem 25 évében összesen. És még így is 20 kilót kaptam magamra, ebből 15-öt a 28. hétig, ötöt a következő 12 hétben. Az oka az volt, hogy baba előtt pocsék evő voltam, naponta egyszer ettem (kivéve, amikor nem jutott eszembe, mert akkor kaja nélkül is elvoltam), de persze cigiztem és kávéztam. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok leraktam a cigit és elkezdtem magamba kényszeríteni a kaját, nem ettem sokat, csak annyit, mint más normális ember. De ez az ugrás épp elég volt a szervezetemnek, őrült raktározásba kezdett és jöttek fel a kilók. Engem a doki nem szólt le érte, mivel előtte nagyon vékony voltam és gyomorfekélyem volt, sőt, ő mondta, hogy ne aggódjak a súlyom miatt, mert nekem most normálisan kell táplálkoznom. a vérképem tökéletes volt végig. Magas vagyok és nagyon vékony voltam, úgyhogy még az utolsó héten sem hitte el senki, hogy 20 kilót kaptam magamra, most szülés után két héttel 8-9 kiló van rajtam, de most ez viszont már látszik, a régi gatyáim sem jók rám.

Ami a legjobban zavar az az, hogy ahogy kikerültek a terheshormonok a szervezetemből már nem bírok enni, szívem szerint semmit nem ennék egész nap, de a tej miatt kell. Viszont így minden étkezés után gyomorgörcsöm van, nem kicsit. Erősen szenvedek és a tejem még így sem elég.

Én azt mondom, hogy ne idegesítsd magad, ameddig jók az eredményeid, nem vizesedsz, addig ne diétázz. Ha nagyon zavar a dolog téged (nem az orvosodat), akkor max. figyelj oda arra, hogy mit eszel és mikor, főleg a szénhidrátokra. De nehogy fogyókúrába kezdj terhesen és ne is stresszelj ezen, mert azzal többet ártasz!

2008. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!