Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj lehet belőle, ha...

Tényleg baj lehet belőle, ha nem tartunk be minden előírást?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nemrég volt hasonló kérdés,ezen felbuzdúlva merem beírni,pedig már régóta piszkálja a fantáziámat.Nem lehet,hogy azért van manapság annyi allergia /liszt-,tejérzékenység/,mert rengeteg összetevő a babáktól meg van vonva?Régen ilyenekről nem lehetett hallani!Az orvosom például engedte a főzelékeket 3 és fél hós kortól,a védőnő pedig csak 5 hós kor után.Én 6 hetes koromtól főzeléket és lisztes tejet kaptam és egészséges vagyok.És most nem csak a felesleges kalóriákról van szó,mert én sem használok habarást,de tényleg ennyire kell félni a tejtől és a tojástól?A babám hat hós és úgy döntöttem,hogy -természetesen óvatosan-,de a mi ételeinkből is fog kapni.Persze nem a csokiról,olajos dolgokról van szó!:)
2009. febr. 23. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet benne valami....vagy csak akkor még nem mutatták ki úgy hogy az allergia.Nekem a babám most 4 hónapos és már többen (család) piszkálnak vele,hogy kóstoltassak vele mást is mint anyatej.De én nem tudom.1. baba lévén nem merek "kockáztatni"
2009. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem erröl az a véleményem, hogy régen sem tartottak be mindent mint amit a nagykönyvben irtak.

Nem hinném hogy ebbol gond lenne, de azért oda kell figyelni, hiszen mégis csak babák!! én nagyon oda figyelek a higiéniára de nem viszem tulzásba!! Amugy szerintem meg igazad van :D üdv: 2 gyerekes anya

2009. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is 2 gyerekem van,de én betartom.A nagynak sem adtam,a picinél is megvárom.Ettől függetlenül mindent eszik,de pl.a krumplipürét tápszerrel készítem,nem tejjel.Én is úgy gondolom,h régebben még nem tudták,h mi mit okoz,ezért nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget.Nem vagyunk egyformák,van aki ad neki,van aki nem.Én mondjuk előbb adnék neki csokit,mint tehéntejet(már kapott csokit,Hipp jó éjszakát csokis-tejbegríz,és Milupa Stracciatella tejpép formájában,9 hós múlt a baba)
2009. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondoltam,hogy mondjuk a tejjel baj lehet.Bár én csak szoptatok,de még az elején elég sok tejet ittam és ez váltotta ki a babámnál a tejallergiát.Véres széklet,puffadás,görcsök,kiütés stb.Azóta is csak kevés tejterméket ehetek.Színtejet egyáltalán.Mi lenne ha közvetlen ő ette volna?Mondom én sem gondoltam,sőt azt hittem,hogy jót teszek azzal,ha több tejet,tejterméket eszek,de nálunk gondot okozott.Azért vigyázni kell. Nekem is azt mondta az orvos,hogy minden baba más és nem mindenkinél vált ki allergiát a túlzott tejbevitel.
2009. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőkkel, ahol szintén babák/gyerekek vannak, sokat beszélgetünk erről és mi arra jutottunk, hogy igen nekünk sok mindent adtak, mégis egészgések vagyunk :) ugyanakkor a mostani alapanyagok és ételek teljesen mások mint 20-30 évvel ezelőtt. Annyira megváltozott a világ s benne az ételek, hogy én inkább azt mondtam betartom ami ma mondanak. Most 7,5 hós kisfiam 5,5 hóig csak anyatejet kapott és nem bántam meg. Persze szeretném, hogy minél előbb ehesse amit mi, de többször is meggondolom a siettséget. Annyi kezelt meg nem kezelt, meg ki tudja milyen tartósítószerrel ellátott élelmiszert lehet kapni, hogy inkább óvatos vagyok. Lehet a mi babáink pocakja már nem olyan erős és érett mint a mienk volt anno...ki tudja?! de igen, a kérdés jogos!
2009. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nagyon eltökélt voltam,hogy mindent kóstoltatok,de azt hiszem mégsem fogok sietni vele:)Ezért megérte beírni,legalább meggyőző érveket olvashattam!
2009. febr. 23. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!