Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, hogy össze-vissza alszik...

Van, hogy össze-vissza alszik a "nagyobb"babátok?

Figyelt kérdés
14hónapos a fiam-és van,amikor csak egyszer alszik napközben,van,mikor kétszer is.eröltessem a délutáni alvást?mert akkor nem nagyon birja ki estig.vagy ne keltsem fel délelőtt,hanem egy nagyot aludjon? csak az a baj,h nem tudom kihúzni ebéd utánig,mert a kocsiban 11kor már elalszik,mivel van,h 6kor kel.nektek hogy alszik ekkora babátok?
2009. febr. 23. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam a héten lesz 14 hónapos, ő csak egyszer alszik dél körül. Eddig aludt reggel 7-ig, de most pár napja már 6-kor felébred. Utána 11 és 14 óra között alszik 2 óra hosszát, változó, hogy mikor alszik el. Este viszont fél 7-kor menni KELL fürödni, mert követeli, és fél 8-kor már alszik. Olyan mintha egy beépített óra lenne benne:)

Lehet, hogy a te kisfiadnak is elég lenne az egyszeri hosszabb alvás, de ha igényli még hogy kétszer aludjon, akkor hagyjad. Minden gyerek más. Egyébként este mikor alszik el?

2 gyerekes anyuka

2009. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 14 hónapos, én nem engedem délután már aludni, mert az a tapasztalatom, hogy olyankor éjfélig is fent kukorékolna, az pedig nem jó senkinek. Ő reggel 6-7 között kell, általában 12 körül alszik el, 2-fél 3 között ébred. Délután a holtpont 6-7 óra körül van, ilyenkor előveszem az érdekes játékokat vagy bekapcsolom a kedvenc CD-jét és táncolunk, szóval felrázom egy kicsit, mert fél 8-kor van fürdetés és addig ki kell "húzni". A pancsitól általában felfrissül és még húzza egy óráig, így 9 körül alszik el. Nálunk 1 éves korától állt be ez a rendszer. Délelőtt miért kelted fel? Ha akkor kipiheni magát szerintem kibírja estig.
2009. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmit sem szabad erőltetni, mert mindenkinek más az alvásigénye. A fiam fenn van egész nap, de éjjel meg nagyon jól alszik. Gondolom, neked is többet ér egy békés és nyugodt éjszaka, mintha nem aludna. Ha 6-ig alszik, akkor ha jól értem, átalussza az éjszakát. Hát akkor semmi gond sincs. Semmit ne erőltess főleg, ha éjjel tud aludni.
2009. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

idáig nagyon jól aludt,most a foga miatt 1-2 szer felébred,de csak egy cumit kap-és alszik tovább.reggel ma 6 20 kor kelt-de sokszor alszik 7ig.11kor mindig elalszik-és általában 1 ig alszik.ilyenkor 4kor már nem tudom elaltatni,fél6kor meg már nem teszem le.mi fél 8kor fürdetünk-de igy meg egy alvással nem birja ki.ezért kérdeztem,h az ekkora babák mennyit alszanak.

2009. febr. 24. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!