Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartsunk be egy napiren...

Hogyan tartsunk be egy napirendet ha az 5 hos babám össze vissza alszik és reggel is máskor ébred? Hogy alakitsam ugy anapot hogy legyen 5 étkezés?

Figyelt kérdés
Reggel fél8-fél9 között kell kb. 1 ora mulva kér enni 140ml körül eszik tejet majd rá 1 orára megint cicizik 50-120között és azon elalszik itt van hogy 1,5-3ora között alszik valamennyit felkel fél ora mulva eszik gyümölcsöt vagy valami zödségpürét (még csak kostolgatunk)olyan 140-150gr-ot utánnas van hogy eszik kis tejet 50-90között vagy nem kér meg teát iszik és 2 ora mulva eszik 100-120tápszert(már nem elég a tejem)alszik fél-2ora között de ha csak fél orát alszik kirakom a teraszra és alszik még 1,5-orát mire felkel már nem tudok adni enni mert utánna fürödnie kell és megint cici +tápszer hogy aludjon reggelig deha adok fürcsi elött nem eszik utánna eleget ha rendesen alszik 1,5orát du. a hején utánna még eszik 100ml és fürdés utánn is eszik de ilyen összevissza nem tudok napirendet tartani.Egyáltalán mikor kéne 10orait tartani amikor gyümit adok és mikor ebédet meg uzsonnát ha ilyenek a napok?Hogy csináljam??
2009. febr. 23. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj emiatt. Azt mondják, hogy 3 hónapos korukra a babák kialakítanak maguknak egy napirendet, amit az anyuka maximum csak picit tud befolyásolni. Pl. mikor fürdetsz, mikor mész sétálni. Ha éhes etesd meg, ha álmos, hadd aludjon. Ha alszik éjszaka, akkor semmi gond. Nem kell minden napnak egyformának lennie.

Egyébként én úgy szoktam, hogy rögtön amikor felkel megszoptatom. Kb 2 óra múlva már megint cicit kér, de tudom, hogy nem igazán éhes, hanem inkább álmos. Azért adok neki, vagy alszik rajta, vagy nem, de azért megnyugszik tőle (igaz, 10 hónapos). Este sem ragaszkodom a 3-4 óránkénti etetésekhez, azt olvastam a Suttogóban, hogy ilyenkor kifejezetten jó, ha gyakrabban eteted, jobban bírja éjszaka.

2009. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj, majd kialakul magától.Nálunk pl.ebéd nem létezett 2 hónapig, 10 órai után aludt 3-4 órát is, így sokszor du 3-4 óra felé kapta a főzeléket, amikor más baba uzsonnázik, és imádkoztam, h kibírja fürdésig, ha nagyon nem ment, adtam még neki pici adag gyümit akár fürdés előtt is, attól nem telítődött el.Igaz, kevesellte, de eltereltük a gondolatait játékkal, frdéssel, így utána rendesen cicizett-tápszerezett még.

Az alvási szokások úgyis változnak folyamatosan kevesebbet fog igényelni, akkor könnyebb lesz betartani a napirendet.

2009. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, szerintem nem szentírás, hogy mikor eszi a baba a gyümölcsöt, vagy a főzeléket,az a lényeg, h mindent kapjon enni.Csak az új ételek bevezetésénél lényeg, h ne du.vagy este kapja, ha esetleg fájna tőle a hasa, ne éjszaka jöjjön ki
2009. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!