Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztod velem, hogy miket...

Megosztod velem, hogy miket tud 10-11 hós babád? Mit játszotok vele bent a lakásban?

Figyelt kérdés

Pl. bólogat ha kérdezel valamit? Az enyém nem! Bár rengeteg mindent megért.

Integet, pápázik? Az enyém nem!

Mond már szavakat?

Puszit ad? Az enyém ha kedve van csak akkor!

Jár? Az enyém 7 hós korától mászik, nagyon profin, 8 hósan fölállt, lépeget a bútorok mellett,de elég lustának tűnik járás szempontjából, inkább négykézlábra ereszkedik, és úgy eljut mindenhova!

Bújós? Szereti ha ölelgeted, puszilgatod?


2011. márc. 22. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom két hét múlva lesz 10 hónapos. A fejével nemet tud inteni, de egyébként nem bólogat, ha beszélek hozzá. Nagyon jól brümmög a szájával és tudja ha róla beszélnek a felnőttek, mert olyankor megáll a játékkal és figyel. Pápát két hete mindenkinek intett aki elment, most egyáltalán nem hajlandó, úgy csinál mintha soha nem is tudta volna:) Ehelyett most tapsol, ha mondod neki, hogy tapsi, tapsi, akkor örömmel ütögeti a kezét.

Szavakat egyáltalán nem mond, volt már olyan, hogy baba, mama, de ezek csak véletlenek voltak. Megérti, ha kérdezem, hogy hol a maci és odahozza, a kezembe nyomja. A bútorok és a járóka rácsa mentén lépeget, de inkább mászik, mert az gyorsabb. Szerintem nem lustaságból nem jár a te babád sem, hanem egyszerűen gyorsabb négykézláb.

Akkor bújós, ha álmos, fürdés előtt mindig együtt játszunk, mert akkor van itthon apa is, olyankor le kell feküdnünk a földre, ő pedig átmászik rajtunk, meg bekapja az arcunkat (így ad puszit). Egyébként ha napközben meg akarod szeretgetni, akkor nehéz dolgod van, mert minden energiáját arra fordítja, hogy kimásszon az öledből, egy percre nem bír megülni.

Játszani főleg úgy játszunk, ha a járókában van, mert amúgy csak rohangálok utána, hogy ne szedjen szét semmit. Általában ideadja az összes játékát, aztán én visszaadom, felteszem a rács tetejére, ő meg lelöki, stb.

2011. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10,5 hós.6,5hósan kezdett el mászni, 7hósan felállt, rá 2 hétre lépegetett a bútorok mellett.Egyedül 2szer állt fel, már megtesz egyedül 1-1 lépést.Integet és néha mondja is mellé h pá-pá.A fejével nemet bólogat ha van kedve.Ezt-azt megért, pl.:add ide...

Szavak:apa, baba,nem. Mostanában már tudatosan használja őket.Mondja még ha van kedve h háp-háp a kacsára, brümmög, mondja h dá-dá, te-te.

Puszit akkor ad ha van kedve.

Van mikor bújós kedve van.

Játék:ő leginkább pakolni szeret.Próbálom neki tanítgatni a formabedobós játék használatát,labdázuk, bújócskázunk és mikor mit.Szeretném már lassan azt elérni h egyedül is játszon néha, mert teljesen egyedül vagyok vele(párom nagyon sokat dolgozik) és rá marad minden.Napközben 1 max 2szer alszik.1-1,5 órát.Úgy érzem lassan vége az első szeparációs korszaknak...:)

A ti babáitok eljátszanak már egyedül?Korai még ezt elvárnom tőle?

2011. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az én babám csak úgy játszik el "egyedül" , ha ott ülök a szobában vele, de ahogy indulnék kifelé dob el mindent és sírva mászik utánam! Én semmit nem tudok mellette csinálni, mert állandóan mindenhova mászik utánam!

JÁrókánk nincs, nem is maradna el benne, a kiságyba ha berakom mert pl. wc-re megyek azt is végigüvölti! :(


Ügyesek a ti babáitok is!

2011. márc. 22. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én kislányom kb. egy-másfél órát van el egyedül, mégpedig azután, hogy kicseréltem a játékait a járókájában. Minden nap cserélem a játékokat, nem kell nagy dologra gondolni, két macit váltogatok, nekünk is van bedobálós játékunk, karikáink, beteszek neki egy műanyag poharat, stb. Amikor megkapja az új játékokat, akkor sokáig elbeszélget velük, olyankor tudok takarítani, főzni, stb. Szerintem próbáljátok meg ezt ti is, hátha segít.
2011. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szoktam én is cserélgenti, de addig játszik amíg én is ott vagyok és ülök mellette, ahogy fölállok már visít!

Remélem változik majd...

Köszi az eddigi válszokat!

2011. márc. 22. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!