Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nincs elmaradva a...

Szerintetek nincs elmaradva a babám?

Figyelt kérdés
9 hos kislány, nem mászik, nem kuszik, felulni egyedul nem tud, de ha felultetem akkor ul. Forogni forog ezerrel, sot oltoztetni is nagyon nehéz, mert állandoan hasra forog. Babykompba nagyon szeret, nagyon gyorsan kozlekedik vele, feláll benne. Egyedul még nem állt fel.Kulonben nagyon zsivány, csak aggodom, hogy egyedul nem tud felulni, nem állt még fel, mászni szerintem már nem is fog
2011. márc. 22. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is lassan fejlődik mozgásügyileg, de 9 hónaposan már azért mászott.

Mennyit van kompban? Tudom nem ez volt a kérdés, de szerintem azt próbáljátok meg hanyagolni egy kicsit. Persze, hogy nem érdekli az új mozgásforma, hiszen a kompban lényegében nem kell semmit csinálnia, mégis ellát messzire, elér bármit!

2011. márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Olvastam egy cikket miszerint a bébikomp használata miatt sok gyerek nem tanul meg kúszni, mászni mert míg a földön lehetne és fejlesztgethetné saját képességeit addig a kompban tölti az idejét. Nem használjátok sokszor a kompot?

Az én kisfiam a felüléssel volt így, hogy később kezdte. Azért volt ez mert a nagyszülők állandóan felültették, hogy úgy játszon. Így nem kellett neki azon erőlködni, hogy magától csinálja, mert úgyis felültette valaki. Hiába mondtam nekik, hogy nem szabad ültetni. Aztán egy huzamosabb ideig nem találkozott a nagyszülőkkel és láss csodát megtanult magától felülni. Hagyd sokat a földön. Had tanulgassa egyedül a dolgokat.

2011. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

hát én fiam is 9 hós, ülni ő sem ül fel úgy h játékhoz ő üljön, hason nagyon megy. ülni csak úgy h pl feláll és a feneékre huppan, és akkor úgy ül picit ,h most mi van, és hasra vágja magát és mászik tovább, v ha hancúrozunk, és akkor rajtunk felül... de magától ő sem. de szépen ül amúgy. ő már mászik rég óta,feláll egyedül, és kapaszkodva mászkál a bútorokon.

de nemtom azt mondják h a nagyobb babák nehezebben kezdenek el dolgokat, én fiam még csak 7,5kg körül van, elég pici, és vékonyka is.

2011. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tedd el a bébikompot egy hétre és ezekt mind produkálni fogja.

A bébi komp nem rossz semmi bvaj nincs vele, de az a gyerek akinek nincsen hamarabb akar saját maga mozogni. Ha nincs segítség neki akkor saját maga lesz kényszerülve hogy megtegye. megéri kirpobálni csak egy hétre le a pincébe hogy látni se lássa.

Amúgy meg ülni már azért kellene, vagy legalább kitolni a fenekét.

Nem baj ha sír (persze ne hagyd üvölteni) de pl a lányom néha nyekreg mert nem sikerül valami, majd dühbe gurul és megcsinálja. lányom még csak fél éves de rájött hogy forogva bejárhatja a szobát, így megállás nélkül forog.

Egyébként 12 hós korára kell ülnie hivatalosan, e ezért ennyi idös babák mátr tudnak a földön mozogni.

A mászás a felállás után kezdödik. vagy is elöször ül majd feláll majd mászik és jár. azokhoz még kicsi, de ülni egyedül kellene.

az ülés egy új dolgo mert hirtelen többet lát a világból és mindtkét kezét használhatja, mivel ö ezt a bébikompban megkapja így esze ágában sincs magától felülni.

2011. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11:08 vagyok nekünk is van komp, és használjuk, az segített ülni megtanulni, meg felállni ,meg lépegetni is... igaz ő elég sokat is van földön.
2011. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy ha a kompot nem használjátok, akkor minden elkezd csinálni.

Anyukám mondta, hogy én egyáltalán nem másztam(és akkoriban még sehol nem volt bébikomp), de 9 hónaposan egyszer csak felálltam, 10 hónaposan pedig már mentem.

Egyébként gondolom nem egész nap van a kompban.

Ne aggódj, lehet, hogy csak kicsit lusta, de lehet, hogy a mászást kihagyja.

2011. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem használjuk sokat. Kulonben én és a férjem sem tudtunk mászni, szoval szerintem o sem fog tudni. Már nagyon várom, hogy feluljon vagy felálljon
2011. márc. 22. 12:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Pedig az egyik legfontosabb, hogy másszon!!!

TEdd el a kompot!

Dokitól nem kértél véleméynt, tanácsot?

2011. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de szerintem le van maradva a gyerek, már rég meg kellett volna kérdezned a dokitól, mi lehet a baj. Nem a mászás miatt, de azt írod, kúszni sem kúszik. Az én kisfiam is 9 hósan kezdett mászni, de előtte 5 hónapos korától kúszott, 7 hónaposan kapaszkodva felállt, 8 hónaposan ült.

Kérdezd már meg a dokitól, mi van a babáddal.

2011. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem is el van maradva, nem is kicsit. ne haragudj, nem akarlak megbántani, csak szerintem az őszinteséggel teszek jót.

kérdezd meg az orvost.

2011. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!