Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adtok a babátoknak...

Milyen teát adtok a babátoknak? Kamilla vagy édeskömény, esetleg mindkettő keveréke? S hány hónapos kortól kapta?

Figyelt kérdés
A kamilla teát javasolta nekem egy ismerősöm, akinek már van gyereke, s védőnő is. De a védőnő mondta, hogy édeskömény s kamilla keverékét kell adni cukor nélkül. A gyógyszertáros, mikor vettem a kamillához az édesköményt, szólt hogy édesköményt kell adni cukorral. Akkor most melyik jó? Ki melyiket alkalmazza? Az én babám 7 hetes múlt, s még anyatejen kívül néha kapott vizet. Nem hasfájós. Talán 2-3-szor fájhatott a hasa, de nem többször. Ha el is kezdeném a teáztatást, leginkább akkor, ha úton vagyunk vagy ha hazautazunk vidékre, ami 300-400 km-re van tőlünk, s az útra vinnék, mert nem mindig sikerül tejet lefejnem, s nem biztos hogy az úton meg merném szoptatni a kisfiamat.
2011. márc. 22. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes babát nem kell teáztatni, főleg nem kamillateával! A kamilla szárít, a bélbolyhokat is tönkreteszi..

Ha nem hasfájós a babád, ne adj neki édesköményt, mert felfújhatja... Ha meg utaztok, amikor a kicsi enni kér, álljatok félre és szoptasd meg! A tea nem váltja ki a szoptatást.. Különben mindenkinek jobb, főleg a sofőrnek, ha nem kell egyhuzamban vezetnie többszáz kilométert..

2011. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

De ha ragaszkodsz a teához, inkább vegyél valami babateát dm-ben vagy nagyáruházban, de semmiképpen ne kamillát adj neki.

2011. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
S mi a DM-ben vagy nagyáruházakban kapható teák neve? Mert pl. a Mecsek bébit nem ajánlották egy páran, s a védőnő ismerösöm sem. Félre állni nem tudunk, ha hazautazunk majd, mert IC-vel és busszal mennénk, nincs autónk. IC-vel 4 óra az út, s buszra várni kell fél vagy 1 órát s azzal is 20-25 perc az út. Szóval sehogy sem megoldott a szoptatás. S ezért kellene a tea.
2011. márc. 22. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok, mondjuk én simán szoptatnék a vonaton vagy a buszon, le kell takarni magatokat és akkor nem látja senki.

Nem vagyok olyan nyilvános helyen szoptatós fajta, de azért jól el lehet takarni a babát és a cicit, és nem fog ezen megbotránkozni senki.

Egyébként ha 4 óra az út, akkor a baba amúgy is megéhezne, és akkor nem lehet őt átverni teával, úgyhogy mindenképpen szoptatnod kellene.

2011. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az minden szép és jó Utolsó, csak nálunk 3 napja elkezdőtött egy kis hisztis időszak. Így nehéz a szoptatás. Csak cicin van hiszti. Védőnő szerint nem cumizavaros. Szerinte éhes, csak az a furi, hogy annak ellenére, hogy nem mindig, minden evésnél eszi meg a 80 ml-t, van, hogy50ml, de ez rítka, de van hogy 100at is megeszik, ennek ellenére szépen gyarapszik a súlya. S hisztinél volt, hogy reméltem, s megette a 70ml-t, aztán vissza teszem cicire. Olyan 3 napja kezdődhetett nála, hogy eszik úgy 10 percet, aztán úgy sír, mint disznó vágáskor a disznó, vísit, sír egyszerre. S nem lehet megvigasztalni, csak nagyon nehezen. S ha cicihez ér a szája, újra kezdi a hisztit. Kisidőkre abbamarad, akkor eszik. Aztán megint rájön s kezével lábával rugdos, üti a mellem ökölbe szorított kézzel. Nem tekergeti magát, így hasa nem fájhat, s nem is hasfájós baba. Álmos nem lehet, mert ezt általában délután 13-14 órától kezdi, minden etetés közben. De furcsa módon hajnalban s reggel szépen eszik. Délelőtt s este sokat alszik. Védőnő azt tanácsolta, ha ezt csinálja fejjem, mert éhen nem lehet, s 50 ml kevés neki, mert volt hogy ennyit evett csak. Rákérdeztem, hogy nem lesz-e ettől cumizavaros, s azt válaszolta muszáj ennie. S nyugodjak meg nem az a baja, s ha az is lenne, de kizárt, akkor vissza állhat a cicire, idővel elmúlik a cumizavar nála.

Hát így nem szívesen szopiztatnám, mindenki minket nézne. J, s mikor a 70ml-t mértem, pluszba lefejtem még 60 ml-t, szóval nem kevés a tejem. Van, hogy kevés, s tényleg éhség lehet, de akkor még nem ordított sosem így, csak sírt, s bealudt egy idő után. De ennyire sosem ordított.

2011. márc. 24. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Felejetsd el a méregetést!

Ne várd el, hogy minden evéskor ugyanannyit egyen, mert ez lehetetlen! A tej összetétele napszaknként is és egy szoptatáson belül is változik. Erről a védőnő elfelejtett besdzélni?

2. 7 hetes a babád. Lehet, hogy nála így jelentkezik a fejlődési ugrás? Én nem szórakoznék a fejgetéssel, ha van tejem. A babáb már nem egy gyenge újszülött, akit esetleg kifáraszthat még a szopizás. Tudja ő, mennyi az elég neki. Még ha a védőnő szerint keveset is eszik egyszerre, én bizony rábíznám a babára, mennyi kell neki. Amíg a súlya a heti egyszeri méréskor láthatóan gyarapszik, addig fölösleges megpróbálni megtömni. Csak hasfájás lesz a következménye.

3. Ha a babád véletlenül nem is eszi meg a nagy könyv szerinti adagot, de a súlya nő, láthatóan jól érzi magát, van elég pisis pelusa, mosolyog, akkor nem kell izgulni, tudja ő, hogy mennyi kell számára. Hidd el, önszőántából nem fogja éheztetni magát!

4 vonat: Keressetek olyan kocsi vagy fülké, ahol kevesebben vannak! Ne zavarjon, ha sír a babád, mert ha te feszült leszel, ő még jobban az lesz! Ha nem megy sírás nélkül,. akkor sírhat is. Egy kisbaba máshogyan nem tud kommunikálni. Ha valakit zavar, akkor majd átül máshová (meglátod, nem lesz ilyen!).

2011. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

1. Azt én is hülyeségnek tartom, hogy mindig meg kell ennie u.annyit, de mindig megkérdezi mennyiket evett, s minden evéskor elvárja, hogy mérjek, meg is nézi mennyiket evett a baba. Áprilistól viszont nem bérelem ki a méreget, s inkább heti szinten felviszem hozzá a babámat, s ha nem csökken a súlya, akkor nem is bérelem ki többé. Viszont a méricskézés kicsit megnyugvás. Leginkább az kezd engem idegesíteni, hogy mindig hozzá teszi a védőnő, hogy 30-50 ml kevés. S fejjek le hozzá, s addig etessem, míg a 80ml meg nincs. A tej összetételéről nem beszélt.

2. A súlya szépen gyarapszik, még a gy.orvos is csodálkozik rajta, hogy ahhoz képest, hogy kissé még sárga, s szívével is gond van, ráadásul tüdőér szűkületettl jövőhónapban tudjuk meg, kell-e műteni. Ezek ellenére szépen fejlődik. Most pl. Vasárnap 4350g volt a tiszta súlya, s csütörtökön már 4280 g volt fürdés előtt mértük mindkétszer. Ma pl így evett:

3. 1:40:90ml; 6:00-60ml;7:55 90 ml; 11:00- 30 ml, s csendben volt, nem balhézott, de védőnő tanácsára adtam neki 30ml-t, amit tegnap este fejtem le ilyen esetekre, s azt követően meg se lehetett nyugtatni úgy sírt. 14:20-60 ml, s 17:30-70ml, de ciciről levéve nyugtalan volt, így visszatettem, s még 30ml-t megevett.

Szerdán volt, hogy becsúszott egy 50ml, s egy 70ml, de többnyire szépen evett. Kétszer 90ml-t, egyszer 80ml-t, s egyszer 120-at, de az is csak 70ml volt, csak aznap hívtuk fel a védőnőt s mondta hogy azért hisztizik mert éhes, s fejjek. Így ette meg a lefejt 50ml-vel együtt a 120ml-t. Súlya nő, pisis pelus van, mosolyogni úgy szokott, hogy ha beszélünk neki, meg néha ha rájön, jól érzi magát mellette, csak hirtelen tör rá a sírás, aztán mosolyog tovább, mintha nem is sírt volna. Szüleim ma voltak, s ők is mondták, nem minden baba egyforma, ne erőltessem az evést, mert szerintük nem éhes, hanem fáradt. S ha nem lenne elég a tejcsi, akkor nem pukizna egyfolytában, s szerintük, ha mindig etetném, csak a hasa fog fájni, s úgy vették észre hiába nem tekergette magát, csak a sok pukizástól gondolták azt, s attól hogy egyszer nagyon jó kedvű, aztán hirtelen sír, hogy a hasa fájhat. Szerintük ilyen formában is jelentkezhet a hasfájás.

Vonaton nem tudunk olyan helyet keresni, ahol kevesen vannak, mert IC-vel megyünk, a másikkal nagyon hosszú lenne az út. Így is 4 órás. Ott nincsenek fülkék,

2011. márc. 25. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, miért jó a védőnődnek, hogy felíratja, mennyit evett a babád! Az anyatej nem tápszer, ami mindig ugyanolyan :) Ahogy írod, a doki szerint minden rendben, szépen fejlődik a pici... akkor mit okoskodik a védőnő? Ha láthatóan jóllakott és még adsz neki kaját, lehet, hogy megeszi... csak aztán feszül a gyomra, bukik, sír.. innen látni, hogy fölösleges a pótlás. Az én fiam is képes volt szopi után bevágni még 150 milli tápszert 2 hónaposan... Persze utána sugárban ki is jött az egész :)

Egyébként tényleg lehet, hogy a hasa fáj.. Az anyatejben van valami anyag, ami segíti a bélmozgást... Sok baba tekereg, sír, miközben szopizik, ha beindulnak a beleik...

Ja! előre nem tudsz fejni valamennyi tejet? Utazás előtt lefejnéd (akár többszöri adagot), lefagyasztanád, majd, mikor indultok, kiveszed a hűtőből és hagyod út közben kiolvadni.. nem lesz meleg, ez igaz, de legalább jóllakna tőle... a teától nem fog és csak sírni fog..

2011. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp fogok próbálkozni előtte a fejéssel. Már vettünk is melegen tartó táskát, amibe több cumisüveg s több fajta is belefér. Felkészültünk. Csakhát nem mindig sikerül annyit fejnem amennyi kellene, s amit le is fejtem, azt pár napon belül el is használjuk, mert gyermekorvoshoz is szoktunk vinni magunkkal, a kardiológiára, s pajzsmirigyem magas lett terhesség alatt. Ha utóbbira megyek, a babát nem vihetem magammal, s ilyen esetekben van a tartalék, így is van, hogy előző este szenvedek vele, hogy legyen, sőt még hajnalban is fel kell kelnem. Mostanában jó, ha kétszeri fejés során nagy nehezen le tudok fejni szopi után mindkét mellemből 70-80mlitert. A fejésen gondolkoztam, csak felkészülök arra az esetre is ha nem sikerülne az útig a megfelelő tejmennyiséget lefejnem. S vésztartalék lenne a tea. Persze ha nagyon éhes lenne megpróbálkoznék a szopival vagy bemennék a wc-re s ott próbálnék fejni valamennyi mennyiséget, hogy ne éhezzen. Csak védőnőm mondta ezzel nyerhetek fél órát. Mondjuk ha éhes, akkor apa oda adná neki a teát, ha nem egyedül mennék haza, s addig félrevonulnék fejni. Ha egyedül mennék a fejéses módszer nehezebb, skkor az kilőve. A védőnőm lehet azért ragaszkodik annyira a könyvhöz, mert 24 éves, tőlem is jóval fiatalabb, s kb 1 éve ha dolgozik a szakmában. A fősulin alattam végzett.
2011. márc. 25. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!