Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már fogalmam nincs mit tömjek...

Már fogalmam nincs mit tömjek bele, hogy egyen? 10-15 órát is kibír kaja nélkül, ha nem tömném.

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos a lányom, nem hajlandó enni, olyan mintha utálna mindent, már mindent próbáltam, még olyat is ami ráérne 1 hónap múlva, de semmi!

A bébiételből egy félüveggel tudok beletuszkolni, de úgy h utána fürdetni kell, akkorát balhézunk szinte minden etetésnél!

A tejpépet is nyomni kell bele, vkinek vagy ugrálni kell közbe, hogy oda figyeljen és közbe a szájába nyomjam, vagy a villanyt felkapcsolni, de azt meg a szeme miatt nem merem, de így sem mindig, csak ha nagyon kitartó vagyok! Mit próbáljak még?????? Segítsetek!!


2009. febr. 24. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem beszélj az orvosotokkal,biztos van babáknak is valami étvágy csináló vitamin féle.
2009. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Az orvos segítségével zárjátok ki, hogy nincs szervi baja. Ha nincs, akkor valószínüleg a sok eröltetéstől már annyira összekötötte az evést a kellemetlenséggel, hogy ezért nem eszik. Ahogy írtad 10-15 órát is kibír, tehát a "nem adok enni, majd megéhezik" módszert már próbáltad és nem vált be. Próbáld az evés stresszmentessé tenni. Tehát ne a figyelme elvonása mellett tuszkolj a szájába egy kis kaját, hanem inkább 15 percenként falatonként etesd, de úgy, hogy lássa, hogy enni kap. Az első falatot biztos megeszi. negyed óra szünet után próbálkozz egy újabb falattal. Így nem érzi "megerőszakolva" magát. Lehet, hogy eltart egy darabig és sok türelemre lesz szükséged, de fontos, hogy ne kellemetlenségnek, erőszaknak élje meg az evést.
2009. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos Én is ebben a cipőben járok csak az Én kisfiam 4 hónapos.A tápszerről teljesen leállt.Az orvos szerint semmi baja de engem nagyon aggaszt.Már Én is mindent kipróbáltam a tejpéptől kezdve a különböző tápszerekig és persze a főzeléket de semmi.Mindenki azt mondja hogy ne erőltessem mert nagyon jó husi 7820g volt tegnap igaz nem tudom mitől mert 11-én csak 7540 volt de lehet hogy a levegő is hizlal?

Nem tudom hogy a jó evő gyerekek mitől válnak ilyen rossz evőké.Én tegnap megfogadtam hogy nem fogok semmit erőltetni de nem bírtam ki pedig lehet hogy ez lenne a megoldás.

Én is várnék valami jó ötletet!!!!!!!!!!!!

2009. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van kedved beszélgetni írhatsz a privibe is.
2009. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!