Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogalmam sincs hogy kezdjek...

Fogalmam sincs hogy kezdjek neki másfél éves kislányom szobatisztaságához. Anyukák megosztanátok velem tapasztalataitokat, tanácsotokat?

Figyelt kérdés

Első babám, és szeretnék tanácsot kérni..

hogy kezdjek hozzá?

általában tudom kakilni mikor szokott, de ez is változó..

de a pisivel mi van?.. a bili nem nagyon tetszik neki., már próbáltuk..

vegyek neki wc szűkítőt?


JAJ..NEM TUDOM!! SEGÍTSETEK!

okos kislány egyébként, de nem tudom hogy fogjak hozzá....


köszönöm szépen előre is a segítőkészséget :)


2011. okt. 22. 19:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

szóval konkrétan az érdekel ti hogy kezdtetek hozzá

és mennyi idő elteltével lett szobatiszta gyermekitekből?

2011. okt. 22. 19:29
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Én így csináltam.Reggel bili,elé kisszék,kaja,mire megette,tele volt a bili.Aztán örültünk,kiöntöttük.

Minden pelenkecserékor bili,kaja,játék,kb 5-10 perc ücsörgés.Pár hónap alatt megszokta.

2011. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

marha egyszerű a válasz. Sehogy...


Ő "diktálni fogja az iramot, neked semmit nem kell tenned, csak követni őt. És főleg mindezt nem 1.5 évesen. 2-2.5 éves kor körül jön el ennek az ideje, semmiképp nem 2 évesen.


Olvasd el ezt és nézd meg nálatok vannak-e ilyen jelek!?!!? [link]


Ha nincsenek akkor még semmi teendő nincs.


Mi 2 évesen hazahoztunk egy bilit. Hónapokig csak nézte. Aztáán megnézte ELMO Felejtsd el a pelus DVD-jét és annyi történt, h a babáit ráültette. Utána jött hogy látott kisgyerekeket a játszótéren a fűbe pisilni és ő is akart, stbstb. Mi semmit nem siettettünk, mikor ő maga mondta, hogy nem kell pelus bilit akarok akkor elkezdtük vele. Aztán mikor jött egy visszaesés, (2hét) akkor újra pelenkáztuk, majd újra kikérte magának a pelust, stb. Most elmúlt 2.5 éves nappal szobatiszta, már csak éjjelre kap pelust.



Nincs teendőd, csak figyeld az igényeit, ennyi.

2011. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

semmiképp nem 2 évesen. = semmiképp nem 1.5 évesen . - bocsi , elírtam.


Nagyon ellene vagyok annak amit sokan csinálnak, hogy nem a gyerek igényeit nézik, hanem a naptárt: hoppá, 1.5 éves már el kellene kezdeni, gyorsan ráültetem. Hülyeség! Ez csak sokaknak egy újabb játszótéri versenyzés, hogy "ó, az enyém már 1, 1.5, 2 évesen ült a bilin és bele is pisilt!"

2011. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ,

kedves elsőnek..

ez nagyon furcsa nekem hogy az evéshez van kötve a kaki, pisi :)


kedves második, elfogom olvasni amit linkeltél

remélem fog segíteni :)

2011. okt. 22. 19:38
 6/16 A kérdező kommentje:

igazából volt egy időszak amikor rendszeresen szólt, ha bekakált, most is jelzi , hogy ( fúúúj kaka büdi )

de ha már bent van :)

legalább szól és tud különbséget tenni kaka és pisi között,

azért gondoltam hogy hátha itt az idő..


de az én kislányom mostanában úgy elvan a kakis pellusában nem is zavarja hogy kakis...

2011. okt. 22. 19:41
 7/16 anonim válasza:
100%
Utolsó!Egyetértek Veled.Nekem 4 gyerekem van és sosem erőltettem semmit.Ezért mindent könnyebben értem el.Kedves kérdező!Ha még csak 1.5 éves a kislány miért nem várod meg a nyarat?Ezen a pár hónapon nem múlik semmi.És ha egyszer észreveszi nyáron a kislány,hogy jó az neki ha nem melegíti a pelus magától fog leszokni erőltetés nélkül.Sok sikert!
2011. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen nem adtam kaját, fúúúj... mi sem eszünk a vécén!
2011. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1 évesen kapott bilit, 15 hónapos korától abba kakilt. Jelezte, ő hozta a bilit. Aztán 2 éves kora után kezdte mutatni a hajlandóságot a pisinél is. (naná nyár, 40 fok jobb a csupasz punci mint a fülledt bugyor :D )


Majd bölcsibe került és visszaesett pelusos lett a lelki megterhelés miatt. Aztán rá egy hónapra egyik napról a másikra kijelentette, hogy már kislány nem baba ő bugyikát kér.

Akkor kérdeztem rá, hogy hogyhogy ...válasza a babáknak van cumijuk és pelusuk és ő már kislány nem baba.


Slussz passz, ennyi volt nálunk. Nem volt erőltetve, de a bili szem elé volt készítve. Ha volt kedve pisinél ráült, ha nem nem. Kakinál nem volt kérdés, könnyebben kitolja a szilárdabbat a bilibe. :)


Így 26 hónapos korától szobatiszta, ágytiszta egyik napról a másikra. Viszont éjjel még 1 alkalommal magától kel, és szól, hogy pisilnie kell. Becsurranás sem volt, amin csodálkozom.


Tehát neki kell megérnie rá, te csak segédkezhetsz. A játék-kaja-hosszú ideig való üldögélés nem jó. Az rögzül benne, és az meg valljuk be nem kivitelezhető mindenhol.

2011. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én semmit sem erőltettem. Ráültettem másfél éves korától néha bilire, de úgy pattant fel, mint akit kígyó csípett meg.


Napra pontosan 2,5 éves volt, mikor szobatiszta lett, 3 nap alatt. Nyáron. Egyszerűen nem adtam rá pelenkát, (persze otthon kell vele maradni ilyenkor) csak bugyit. A 4. nap reggel ő magától kérte a bilit.


1,5 évesen szerintem még iszonyat korai. (de ezt én is csak most tudom, mikor is az enyém már 3).

2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!