Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan kéz és láb lenyomat...

Van olyan kéz és láb lenyomat készítő, amiben nem kell, hogy 2 percig benne legyen a baba keze? Annyi ideig tuti nem bírná ki, max pár másodpercig. Tudtok jót ajánlani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik sem sikerült, mert agyerek elrántotta a lábát, hiába kötött meg nagyon gyorsan-szerintem 30 mp- ez gipsz szobor lett volna. tesómék nagyon jó csináltak ugyan ezzel a tipussal.

[link]


Só-liszt gyurmából, vagy ha van fogászaton ismerősöd, kérjél tőle alginát alapanyagú lenyomatanyagot, és azt utána gipsszel ki is öntheted, így megkapod a pozitív mintát is.

Homokozóba nyomhatod még a lábacskát, kezecskét, majd simán gipszel kiöntöd. Ez a legjobb, én is itt olvastam.

2011. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy bögre só, egy bögre liszt, 2 evőkanál étolaj, és kb. fél bögrényi víz - apránként kell hozzáadni, látod közben, hogy mennyire lesz jól gyúrható. Lehet színezékként belerakni pirospaprikát, fahéjat, kakaót, akármit, vagy pedig utólag kifested.

Ezt kinyújtod, ráteszed egy tálcára, belenyomod a gyerek kezét, lábát, és kész is. Nem kell benne tartogatni semeddig. Én szép kerek alakúra körbevágtam, a nyomatok alá belekarcoltam az aznapi dátumot hústűvel, és feltettem a tálcát a szekrény tetejére száradni. Egy hét alatt totál megköt, csak levenni kell óvatosan a tálcáról, nehogy eltörjön. Ha nagyon akarod, ki is lehet szárítani sütőben alacsony hőfokon.

2011. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!