Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babáknak tényleg...

A tápszeres babáknak tényleg gyengébb az immunrendszerük?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülyeség, ne hidd el. Gyermek függő. A nővérem fia cicis(19 hónapos) és elég sokszor volt beteg, többszőr kapott már antibiotikumot is. Az én fiam tápszeres volt(20 hónapos),ritkán beteg és most kapott életébe először antibiotikumot.
2011. márc. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt abszolút cáfolni tudom. Kisfiam kezdettől fogva kapott tápszert, és 11 hónaposan volt először megfázva (tényleg megfázott egy szállodában éjszaka), volt egy három napos lázunk rá nem sokra, egyszer elkaptunk egy hányós-hasmenős vírust, és azóta még egyszer volt náthás (akkor is megfázott, vendégségben voltunk). Másfél éves.


Barátnőm kisfia 5 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, nincs olyan hónap, hogy ne lenne valamilyen nyavalyája (2 éves és 4 hónapos).

2011. márc. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ezt tapasztaltam nagyobb részben. A fiam csak félig-meddig volt mondjuk tápszeres, 3 hónapig tudtam csak szoptatni, de szinte sosem beteg.

Az egyik barátnőm majdnem egy évig szoptatott, de kisebb korában folyamatosan beteg volt a lánya, már akkor is, amikor még szoptatta.

Igaz, ismerek olyat is, aki egy napig sem szoptatott (nem volt "kedve"), neki nagyon gyakran beteg a gyereke.

De látod, olyan is van, aki a szoptatás ellenére is beteges.

2011. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még egyszer sem volt torokgyulladás, vagy hörghurut, vagy akármi, még csak antibiotikumot se kellett adnom neki. Ez pusztán genetika!!!

Második voltam.

2011. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is cáfolom!

Mindkét gyereke tápszeres A lányom 1,5 évesen volt először gyerekorvosnál betegség miatt. A fiam most 1 éves, kis náthán kívül nem volt még baja.

2011. márc. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam. Az én babám az elejétől tápszeres. 6 hónapos lesz, de már harmadszor náthás. :-((((( De akkor ezekszerint nem emiatt.
2011. márc. 24. 07:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az enyém 6 hónapig szopizott, mégis többszőr volt beteg. Amióta tápszeres azóta is egyszer megbetegedett.

Szerintem nincs összefüggéssel a tápszerrel. Legalább is nálunk nincs.

2011. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az immunrendszer genetikan is mullik. Az anyatej azert jo foleg az elso 6 honapban mert antitesteket tartalmaz es ez vedheti valamennyire a babat. 6 honpos kor utan mar a sajat immunrendszeruk lep mukodesbe. Kisfiam lassan 14 honapos, o is tapszeres volt (meg most is iszik tapszert estenkent lefekves elott) es 2-szer volt beteg pedig bolcsibe jar mar lassan 3 honapja. 1-szer folyt 2 napig az orra es volt 1 kicsi laza ami pont hetvegere esett igy nem maradt ki a bolcsibol. Most fulgyuladasa van es antibiotikumot kap. De semmi mas baj nem volt a 14 honap alatt es amint irtam bolcsibe jar.
2011. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!