Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrjítenek a nagyszülők az...

Megőrjítenek a nagyszülők az etetés miatt,19 hós babák anyukái, válaszolnátok? Ennyire elronthattam a dolgot?

Figyelt kérdés
Örökké azzal nyaggatnak, hogy az ő idejükben a gyereke már azt ette, amit ők. Ők mondták, hogy ne így csináljam...A helyzet az, hogy az én kislányom igen is jól eszik, és mindent megeszik, csak legyen szottyos, azaz főzelék, leves, jó sűrűn. Tényleg nem válogat. De ha megpróbálom pl. krumplis tésztát, vagy rakott krumplit, az túl száraz neki. A gyümölcsöket elutasítja, néha almát és banánt eszik. Próbálom én adni az újakat, de eltolja és mondja, hogy nem, most erőltessem bele? Amellett sokszor meglep dolgokkal és megeszi a téliszalámit, megkóstolja a koktél paradicsomot, a rántott husit. Most tényleg ennyire elrontottam, innen-onnan hallom, hogy más babája is a leveses dolgokat szereti.
2011. márc. 24. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt adj neki, amit szeret, ne foglalkozz mással. lehet, a jövő hónapba meg pont az ellenkezőjét fogja szeretni. Kiszámíthatatlanok.
2011. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd saját belátásod szerint. Nekik meg mondd, hogy azóta haladt az orvos- és a táplálkozástudomány.
2011. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem eszi meg ami szárazabb,a kenyér és húsfélékhez meg egyáltalán hozzásem nyúl!Ma a sóskafőzeléket úgy ette hogy kinyalta még a tányért is:)

Nekem is mondták már hogy biztos nemkínálom neki és nemismeri azokat az ételeket de én nemfoglalkozok vele,én tudom mi az igazság a többiek meg levannak tojva!

2011. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük, meg senkivel, az orvossal se, mert az sem lát bele igazán, és egyébként mindegyik mást mond. Védőnőről ne is beszéljünk.

Tapasztalat... 17 hós a kislányom, soha nem volt egy jóevő gyerek, jó ideje nem érdekel már hogy "ezt nem kéne", "azt add neki", mivel nagyon válogatós, örülök, ha eszik egyáltalán.

Ha kenyeret, akkor azt, ha főzeléket, akkor azt, ha épp csokit, vagy túrórudit, akkor azt, valamit muszáj.

Gyümölcsöket nagyon ritkán eszik, nem fogadja el.

2011. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van,NE FOGLALKOZZ azzal,ki mit mond.Egyik füleden be,másikon ki.

Nekem is szokta mondani anyósom,hogy az ő fiai:Már ezt meg azt ették ilyenkor.Ilyet meg olyat adjál neki,tutira megeszi,az övéi is ették annó........stb.Bólogatok,mondom neki,hogy jó,nem akarok vele összeveszni.Mert amúgy mindenben segítenek,összetehet a két kezem,hogy ilyen segítőkészek.

De mikor elkezdi,hogy próbáld már ki ezt mert a férjem ilyenkor már ette és nagyon ízlett neki.........falat tudnám kaparni.Tudom,hogy miket szeret a gyerekem és miket nem.Kipróbáltam persze egy-két receptet de sok minden a WC-be landolt.

Fiam szereti nagyon a téli,paprikás szalámis,májkrémes kenyeret.De a védőnő azt mondja,ne adjak neki mert ezek nehéz kaják.De ha szereti és nincsen baja tőle????Miért ne?Adom is neki .

Szóval,tanácsot adhat mindenki,de te vagy az aki eldönti,úgy is csinálod-e.

2011. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint én írok,amúgy a fiam 14 hónapos.

Mostanában rákapott a grapefruit-ra,apja szereti nagyon,aztán megkóstoltatta a gyerekkel,hát ízlett neki.

Pici cikkeket vág neki apa és eszi.

Baja nincsen tőle.Narancslevet is szereti.Olyan már most mint az apja,sósat,savanyút,keserűt szereti.Mikor elmeséltük a védőnőnek,csak meresztette a szemeit........inkább nem szólt semmit.

2011. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ. Akkor más is így van, hogy beleszólnak a nagyszülők, de csak az anya tudja, hogy mit eszik meg a babája és nyilván olyat főz. Próbálgatni lehet, de ha nem megy nem tudok mit csinálni, egyszer majd csak elfogadja az újat is. Akkor becsukom a fülem, ha jön a szöveg. Szép napot mindenkinek :)
2011. márc. 25. 08:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én 18 hónapos fiam utálja a főzelékeket, már 8 hónapos kora óta azt eszi szinte, amit mi (persze ami korának megfelelő), mert egyszerűen semmilyen főzelékfélét nem lehet beleerőltetni. Most is a fő kedvenc a kuszkusz párolt zöldséggel, rántott karfiol, hal, fasírt, rakott dolgok, rizs bármivel, bármilyen tészta, pörkölt, tejfölös hús. Szóval nálunk épp fordított a helyzet, ő semmilyen leveses, főzelékes, híg dolgot nem hajlandó megenni. A csirkecombot is úgy eszi, ha az ő kezében van, és leeszi a csontról az összes húst, nagyon édes olyankor. :D

A dokinő meg mindig azt kérdezni, hogy eszik-e elegendő főzeléket. Én mindig csak bólogatok... :D

2011. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én 19 hónapos fiam is inkább a leveseket és főzelékeket szereti.Nincs ezzel semmi baj szerintem.Ha szárazabb dolog van(rakott krumpli, rizs)akkor neki összedobok egy kis főzeléket, mert bár eszik a rizsből is, de csak keveset.A lényeg hogy változatosan egyet.Ja, a gyümölcs, hát megvallom hogy néha még reszelek le neki babánt és úgy adom oda neki tízoraira vagy csak úgy, mert egészben nem mindig eszi meg.
2011. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!