Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség erre a problémára?...

Segítség erre a problémára? (tápszer)

Figyelt kérdés

Kis fiam 4 hetes, Humana HA 1+ kap.

Viszont kínlódik a székeléssel. Már a hasa is fájhat.

Mecsek teát kap, az a gázokat előhozza, de széklet nem nagyon van. Laevolac szirupot kap néha attól mindig lesz.

Utoljára tegnap előtt volt magától,de zöldes színű volt.

Mi lehet a gond?

Hogyan segítsünk?


2011. márc. 25. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
hőmérőzd meg. Aztán adj neki vizet is inni.
2011. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is Humana tápszerrel kezdtük és ugyanez volt a probléma.Mi váltottunk Bebára és minden elmúlt.Most Beba HA Sensitívet eszik.Amúgy a Humana elég tömény.
2011. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első kisfiam is tápszeres volt, némi anyatejjel kiegészítve, amit lefejtem, de nem ízlett neki, kihányta. Szóval a lényeg: Mi is ezt kaptuk a kórházba és váltottunk Beba Ha Start Aktív tápszerre(most már BEBA Pro HA Start)-ra, ez tartalmaz bifiduszt is, ami jó a kis beleire. Mi a 4. napon az ügyeleten kötöttünk ki, annyira nem tudott kakilni szegényke. Ott meg-szélcsövezték és hazaengedtek minket, csak úgy jött a kaka, mint a tubusos májkrémből. Emellett felváltva használtuk az espumisan cseppet és a Gripe Water-t (kapormagolaj) étkezés előtt, vagy közben kiskanállal be lehet adni. Tehát masszírozzátok sokszor a pociját! Szerezzetek be vékony szélcsövet (gyógyszertár)- a fenti szerek mellé - és ha fáj a pocija, bedugjátok a popsijába (előtte popsikenőcsbe mártva) kb. max.2-3 cm-re, lassan ki-be huzogatjátok és szinte csak úgy lövell a kaki. Néhány perc és a kis arca egyből megkönnyebbül, mosolyogni fog és hálás lesz, és ez nem fáj neki hidd el! És nem szokik hozzá! A kakija természetesen zöld a tápszeres babáknak, az anyatejeseké csirkesárga. Ez a helyzet kb. 4. hónapig fog tartani, de kitartás, ha elkezdődik a hozzátáplálás, meg fog teljesen szűnni! Nekem most szerencsére van tejem!:) 2,5 éves és 10 hetes kisfiúk anyukája. Sok sikert!
2011. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a szőlőmag párnát. (DM-ben lehet kapni). Pici, hasra való kis párnácska. Fel kell mikróban melegíteni, és a pocakra tenni. Nekünk nagyon jó volt kaki problémánál, és hasfájásnál is!

Masszírozgasd a kis hasát, vagy fektesd a térdedre, és a pici hátát, derekát simogasd.

2011. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes tovább kínozni, tápszert kell váltani. Nem egyforma a tápszerek összetétele, ki kell próbálnod, melyik a te picidnek a legjobb. Én is ezt tettem, és ahogy olvastam régebbi kérdéseket és válaszokat, mások is ezt csinálták.Főleg, ha még csak 4 hetes, van idő kikisérletezni, melyik neki a legmegfelelőbb, hiszen még elég sokáig kell neki adnod a tápszert, minek szenvedjen olyannal, ami nem jó neki?
2011. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Beba Pro-tól van ugyanez. Tegnap írt fel a dokinő Milumil Sensitivet, ami kimondottan fájós pocakra van. Most azt kell majd adni naponta 2-szer neki. De amúgy a védőnő azt mondta, hogy tápszeres babánál normális, ha csak hőmérőzésre van széklete.
2011. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ne hőmérőzd hosszú távon...nem jó a babának.mi is szenvedtünk sokáig a kakival.mindent megpróbáltam.a végén tápszert váltottam (a védőnő nagy tiltakozása ellenére)mi milupáról bebára váltottunk,abban van bifidus,ami segíti a kakilást és minden rendbe jött.de ha megfogadod a tanácsom,ne ijedj meg a sötétzöld kakitól...az a bifidus miatt van
2011. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!