Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kevés korkülömbség van...

Akinek kevés korkülömbség van a 2 baba között? A nagyobb nem bántotta a picit?

Figyelt kérdés
Kislányom májusba lesz 2 éves kisfiam 3 hós,már nam tudom mit tegyek.Mondtam már szépen,mérgesen,de néha 1 szempillantás alatt odacsap neki.Amugy szereti,anyáskodik felette,csörgőt hoz neki,törli a száját,de ha belebújik a rosszaság,akkor odapuffant vagy a haját húzza,és utánna mosolyogja,vagy a szemét.Kicsi még nem érti,most 20hós?Vagy mit lehetne tenni?Vagy a türelem a megoldás?
2011. márc. 25. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
18 hós volt a lányom mikor a kicsi született, de soha mégcsak morgós sem volt vele, olyan meg végképp nem volt, hogy csúnyán bánt volna vele. De szerintem itt sokat számít, hogy ő kislány.
2011. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, bocsi most látom a kicsi fiú. Akkor passz. Nálunk sosem csinált ilyeneket, csak simogatta, bújt hozzá, illetve most is ilyeneket csinál csak.
2011. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
87%

Ah, nálunk még vér is folyt! 1,5 év korkülönbség, két kislány.....

A problémák akkor kezdődtek, amikor a kicsi elkezdett helyet változtatni, a nagy meg időnként megrugdosta.

Most meg egymás seggébe bújva alszanak, nem lehet őket szétrobbantani, olyan jó testvérek.


Érzékeny lelkű anyukák most ugorják át a következő részt...

Én annó magyarázhattam hogy fáj ez a babának, nem szabad, kértem, utasítottam, semmi nem használt. Aztán amikor a nagy úgy rúgta szájba a kicsit, hogy dőlt a vér, akkor a seggére csaptam. Volt is meglepődés, merthogy nem vagyunk verekedős család.

A következő alkalommal ahogy lendítette a lábát, én lendítettem a karom. A levegőben szépen megálltunk... és szépen abba is maradt a rugdosás.


Aki most jönne a jaj mit tettem a gyerekkel mert az erőszakra ez nem megoldás, az mondja is meg, hogy mi mást kellett volna tennem. Szép szó, kérés, utasítás nem vált be. A másik gyerekem is az enyém, kötelességem megvédeni a testi épségét..

2011. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is amíg pici volt addig semmi gond nem volt. Haja szálát nem görbítette. Viszont amióta a kicsi helyet változtat, vagyis kb 1 éve minden nap a túlélésért folyik. Ha elfordítom a fejem máris le van sérülve a kicsi. Teli van kék zöld foltokkal. Elfordulok és belerúg a tesó vagy akármi. 2 év van köztük kereken. Vagy épp sárral dobálja vagy a múltkor egy egész kondér sót ráööntött amíg én kavartam a kaját. Húúú most nagyon durva. Mások előtt meg úgy féltik, hogy mindenki levan halva hogy milyen ügyesek:)

Utolsótól kérdem mikor kezdett javulni a helyzet?


Én azt tudom javasolni, hogy türelem, két szemed rajtuk, majd csak lesz jobb.

2011. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A seggrepacsi után.....

Előtte mondtam én hogy ez fáj a babának. Ugyan, hogy érti meg egy kétéves mi az hogy fáj, ha a legnagyobb sérülése addig az volt, hogy icipicit odabucizta a fejét az asztalhoz??

Sok szépen beszélgetés után felemeltem a hangom, jött a "NEM!" korszak. Hatástalan.

Ahogy írod: a túlélésre játszottam, hogy nap végére ne legyen a létszám kevesebb mint amennyi reggel volt...

A vér látványa kiborított, ott lett elegem az egészből.

Most meg (7,5 és 9 évesek) nem hajlandóak külön ágyban aludni.

Amúgy akkor lettek jó testvérek, amikor a kicsi is partner lett a játékban.

2011. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk direkt nem bántja, csak úgy szereti, meg bohóckodik, de egyenlőre jó testvérek.

Remélem nem változik a helyzet később sem.


Mi mikor kicsik voltunk megcsináltam, hogy szappant etettem a tesómmal(2év van köztünk), kilöktem a hintaszékből, hintőport szórtam a szemébe...

2011. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Baratnomenkel 28 honap a kulonbseg a ket lanya kozott.

A nagyobbik nagyon feltekeny volt, volt,hogy meg harapta a picibabat. Mar 6 honapos a pici de meg mindig elofordul a bantas a nagy reszerol.

2011. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!