Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első és második baba...

Az első és második baba között mennyi az ideális korkülömbség? Hogy könnyebb az anyának ha kevés vagy ha esetleg 5-10év?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 1éves és már töröm a fejem a következő babán, de félek h nehéz lesz kettő gyerkőccel. Illetve a terhességem végét már nagyon nehezen viseltem, és tartok tőle h most se lenne ez másként. És az is érdekelne h a második szülés az tényleg könnyebb e mint az első? Igaz burokrepesztéstől számítva 6óra alatt meg lett a lányom. És nem volt vészes, max. az utolsó 3óra mikor oxitocint is kaptam.
2011. jún. 30. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

szerintem minden megoldásnak vannak előnyei, hátrányai. csak te tudod, nektek melyik a jobb.


nálunk is lassan 1 éves a poronty, én is már a másodikról álmodozom. én szeretném, ha tudnának együtt játszani, ha több gyerekünk lehetne, és így jobbnak látszik, ha "egy kupacban" nevelem őket.

nővérem és köztem kevesebb mint 2 év van, és nagyon jó volt így felnőni. hugom felé 3,5 év, az már soknak tűnt. anyai szempontból: két barátnőmnél is 3 gyerek van 1-2 év különbséggel, mindketten azt mondták, hogy jobb 2vel, mint eggyel, és nem nehezebb 3mal, mint kettővel.

2011. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

köztünk a nővéremmel kb. 3 év van.

a párom két lánya közt is.szerintem ez így ideális.

az öcsém 9 éves koromban született,nagyon szeretem de akkoriban iszonyúan féltékeny voltam rá és most néha nincs hozzá elég türelmem,pedig tényleg nagyon aranyos jó kisfiú.

18L

2011. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hmm

nem tudom h van e ideális korkülönbség két gyerek között

te ismered a gyermeked így te tudod h mikor meglesz a tesó akkor az elsőnek ez okoz e gondot

mindegyik döntésnek van előnye és hátránya is ha kicsi a korkülönbség akkor az eleje nehezebb de a két gyerek jobban összenőhet ha nagy akkor mind a két gyerekkel könnyebb míg kicsik viszont ne biztos h olyan "igazi" testvérek lesznek vagyis h nem lesz közös téma játék

2011. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálun 9 év van, elfogadható, ha 2 kicsi lenne, a Dunának mennék. Néha így is elegem van mindenből.
2011. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2év 2hón.volt a fiam mikor megszületett a tesója. Nagyon féltékeny volt rá. De legalább együtt felnőttek,sokkal könnyebb volt így!!!! Nem kell olyan nagy korkülönbség szerintem nem jóó.......
2011. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer hallottam valahol egy mondatot, már nem tudom pontosan idézni, de valahogy így hangzott:

"Ha testvért akarsz a gyerekednek kicsi korkülönbséggel szülsz, ha mégy egy (több) gyereket akarsz nevelni akkor nagy(obb) korkülönbséggel." Ha jól végiggondoljuk, hát van benne valami!!

Nálunk ha minden jól megy, pont 2 év lesz a gyerekek között.

2011. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt Ranschburg Jenő mondta. Szerintem nagyon is igaz!

Ha azt szeretnéd, hogy neked könnyebb legyen, akkor a minimum, hogy 4-5 év legyen köztük. Ha a gyerekeknek szeretnéd, hogy jó legyen, akkor minél kevesebb.

Mi az utóbbira szavaztunk, 21 hónap lett.

2011. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés, de megválaszolom. Köztünk bátyámmal 18 hónap van.
2019. máj. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!