Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Kicsit hosszú...

Mit tegyek? Kicsit hosszú lesz nem is pont babás, de ti segítettetek mindig?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van mindenből, a lényeg, hogy anyósékkal közös udvaron építettünk különálló házat külön közmű stb..

nem is volt semmi gond amíg meg nem született a gyerkőc.

Semmi gond nincs amúgy nem szólnak bele semmibe csak az udvaron nem tudunk normálisan kint lenni, mert amíg kitettem a lábam már ott is vannak a nyakamban, én ezt nem bírom már, jön a 2. baba és most azt kezdtem el érezni, h. már a férjem sem szeretem,és így én nem tudok élni.Mindig csinál valami barkácsolni valót, vagy anyuci talál ki valamit, de hogy a gyerekre figyelne 5 percig az luxus, de legyen 3 fogásos kaja, nem is akármilyen mert ő éhendöglik.

Olyan rossz mert megvan mindenem amire sokan csak vágynak és mégis boldogtalan vagyok.Azért építettünk igy mert Ő egyke és"előbb utóbb úgyis a miénk lesz" ezt ő mondta+ igy kevesebb hitelből nagyobb, és persze új házunk van errefelé ennek a duplájából is még csak egy dűledező kis viskót vehetsz.

Bocsánat, ha nem vagyok érthető, de mit tegyek?

Váláson is gondolkodom, de ha amúgy minden OK?

Én akarnék túl sokat?


2011. márc. 25. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
hát elég indulatos vagy.kire is haragszol a párodra?vagy az anyósékra?vagy mindkettőre?vagy magadra?én együtt lakom anyámékkal ők lent mi fent,egy udvar,nagyon nehéz,de megpróbálom belőle kihozni amit ki lehet.ha anyám kijön,én megpróbálom rá hagyni a gyereket,minek üljünk kint ketten,persze rá,rá nézek.Nagyon nehéz természetű anyám,a párod meg próbáld meg egy kicsit megérteni.én elhiszem hogy új család vagytok,és külön család,de ha ellenséges leszel,csak falat húzol közétek,ha szereted beszéld meg vele,mond el neki,hogy ez igy nem oké,ha kell jó párszor mond el neki,hátha valamikor nyitott füleket is találsz.
2011. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsi.

Mindenkire és senkire sem:)

Nem újkeletű az együttlétünk 7 éve vagyunk házasok 13 éve együtt.

Amíg dolgoztam munka után hazajöttem néha dumáltunk anyósékkal és mindenki élte az életét.

Szeretnék csak úgy kint lenni és gyönyörködni a gyerkőcben kikapcsolni, nem figyelni semmire, na ez lehetetlen.

Soha nem volt még ennyit senki a nyakamon, megfulladok. Itt játszótér nincs az udvaron + játszhatna, de ha kijönnek 2 lépést sem hagynak neki Ő is besokall aztán megy a hiszti és jöhetünk be.Elesik stb.. na és akkor mi van majd felkel szegény gyerek 2 nem tud lépni anélkül, hogy basz...tassák..

2011. márc. 25. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű: elköltözni anyóséktól.

Én amondó vagyok és tapaszatlatból bezsélek, családtaggal együtt lakini és/vagy együtt dolgozni NEM SZABAD!

2011. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Amit leírtál, az nem egyszerű dolog- szerintem. Nekem úgy tűnik (és most kizárólag ugye a megérzésemre és az olvasottakra tudok hagyatkozni, hogy kicsit besokalltál és ha nem kapsz észbe, nehéz lesz a dolgokat helyrehozni.

Valószínűleg, amikor építkeztetek és még nem volt babátok, nem derült ki, hogy anyósékkal milyen nehéz lesz együtt élni :-( Most, hogy itt az unoka, persze természetes, hogy minden percet szeretnének vele tölteni (érthető szerintem, nálunk is ez van). Talán bele sem gondolnak, hogy attól, hogy közös telek van, attól még 2 külön család vagytok, szükségetek van különlétre. Nincs mit tenni, ezt meg kell beszélni anyósékkal, mert ha nem teszed, egyre jobban szálka lesz a szemedben minden apró cselekedetük és a végén már az is bökni fogja a csőrödet, hacsak levegőt vesznek a gyerekeitek közelében :-s Ha te nem tudod megbeszélni velük, akkor kérd meg a férjedet erre, de mégjobb lenne, ha közösen tennétek, de persze előbb kettőtöknek kellene közös nevezőre jutni, hogy közös álláspontot tudjatok képviselni.

A férjeddel való kapcsolatodról azt gondolom (és hangsúlyozom, hogy egy megérzés, amit az olvasottakból szűrök le- szóval lehet, hogy így van, lehet hogy nem), hogy valószínűleg nem azóta követeli a 3 fogásos ebédet, amióta gyereketek van... yganítom, előtte is megvoltak ezek a "szokások", csak nem tűnt fel. Most, hogy babátok van és újra terhes vagy, valószínűleg kicsit nehezebben tudsz megbirkózni a ház körüli feladatokkal és talán érzékenyebben reagálsz mindenre, és ami eddig talán csak egy kis apróság volt most égbekiáltó trehányságnak és odanemfigyelésnek tűnik a férjed részéről. :-(

Szóval üljetek le és beszéljétek meg. Mondd el, hogy mi az, ami zavar. A pasik nem veszik a célozgatásokat! Nekik konkrét üzenetek kellenek! Tehát egyszer ülj le és mondd meg neki konkrétan, hogy mi nem tetszik. lehet, hogy nem fog másnap mindent másképp csinálni, de ha szeret - és szerintem szeret- akkor lassan változni fog.

Szerintem nem akarsz elválni, csak egy kicsit kibuktál :-) Előfordul. Szurkolok.

(bocs, hogy hosszú lett)

2011. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz ám így látatlanban tanácsot adni! Hiszen az életedről van szó. Biztosan nem szereted a férjedet? Nem lehet, hogy csak ez a számodra idegtépő helyzet váltja ki a férjeddel kapcsolatos rosszat? Mert ha nem szereted a férjedet, akkor nincs is kérdés, szerintem akkor nincs értelme a közös életet erőltetni. Ezen gondolkozz először szerintem.
2011. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy olcsóbb volt így építkezni, de úgy látsaik, mégsem jött be. :( Nagyon-nagyon ritkán válik be, hogy anyós és meny ilyen közelségben, mégis békében éljen, és meghagyják a másiknak a kellő teret. Ráadásul így, hogy csak egy fiuk van, a férjed.


Én mennék, minél messzebb, akkor is, ha nem új házba kellene költöznöm, hanem ócskábba. Kell a kellő távolság az anyóstól, így egészséges.

2011. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó dolgodban már nem tudod,hogy min kínlódj.Szerintem neked az egyetlen bajod,hogy otthon vagy a gyerekkel,és sok a szabadidőd.
2011. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm mondta, hogy "olyan távolságba kell költözni, hogy este és csak úgy ne lehessen papucsba átcsoszogni" és milyen igaza volt!!! értelek, mert mi ugyanígy vagyunk sajnos. Jobb lenne teljesen külön, de így nem kellett hitelt felvenni. igazából konkrét bajom nincs velük és segítőek is, de néha a jelenlétük is zavar. sajnos nem tudok semmi megoldást, az, hogy költözzetek el nem csak úgy megy, hogy gondol az ember egyet és vesz egy másik házat. kitartást!
2011. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Kicsit megnyugodtam azóta, csak elszállt az agyam.

20:55-ös remélem soha nem kerülsz ilyen "jó dolgodba".

2011. márc. 26. 08:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel oda építkeztetek és gondolom az anyagiak sem engedik, hogy csak úgy elköltözzetek, egyetlen megoldást látok: meg kell tanulnod együtt élni a párod szüleivel ebben az új helyzetben is... bármennyire is szeretnéd, soha nem fogtok a klasszikus értelemben véve "külön és önálló" családi életet élni, mindig ott lesznek a közös udvaron és ha a fejed tetejére állsz, ez akkor sem fog megváltozni... csak a Te hozzáállásod változhat meg... ne harcolj ellene, inkább keresd a kompromisszumokat... ez persze vonatkozik anyósodékra is... nálam szüleim laktak hasonló helyzetben, egy udvaron a nagyszülőkkel, és mondanom sem kell, nagyon sok vita és veszekedés volt, amit gyerekként egyrészt nem is értettem, másrészt sokszor megmérgezte a levegőt... felnőtt fejjel már tudom, mennyire nehéz volt ez a szitu mindenki számára... hozd ki belőle a legjobbat és sok sikert!
2011. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!