Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiunk lázas, beteg, tanácsr...

Kisfiunk lázas, beteg, tanácsra lenne szükségem? . Mi tegyek?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babánk. nagyon aggódunk érte!

Voltunk dokinál, írt fel gyógyszereket:

Sumetrolim (2x3ml)

Ambroxol Q (2x2.5ml)

meg még egy kanalas gyógyszer

meg van még itthon: Germicid kúp és Panadol Baby


Ha nem adtunk neki kúpot csak Panadolt, akkor 38 vagy afölötti volt a láza vasárnaptól, ha viszont kúpot adtunk akkor 37.3. Végbélben mérve. Most mértem 38.9. Gyorsan kapott 1 kúpot meg a gyógyszereit, megitattam és most elaludt szegénykém. De aggódom.

Mit csináljunk még vele? remélem lemegy a láza. ha nem akkor hűtőfürdő vagy borogatás???

tanácsokat várnék ha valaki írna megköszönném.


Ui.: és mindenki azt mondja, hogy le kell vonni 0.5-öt végbélben. ez valamilyen szinten jó, mert akkor már kevesebb persze.

Mondjuk a kórházban (betelefonáltam) és azt mondták, hogy mindig a mért értéket kell előbb mondani és gondolom abból vonják le. de 38 fölött lázat kell csillapítani. Mondjuk ezt tudtam. De ki hogy csillapítja a lázat? hidegborogatás?fürdő?kúp?


bocsi a kérdés hosszúságáért....


2009. febr. 24. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
EGYÉRTELMÜ HOGY HÜTŐFÜRDÖ ÉS BOROGATÁS!HA VAN KÉT FÉLE LÁZCSILLAPITÓD AKKOR AZT FELVÁLTVA ADAGOLD!ÉS IGEN,0,5ÖT LE KELL SZÁMOLNI!
2009. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A védőnőnk az mondta, hogy nem olyan brutális, ugyanakkor hatásos megoldás, ha hagyod legalább fél órát pancsizni az esti fürdésnél. 28 fokig hűlhet le a víz. Olyan, mint a hűtőfürdő, csak nem esik olyan rosszul neki.
2009. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne pánikolj be, maradj nyugodt! (próbáld meg) A Panadol sajna nem túl jó, én a helyedben vennék nurofent sokkal jobb! De nem szabad keverni rövid időn belül.

A kúp jó meg a hűtőfürdő, bár én ezt éjjel nem alkalmazom.

Amúgy a piciknél nem olyan sok ám a 38-39, nekem ezt a védőnő mondta.

És sokat igyon, sok sok folyadék. Az ambroxol mellé is fontos, meg mivel beteg. Szerintem finom teát csinálj neki, most cukrot és citromot is tegyél bele.

Remélem hamar rendbe jön a picúr.

2009. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%
Ahogy az előző hozzászóló írta:Ne pánikolj,az sokkal rosszabb!Ha nyűgös szegény az azért mert nem jó a közérzete,de nem tudja hogy mi ez.Ha alszik,az istenért se keltsd föl míg magától fel nem kel,az alvás a legjobb gyógyszer!Ha az én fiam lázas volt,mindig triplán betakartam mikor aludt és jól kiizadta a lázat.Tudtam ha izzad az jó mert már nem lesz lázas.Inni pedig kötelező,nehogy kiszáradjon de ezért ne keltsd fel ő majd érzi ha szomjas hidd el.Ha semmi nem segít akkor én sajnálom ugyan ilyenkor őket de becsavarom a vizes lpedőbe és azután ágyikó.Azért nem írtam hűtőfűrdőt mert nálunk az sosem jött be.Szóval légy nyugodt meggyógyul hamar a kisbabád!Jobbulást kívánok neki :)
2009. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólokkal. Még annyit fűznék hozzá hogy a hűtőfürdő elött probáld ki hogy hagyod kicsit pucérkodni(kicsit kihülni). Ettől is le tud menni a láza. Látványosan fog vacogni de a lényeg hogy ne bugyoláld be mert azzal felviheted a lázat. Nekem ezt az éjszakai ügyelet javasolta és eddig a lázcsillapítók mellé bevált. És tényleg nyugi!
2009. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

22.00-ás vagyok! Ezt a cikket találtam! Be ne bugyoláld!!!!!!!! Lázcsillapítás gyermekkorban

-Mit tehet a szülő?-


Lázas betegség alatt lehetőleg a szülő legyen a gyermekével. Ez a kis betegnek is nagyon fontos, másrészt pedig a szülői megfigyelések jó támpontot adnak a későbbi diagnózishoz is.

Ellenőrizze gyakran a gyermek hőmérsékletét, és jegyezze le a mért értékeket. Hőemelkedést nem szükséges csillapítani, kivéve azokat a gyermekeket, akik már átestek lázgörcsön.

A lázat az orvos megérkezése előtt is kell csillapítani, tehát kell otthon tartanunk gyermekünknek megfelelő lázcsillapítót! A gyakorlatban kétféle csoportba tartozó lázcsillapító gyógyszert használunk, az egyik csoport a paracetamol tartalmú, a másik pedig az amidazofen, noramidazofen tartalmú. Ugyanazon csoportba tartozó készítményt 6 óránként szabad ismételni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy pl. ha reggel 8-kor alkalmazunk paracetamol tartalmú készítményt, akkor legközelebb délután 2-kor adhatunk. Közben azonban ismét felszökő lázra például 11-kor adhatunk amidazofen tartalmú szert, amit délután 5-kor ismételhetünk. Ezzel a módszerrel elérhetjük, hogy 3 óránként tudunk gyógyszert adni a nehezen csillapítható lázra is. Az alkalmazott készítmény kiszerelése pedig attól függ, mekkora gyermekünk, be tudja-e venni a tablettát vagy kanalas orvosságot. Természetesen hányós gyermeknek szájon át értelmetlen bármit is beadni, míg hasmenés esetén a kúp hatástalan.


A lázcsillapítás sikere legalább fele részben azon múlik, hogy kellő folyadékot itassunk a kis betegünkkel, bármilyen gyógyszer csak így hatásos. A kínált ital ne legyen szénsavas, leginkább a tea javasolható, vagy rostos gyümölcslevek, ne legyen se túl meleg, se túl hideg. A beteg gyermek esetleges étvágytalansága miatt ne aggódjunk, könnyen emészthető, diétás étel javasolható, és csak annyi amennyit a beteg kíván.


Nehezen csillapítható láz esetén a fizikális lázcsillapítás módszerei igen hasznosak. Ezek a hőelvonás elvén alapulnak. Hűtőborogatáskor (priznic)egy langyosvizes lepedőbe kell a nyaktól lefelé a teljes testet becsavarni, efölé pedig egy száraz réteget tegyünk. Negyedóránként, vagy a lepedő átmelegedésekor cserélni kell. A csak csukló és homlok borogatása semmit sem ér!

A legjobban bevált módszer a hűtőfürdő. A beteget kellemesen meleg vízbe ültetjük, majd fokozatosan hideg víz hozzáadásával hűtjük a fürdővizet, amíg a testhőmérsékleténél hűvösebb, langyos nem lesz, kb. 29-30 fokos. A fizikális lázcsillapítás alatt ne nyissunk ablakot! Mindkét eljárást addig kell alkalmazni, amíg a láz 38 fok alá nem csökken!

A lázas beteg ne bújjon meleg takaró alá, elég egy vékony pizsama, takaró. Így nem akadályozzuk a bőrön keresztül történő hőleadást sem. Ne adjunk antibiotikumot orvosi utasítás nélkül, hiszen az antibiotikum nem lázcsillapító, nem kellő okkal, adagban illetve ideig alkalmazva csak ártunk vele!

A gyógyszeres és fizikális lázcsillapítás módszereit kombinálva a legtöbb makacs lázat is csillapítani tudjuk.


Csillapíthatatlan magas láz esetén, illetve ha gyermekünk igen bágyadt, elesett, sokat hányt, erős hasmenése van, esetleg idegrendszeri tünetei vannak, vegyük igénybe az ügyeleti ellátást, egyéb esetben érdemes kivárni a másnapot, és a gyermeket ismerő házi gyermekorvost felkeresni. A lázat azonban addig is feltétlenül csillapítsuk! Beteg gyermekünk több babusgatást, törődést érdemel, így is segítsünk neki a betegséget átvészelni!

2009. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
21:57-es vagyok.Köszi a lepontozást,bárki is volt az.Én jószándékkal segítettem azzal amit leírtam tapasztalat alapján és amit még anyukám is csinált velünk annak idején.Sajnálom ha valakinek nem tetszett és nem a szakkönyv alapján írtam le hogy mit hogy kell, mert ugye az ÉLET sincs könyben leírva mint tudjuk, hogy mikor mi a helyes út. Bocs hogy bekavartam a "hülyeségemmel" azért remélem sikerült lehúzni a lázat! üdv.
2009. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!