Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba lázát hogy...

8 hónapos baba lázát hogy lehet csillapítani?

Figyelt kérdés
Délelőtt 11-12 között szokott aludni egy órát, mikor lefektettem, még semmi baja nem volt, de mire felkelt, forró volt az egész teste és nyűgös is szegénykém. Más tünete nincs, nem köhög, nincs hasmenése, se semmi egyéb. Nem én vagyok az anyukája, csak vigyázok rá. Sose voltam még beteg babával, ezért nem tudom, mit kell ilyenkor csinálni.
2011. márc. 28. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Megmérted a lázát? Hőmérőt popsiba, aztán amit mérsz, levonsz belőle fél fokot, az a tényleges hője.
2011. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előszőr is..Mennyi a láza?Hol mérted,fenekébe?Ha igen,abból le kell számitani 5 egységet..

Ha igy is lázas,akkor adj neki lázcsillapitó kúpot.

2011. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hívd fel az anyukát, mondd el neki, hogy mennyit mértél. Biztos meg fogja mondani, hol találsz lázcsillapító kúpot vagy szirupot.
2011. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
38,1 fokos, nem tudom, érdemes-e ekkora hővel rögtön gyógyszerrel tömni, annyira nem magas. Valami természetes módszer nincs?
2011. márc. 28. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Borogatás, hűtőfürdőzés. Beültetni kádba 36 fokos vízbe, és folyamatosan hűteni 31-32 fokosra a vizet.

Borogatásnál és keresztborogatást csinálok: jobb kéz - bal láb, és fordítva.

2011. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Borogatást mennyire meleg vízzel csináljam?
2011. márc. 28. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Hideg vízzel kell borogatni, az a lényege.

És az anyukát hívd fel mindenképpen!!

2011. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ha feljebb szökne a láza, akkor mindenképpen Panadol babyt, vagy Nurofen szirupot, vagy ami van otthon esetleg - lázcsillapító kúp -, azt kell adni a babának.
2011. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

borogatás nem sokat ér, persze jobb mint a semmi.

ha megoldható csinálj neki egy kád 37 fokos vizet, ültesd bele és 2-3 percenként egy pohár hideg vizet önts bele. olyan 20 perc után 33-32 fokosnak kéne lennie a vízben. ha ez megvan, játszatok még pár percet a vízben, ez a leghatékonyabb lázcsillapítás a gyógyszeren kívül

2011. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hűtőfürdőztünk, és szépen levitte. Remélem, nem megy fel megint holnapra.
2011. márc. 28. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!