Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrporszívózásnál nem tudok...

Orrporszívózásnál nem tudok ugye ártani a babának?

Figyelt kérdés
A lányom 3,5 hónapos, és nagyon taknyos. Úgy porszívózom az orrát, hogy mikor már nem jön semmi, még hagyom a porszívót hátha van még valami, és az esetek többségénél megint elkezd jönni valami. Amit kiporszívózok nagyon vizes, habos, nem szines. Persze hisztizik közben, és az orra nyílásánál már ki is van szárazdva a bőr, viszont szegény nagyon szörcsög, nagyon nehezen tud enni.
2011. márc. 29. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
cseppents bele 1-1csepp kamilla teát, nekünk beváll nem száradt ki
2011. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas az orrszívás, csak kellemetlen. Viszont nagyon hasznos dolog, mivel nem gyűlik be neki az arc- vagy a homloküregébe. Ártani nem ártasz vele, megkönnyebbül a baba. Az orrát kend be krémmel, hogy ne fájjon neki. Úgy kell szívni, hogy szívod, majd 1-2 másodperc után megint, ez segít megindulni. Remélem mihamarabb meggyógyul a kisbabád!
2011. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én abszolút bevállt receptem orrszívásra a következő. Sterimar orrsparyt használj a porszívó mellé úgy, hogy miközben az egyik orrjáratot szívod, a másikba fújod a sprayt. Tehát a lényeg abban áll, hogy egyszerre kell fújni és szívni is. Teljesen átmossa az orrjáratot így, meg fogod látni, hogy nem fog utána szörcsögni, mindent kitisztít belőle. Kicsit nehezen kivitelezhető, és persze a piciek nem lesz szimpatikus a módszer, viszont sokkal hatásosabb mintha csak magában szívnád, vagy ha először befújnál, majd utána kiszívnád. Ezáltal ritkábban is elég porszívózni, mert tovább marad tiszta az orrürege.
2011. márc. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Befújtam az orrát, jól kiporszívóztam belőle sok-sok trutyit. Bekentem neki az orrát. Ha már hozzáértem az orrához, már csak ránéztem visított.

Most már 1,5 órája végre alszik!!! Pedig szinte egész éjjel ébren volt, csak piciket aludt..

2011. márc. 29. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!