Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon korai lenne egy kicsit...

Nagyon korai lenne egy kicsit kenguruzni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz négy hónapos a leánykám. Ma kell menjek az orvoshoz beutalóért itt a községben, fél órás az út, s a babakocsi 500 km-re van innen, itt csak kengurum van. Szóval ma fél órát kéne kb kenguruzni, s holnap be kell menni a városba, az kb 2 óra lenne(eddig ölben vittem ki sétálni, de ez most hosszabb út lenne).

Lehet baja ennyi kenguruzastól?


2011. márc. 29. 11:47
 1/6 Bea24 ***** válasza:
Sztem fél órától nem lesz semmi baja, csak próbáld meg még pluszban támasztani a kis hátát, hogy ne érje akkora terhelés.
2011. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hosszabb távon mindkekttőtöknek kényelmesebb is, meg egészségesebb is lenne kenguru helyett a kendő. Az pontról pontra képes megtámasztani a hátát (ha helyesen van megkötve, persze), és a fejét is. A helyes csípőtartásról nem is beszélve: kendőbe kötve teljesen meg lehet előzni a csípőficamot, ki lehet váltani a terpeszpelenkát, akár a kengyelt is. A sima elölkeresztet meg minden kezdő meg tudja kötni.
2011. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végüé mégis inkább ölemben vittem, szerintem holnap is ez lesz... Valahogy kipróbáltuk a kengut, de nem jött be, nem tetszett neki...


El se tudom mondani mennyire vágyok egy hordozókendőre, de itt sajnos még nem lehet kapni(erdély), s ha lehet neten keresztül rendelni az is kb 15 ezer ft-nak megfelelő lejbe kerülne... Sajnos ez nekem így hirtelen sokba lenne... Közel vagyok a határhoz, át kéne menjek megnézni nálatok, csak nem tudom, hogy Biharkeresztesen vagy Berettyóújfaluban találnék-e...

2011. márc. 29. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem tetszett neki, mert már késő 4 hónaposan beleszoktatni. Én a fiamat 1 hónapos korától kenguruban hordoztam, főleg távolsági buszon, ha a városba kellett mennünk. A 3 hónapos csípőszűrésen mondta is a doki, hogy milyen jól tettem, hogy abban hordoztam, mert jót tett neki. 4-5 hónaposan már nem maradt benne, mert inkább nézelődni szeretett...
2011. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak erdélyi mamamik, itt találod őket: [link] Nem tudom, Erdélyen belül hol élsz, de ezek az anyukák biztosan tudnak segíteni abban, hogy beszerezz olcsón egy használt Nandu kendőt, az kb 4000 Ft-ba szokott kerülni. Egyéb lelőhelyeket is tudnak, szóval bátran regisztrálj és kérdezz tőlük. :-)
2011. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a nagyobb bababoltokban általában van valamilyen hordozókendő, Nandu vagy Carolino szokott lenni. Ha rászánod magadat és veszel, mindenképp minimum 4,5 m hosszút vegyél, ne hagyd magadat rábeszélni rövidebbre. A bababoltosok nem értenek hozzá, a méretezés pedig megtévesztő. (Az M-es méret nem M-es méretű anyukára való, hanem azt jelenti, hogy a kendő 4 m hosszú, ami épp rövid az elöl keresztezett kötésekhez, amivel az első hónapokban a babát hordani kell...)
2011. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!