Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért morog ha más gyereket lát?

Miért morog ha más gyereket lát?

Figyelt kérdés
Itthon normálisan viselkedik a 9 hós babám, de amikor babával vagy gyerekkel jönnek hozzánk, le sem tudom róla vakrni, tépi a zokniját a kicsinek, morog rá teljes erőből úgy hogy még a feje is elkékül(mint aki meg akarja verni)! Normális ez? Féltékeny lenne? Vagy mi a gond? Kérem válaszoljanak, akiknek hasónlóan viselkdik csemetéjük!
2009. febr. 25. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem féltékeny

de tök ari lehet:))

2009. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit ilyesztő mikor mást sem csinál percekig csak vicsorít és remeg a feje az idegtől!
2009. febr. 25. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:

te jó ég:))

ennyire dúrva????

tuti, h féltékeny, próbáld neki elmagyarázni, h te őt szereted a legjobban és ne nagyon nyúlj a többi picúrhoz, csak hozzá, h azt érezze, h ha sokan vagytok, akkor is csak vele foglalkozol.

1. voltam

2009. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ... hosszabb távon nem tudom, mennyire célra vezető amit az előttem levő ír. Minden képpen éreztetned ekll vele, hoggy őt szereted a lgjobban. Én viszont biztos, hogy a másik gyerekhez is nyúlnék, egyszerre játszanék a kettővel és közben mondanám a gyerekemnek, hogy őt is szeretjük, vele is játszunk, stb. Meg kell tanulnia, hogy nem ő az egyetlen. Lehet a legfontosabb, de nem az egyetlen, mert abból a későbbiekben ondok lesznek. Tudom, durva példa lesz, de a kutyáimat is így szoktattam össze.

Ha máshogy nem megy, kérj a gyerekorvostól/pszichológustól tanácsot mindkettőtök érdekében.

2009. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez szerintem más babákkal is előforduló, teljesen természetes dolog. Minden baba máshogy reagál a többi gyerekre, ahogy felnőtt ember is a többi felnőttre.

Múltkor voltunk egy helyen, ahol az én 10 hónapos kisfiam találkozott egy másik 10,5 hónapos kislánnyal. A kislány hasonlóan nekiindult, jött a kisfiam felé, indulatos volt a kis arca és szinte ki akarta nyomni a szemét a kisfiamnak. A kisfiam meg tiszta sértődött volt, szinte utálat ült ki az arcára. Nem nyúlt a kislány felé, csak elfordította az arcát, de látszott, hogy ő is teljesen feldúlt volt.

Szóval van ilyen. Gyerekek közt is ki hogy reagál a másikra. Nekünk felnőtteknek is van olyan, hogy legszívesebben ugyanezt tennénk valakivel, mert olyan ellenszenves. Csak mi felnőttek már szocializálódtunk, beilleszkedtünk a társadalmi szokások közé.

2009. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. febr. 28. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!