Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak 1 gyereket vállal...

Aki csak 1 gyereket vállal miért döntött így? Van olyan aki azért mert az első gyereke mellett "szinte levegőt venni" nem lehet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első nehezen jött össze,nagyon nehezen.Nekem van egy krónikus betegségem és már annak is örültem,hogy Őt sikerült összehozni.Nem is vágytam csak egyre.Most,hogy megszületett és egy igazi kis örökmozgó úgy érzem nem is bírnák kettővel.Azt persze sajnálom,hogy nem lesz testvére,de nem szeretnék másikat.És te miért döntöttél így?
2011. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig nem aklatma másodikat:

-nem terveztünk még gyereket,becsúszott

-sokat volatm egyedül vele, örekmozgó volt

-nem akaratm soha kis korkülöbséget, évekig otthon lenni

- jó volt dolgozni

Fiamról időközben kiderült, hogy hiperaktív.


Így 9 év lett korkülönbség, mondhatni tökéletes faim si sokat nyugodott, egy tök átlagos 11,5 éves, imőádják egymást a hugával.

2011. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az anyagiak miatt.

bár még lehet tesó, de így nem akartunk újabb babát bevállalni eddig, hogy hónap végén kölcsön kell kéregetni, meg ha nem lenne eg.bizt. kártya, nem tudnánk a gyógyszereket sem kiváltani, pláne hó végén.

Pedig dolgozunk mind2en. Csak sok a kiadás többek közt a lakáshitel miatt.

2011. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 5 hónapos koráig azt mondtam, ha a biztosra tudnám, hogy ilyen jó baba lesz a kistesó, akkor jöhetne most is. Onnantól olyan viharos mozgásfejlődésbe kezdett, hogy nem volt szünet. Elkezdett oda-vissza forogni, kúszott, egy időben elkezdett mászni, felült, rá egy hétre felállt és már mindenhol feláll és lépeget. Még csak 7,5 hónapos, de eljut mindenhová, nagyon aktív, most még itt a szeparációs szorongás is. Egyedül vagyok vele, sokszor nagyon nehéz, úgy érzem, nem lenne türelmem még egy babához. Hármunk közül akkor valaki nagyon megsínylené a dolgot. Így mi inkább jegeljük egy kicsit a következő babát. Aztán nem tudjuk, mit hoz az élet, de valahogy ebben az országban nem arrafelé haladunk, amerre jó lenne. Egyre nehezebb megélni, hiába dolgozunk tisztességesen, hiába nincsenek óriási igényeink, rettegni kell, hogy mikor és mennyit akarnak még elvenni tőlünk.
2011. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én. :) Bár még csak 7 és fél hónapos, de nem tudom, le fog-e nyugodni valamikor. Mindent nagyon korán kezdett csinálni mozgásban, 3 hónapos korától nem marad meg kézben (csak nagyon extrém esetben, pl. beütötte valamijét), mert van neki dolga, hagyjuk már békén. 5 hónaposan kezdett kúszni, na azóta meg sem áll.

De mindegy is, mert nemcsak emiatt. Nehezen jött össze, sokat vártunk rá, most még úgy érzem, ő az egyetlen kis királyfi a világon. Nem tudok kistesóra gondolni.

2011. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom duracell nyuszi, elég nehéz vele :)


Ráadásul engem már tuti elküldenek a munkahelyemről, és kicsi gyerekkel 000% az esélyem, hogy el tudjak helyezkedni. :( De persze ez a főnökséget nem érdekli, átszervezés, leépítés és a kisgyerekes anyukák az első körben repülnek függetlenül a teljesítményüktől.


Férjemék munkahelyén jövőre leépítés....szóval örülünk, ha nem kell majd a híd alá mennünk.


"Senkit nem hagyunk az út szélén" Na igen, belelökik az árokba!

2011. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik családtagom, nagyon-nagyon sírós volt a kisfiú, napközben nem aludt, éjjel évekig 10-15-ször felkelt, szóval nagyon kimerült az anyuka. Mindezt szinte segítség nélkül. Így én sem vállaltam volna másikat.
2011. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A rút anyagiak miatt :(

Szerencsére nővérem kislánya alig fél évvel idősebb az enyémtől, így mégsem lesz annyira egyedül.

2011. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapunk borzalmas volt. Szinte végigordította a nappalokat :( Én teljesen kikészültem, meg kikészítettem a páromat is. Már az első héten azt mondtuk, hogy nem kell kistesó. Most, hogy már 1 hónapja nyugi van, egyre többször jut eszembe, hogy talán később lehetne tesója. De csak 4-5 év múlva.
2011. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

12 éves a lányom. sokat sírt kisebb korában, hogy neki nincs testvére, a szívem szakadt meg, de a férjem nem akart másik gyereket. Beletörődtem, és ahogy teltek az évek, már nem is vágytam rá. Aztán egy évvel ezelőtt a drága párom gondolt egyet, és azt mondta: vágjunk bele. Belevágtunk: a terhességem 14. hetétől folyamatosan feküdnöm kellett, kétszer voltam kórházban vérzés miatt, azt hittem, elveszítem. A 28. héten sürgősségi császárral megszületett. Négy napig nem is láttam, 6 hetes volt, amikor először a kezembe vehettem. 10 hét kórház után, egy szemműtétet követően hazahozhattuk. Sorozatos légzéskimaradások, hetente 2-3 orvosi kontroll másik városban, egy folyamatosan síró kisbaba, akit úgy éreztem, csak örökbe fogadtam, mert amikor hazajött, már majdnem 3 hónap telt el a szülés óta. Idegi, lelki, fizikai, anyagi összeomlás, a másik gyerekkel és a férjemmel a kapcsolatom majdnem ráment. Ülve elaludtam a kimerültségtől, és egyre mélyebbre süllyedtem a depresszióba, senkit nem akartam látni.

De most: van egy csodás, egészséges, kúszó-mászó, mindig mosolygó kisfiunk, aki utolérte magát minden tekintetben, és naponta boldoggá tesz mindannyiunkat. Olyan jó, hogy ő van, mindent szenvedést megért!:)

2011. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!