Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek, hogy a 9 honapos...

Mit tehetek, hogy a 9 honapos kisfiam egyen?

Figyelt kérdés
A sulya 7,20kg, nagyon keveset eszik.Kerlek segitsetek, mar ketsegbevagyok esve. Barmit fozhetek nem eszi meg. Tapbol meg annyit eszik egyszerre, mint amennyi egy egy honapos babanak van eloirva. Nem beteg, jokedvu, eros kisbaba. Miket adjak enni....mit tegyek?
2009. febr. 25. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne tömd, ha nem beteges, akkor ennyi kell neki és kész.
2009. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

próbálj minél több újdonságot mutatni neki! Egy ennyi idős baba szinte már mindent ehet (főzelék, husi, joghurt, gyümölcsök) hátha kedvére valót talál!

Az én kicsim is "fényevő" volt, ennyi idősen kizárólag sütőtökön élt. Aztán azon sem. De a doki miondig azt mondta, ha erős, energikus, jókedvű akkor semmi baj, elég neki amit magához vesz. Most 2éves és elég vékonyka. (11kg) Viszont egy komplett energiabomba, még álmában is mozog. Enni viszont csak 1-1 falatot eszik, aztán rohan tovább. Mivel nem beteg én beletörődtem, hogy beéri ennyivel is. :)

Kitartás, hátha ő is csak kisétkű baba lesz!

2009. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk majdnem minden evés cirkusz, nem akar semmit enni, aztán szép lassan rájöttem, hogy ha műsoros ebédet kap (épp csak fejen nem állok közben), akkor azért úgy ahogy, sikerül megetetni, mert mással van elfoglalva. Most 10 hónapos, és csak úgy eszik, hogy van egy kanál az ő kezében is, azzal néha kifesti nekem az egész környéket. :-)

Részvétem, mert pokoli, amikor nem tudod rendesen megetetni és ugye állandóan aggódsz, hogy nem elég. Semmiképp ne erőltesd, mert én azzal egy időre tejesen megútáltattam vele a kanalat.

Ja! És amit még megfigyeltem: ha sokan vagyunk a levegőn, akkor kicsit jobban is eszik.

2009. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló cipőben járunk az előttem szólóval.Nekünk is szórakoztatni kell a csajszit(8 hónapos) és akkor úgy ahogy eszik. Mi is megutáltattuk a kajcsizást 1 idejig,mert mi is erőltettük ,hogy egyen.Utána ha meglátta a kanalat üvöltés volt.De ha jön a foga akkor válogat és csak a cicizést fogadja el. Vettem neki 1 gumifejű kanalat és most azzal eszik valamivel többet mint eddig. Álltalában érdekesebb a világ és a kaja nem fontos nekik.

Kitartás.Ha boldog és nem beteg akkor semmi baj.

8 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok, már cirkuszi majmot csinálok lassan magamból, pedig, hogy mondtam, hogy én nem fogom ezt csinálni...

Aztán dehogynem, csak egyen.

Ha elfoglalja közben magát, rajzol, rakosgat, akkor eszik "szépen".

Már 20 hós és 3 hónapos kora óta ezt csinálja, az anyatejjel kezdte a nyammogást, aztán a táppal és a többivel... Ja és 9 és fél kg.

Nem tudok vele mit csinálni.

2009. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen csajok az ugymond "megnyugtato" valaszokat.Megkell probaljak enis ezzel egyutt elni.

Tovabbi szep napot!

2009. febr. 26. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!