Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor értik meg a babák a...

Mikor értik meg a babák a "nem szabad" jelentését?

Figyelt kérdés
És mikor teljesítik? Ti hogy próbáljátok megértetni, hogy amit nem szabad azt nem szabad. Nálam pl a 10 hónapos lányom mindig leveszi a sarokvédőket. Nekem úgy tűnik "csakazértis". És még sorolhatnám....
2009. febr. 26. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy türelemmel! :) Nekem nagyon jól bevált, hogyha a gyerek olyat csinált amit nem szabad (pl. elindult a konnektor felé, akkor egyszerűen megemeltem és megfordítva állítottam vissza a földre, hogy háttal legyen a tiltott tárgynak. Természetesen közben mondtam neki, hogy "nem szabad". Volt amikor 2-3 ilyen megfordítás elég volt, volt amikor kis hiszti jött utána, de egy idő után már elég volt a "nem szabad" és magától indult a másik irányba, vagy abbahagyta a piszkálást.
2009. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hmm, az én fiam a műszaki dolgok érdeklik, de nagy mágus!

(7,5 hónapos) Odakúszik elé, rám néz, közben nyújtja a karját, rászólok, hogy nem szabad, erre visszahúzza a karját...majd ismét rám néz mosolyog és már csak azért is megfogja a zsinórját pl a számítógépnek, videónak stb...mindegy, csak zsinór legyen..

Én is kíváncsi vagyok, mikor érti meg, hogy nem. sztem érti ő, de kíváncsi, hogy meddig mehet el. vagy én gondolom rosszul?

2009. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na az én 9,5 hós lányom meg kertészkeik. Folyton aföldet szedi a virágokból. Ha rászólok, hogy nem szabad és felemelem a mutatóujjam, ő elfordítja a fejét és vigyorog. Ezt még eljátszuk kb 2-3× és ott hagyja. Ja de egy nap kb 100 szor bepróbálkozik. Szerintem már megérti.
2009. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lányom ár fél évesen megértette, de persze nem hallgat rá. Sőt, huncutkodik. Ha olyat csinál, amit tudja, hogy nem szabad, les minket, és nevet.

Én is várom, mikor lesz a nem nem, de még tudom, sokára.

2009. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megérteni már elég hamar (7-8 hónaposan) megértik, de folyamatosan "tesztelnek" bennünket. Vagyis nem veszik komolyan, mert ugye nincs még miatta büntetés. Az én kisfiam is 10 hónapos most, őt is a műszaki cikkek, a veszélyes dolgok (gáztűzhely, üveg, vezetékek) és a koszos dolgok (wc, kuka) érdeklik a legjobban. Tudom, hogy érti, hogy nem szabad, de csak akkor tartja be, ha hangosan rászólok (rákiabálok), hogy "nem". Ilyenkor egy kicsit megilletődik, rámnéz és nem csinálja tovább. De a sima tiltásnak semmi foganatja nincsen, ravaszul mosolyogva újra próbálkozik.
2009. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia

én nagyon sok mindenért nem szólok rá-pl,ha kipakol a szennyes tartóból,szétdobál ezt-azt.igy nagyobb súlya van annak,ha szólok.nagyon határozottan-erélyesen: azt nem.2-3 szor bepróbálkozik-mindig elviszem onnan.emeld fel-és vidd el máshova-és utána nem csinálta.volt,h 2 szer szóltam-és 3.után beraktam a járókába 1percre-egy éves volt.legközelebb ,mikor olyat csinált,akkor mutattam,h oda fog bemenni-és nem csinálta.nekünk ez bevált.persze keresik-és feszegetik a határokat-a te babád már elég nagy-és okos is ehhez.kitartás-lesz ez még rosszabb is

2009. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!