Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy refluxos-e...

Honnan tudom, hogy refluxos-e a babám? 4 hónapos és mostanában kicsit többet bukik.

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

2. hozzászólás, Nikka írását olvasd el, egész jól leírja, hogy milyen tünetek jelentkezhetnek egy refluxos babánál.

A bukás még nem feltétlen jelenti azt, hogy baj van!

2011. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

akkor baj a sok bukás, ha megáll a súlygyarapodása, vagy ha sír bukás után, akkor már kimarta a gyomorsav a nyelőcsövet. idővel rendbe jön.

(érdemes átgondolni, te mit ettél, ittál, amikor gyakrabban bukik. nálam egyértelműen akkor bukott sokat, ha kakaós, csokis dolgot ettem, vagy tejet ittam.)

2011. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gyarapszik heti 130 grammot minimum. Jó kedvű baba, nem sír sokat, elvan vízszintesen is, de csak egy ideig. Aludni szépen alszik, nyugodtan, nem sír. Viszont állandóan hasra fordul és akkor mindig jön ki egy kis kajcsi. Folyamatosan nyáladzik és tömi az öklét a szájába.
2011. márc. 30. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján nem tűnik refluxnak, mert jókedvű, nem sírós a babád, és főleg akkor bukik ha mozog. Most hogy majd össze-vissza fog forogni, elképzelhető, hogy többet bukik majd, hiszen a pocija is felkeveredik. De ha szépen fejlődik, semmi baj sincs. Az én kislányom refluxos, és már elkezdett fogyni is...mert a dokik nagyon nem jöttek rá mi baja, és csak vártak és vártak, hogy majd jobb lesz. Aztán megállt a súlygyarapodása, és végül még fogyni is elkezdett. Ja és iszonyatosan sokat sírt!
2011. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a hasra fordulás természetes, hogy visszahoz egy kis ennivalót. amíg ilyen nyugodt és hízik, addig nem kell aggódnod!
2011. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!