Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, milyen fákat, növénye...

Anyukák, milyen fákat, növényeket, bokrokat ültettek a kertbe, ami nem veszélyes a gyerkőcre, és nyárra - vagy jövőre - nagyjából szépen megnő?

Figyelt kérdés
Most füvesítünk, de tanácstalan vagyok, hogy a gyerkőc miatt milyen növényeket lenne érdemes. Nem akarnám hurcolászni őket télre sem a lakásba, pincénk nincs... Köszönöm a segítséget!
2011. márc. 30. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretnék kötekedni,de gondolom úgysem hagyod kinn egyedül a gyermeked...ebből adódóan akkor mindegy is mit ültetsz!

Figyelj a gyerekre,és akkor nem lesz gond!

2011. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Liliomot biztosan nem ultetnek.

Egy, azaz egy kiralyliliom volt a kertben 14 bimboval, amikor az elso gyermekem kicsi volt, konkretan 1, azaz egy tudott kiviritani, mert a fiam megszallottan tepte le a bimbokat. Azaz egy is azert, mert elutaztunk 2 hetre a gyerekkel es igy eletben tudott maradni. Hiaba voltunk mellette, 3 mp alatt odafutott es markolta, tepte.

MOst a masodik gyerek 15 honapos, a szuleim kertje tele van liliommal, de itt sem lesz nagy viragzas, mert a kisebbik fiam is tepi. Ennyit nem er, teljesen felesleges, egesz nap uldozom a gyereket, meg zavargatom a liliomok miatt. Mar sajnalom szegenyt, nah meg a viragot is es nagyanyamat is.

Szoval a liliom bejovos a gyereknel.


A rozsaval viszont nincs gond, azt nem bantjak.

Az angyaltrombita is gyonyoru, abbol rengeteg volt nalunk es is nem bantottak, estere viszont nagyon eros az illata, ami jo, de ne ultessetek ablak ala, mert a gyerekeknek zavaro lehet.

A leandert felejtsd el, mert mergezo, 1-2 ev mulva lehet, ha mar nagyobb a gyerek.

Javaslom ezen kivul a kisebb, konnyebben fejlodo, apro, de sokat viragzo novenyeket. Nem kell eveken at feltegetni, mar elso evben is szep es nem is fogod megsiratni, ha megis kart tesz benne a gyerek, vagy eppen vegiggazol rajta motorral, mert marad mellette meg 100 masik ugyanabbol.

A zold, nem viragzo novenyek is tudnak szepek lenni es azokat a gyermekeim sohasem bantottak, nem volt annyira feltuno.

De tenyleg csak az elso ev rossz, a nagyobbik fiam most 2,5 eves es mar egyalatalan nem bant semmilyen viragot, max atszalad rajta, de direktben nem bantja. A kisebbik annal inkabb.

2011. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de szerintem nincs olyan, hogy 100%-osan tudsz a gyerekre figyelni, 24 órán keresztül. Vagy akkor bennem van a hiba, mert nekem nem megy, de nem is szeretném úgy a gyerekkorát, hogy non-stop rajta van a szemem.

Ősszel egy pillanatra fordultam el a gyerektől, már tele volt a szája gyöngyvirág bogyójával. Egy alapos gyomormosás és egy éjszaka a toxikológián rádöbbentett, hogy ami kicsit is mérgező, annak nincs helye a kertben.


Így tiltólistára került:

- lilaakác (termése mérgező),

- gyöngyvirág (extra mérgező, még az a víz is, amiben a levágott virág volt),

- hóvirág,

- leander,

- aranyvessző,

- nem tudom a nevét, sövénynek szokták ültetni, feketés-zöldes bogyói vannak.

2011. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. valaszolo.

A gyerekfigyeles teren egyetertek veled.

De nem is csak a figyelesrol van szo.

Ahhoz, hogy semmit, de semmit ne tudjon letepni/bekapni/lenyelni, ahhoz nem csak figyelni kell egy totyogot, hanem maximum 1 meteres korzeteben lenni folyamatosan. Es minden egyes pillanatban terelgetni a novenyektol. Vagy nem?

Mertha mar nehany meterre kerulsz a gyerektol, akkor a te reakcio idod, plusz a nehany meter megtetele boven eleg arra, hogy lelegelje a viragot.

Nem lustasagbol, de en a legnagyobb butasagnak tartom azt, ha valaki ugy levegozteti a totyogojat, hogy folyamatosan kozvetlenul mellette van es egesz ido alatt terelgetni. Nem az a jo neki, ha felfedezhet, eszrevehet, megismerhet?

Szerintem igen.

En sem tevesztem szem elol (foleg, hogy nem egy van, hanem ketto), de egyaltalan nem akarom folyamatosan kovetni oket. Nezem oket peldaul a teraszrol, ha gond van, akkor segitek, de nem terelgetem oket, hogy mit szabad, mit nem szabad. Inkabb arra az 1-2-3 evre kiiktatom a lehetseges veszelyforrasokat, hogy a kertben szabadok legyenek.

Nyilvan ha csak a jatszoterre vinnem ki oket napi egy orara, akkor lenne energiam folyamatosan 50 centire lenni toluk. Az egy dolog, hogy nekik az sem lenne tul jo fejlodes szempontjabol, ott is tobbre mennek azzal, ha onalloak lehetnek szuloi felugyelettel.

De nekunk van kertunk, aminek orulok, igy reggel 8-tol 11-ig, valamint delutan 4-tol este 8-ig folyamatosan kint vannak, maximum pelenkacserere es enni/inni megyunk be a hazba. Ennyi ideig nem lehet mindig a seggugben lenni, foleg, ha mar nem csak egy van, hanem ketto.

2011. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!