Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak az egy hetes...

Mit csináljak az egy hetes kisbabámmal ha fáj a pocija és nem tud büfizni?

Figyelt kérdés

Mennyit kell büfiznie hogy ne fájjon a pocija? Tényleg 2 óránként szabad szopiztatni, nehogy fájjon a pocija?

Azt mondták nekem a védőnők hogy ne szopiztassam akkor mikor sír mert a pocija nem tud rendesen ürülni és azért fáj neki. Adjak neki vizet hogy nyújtsam az evés időt. De nem fogadja el.

Most akkor ha sír a kisbabám, adjak neki idő előtt tejcsit vagy se?


2009. febr. 26. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Próbáld meg csak megvigasztalni ha sir és te azt gondolod hogy nem éhes, lehet nem is éhes a pici csak a közelségedre vágyik.Onnan tudod hogy fáj a hasa hogy huzza fel fele a lábát.Akkor simogasd neki meg sétálni kell vele és büfiztetni.


egy 11 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Infacolt nyugodtan adhatod neki, ha fáj a hasa. Én is adom naponta többször is. Én igény szerint szoptatom a 9 hetes kisfiamat, így tettem az első kettő gyerekemmel is. A mostani gyerekorvosom egy őskövület, aki szerint csak szigorúan 3 óránként ehet a baba, éjjel csak teát szabad neki adni, nehogy megetessem. Véletlenül elszóltam magam, hogy hasfájós, rögtön jött a válasz: mert össze-vissza etetem! Neki az igény szerintiről ez a véleménye...Én se teát, se vizet nem adok neki. Már hízott 2 kg-ot.
2009. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem még nincs kisbabám, de az egyik ismerősömék babáját a kórházba is be kellett vinni, mert túl etették. Én hallgatnék a védőnőre.
2009. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem nem volt hasfájos de én mindig cicire tettem még most is és nagyon sokat szert enni nem is síros baba Ha sír eszik is mindig elfgadta.
2009. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

eddig mindig cicire tettem mikor sirt és láttam rajta hogy éhes, mert a száját nyitogatta. Csak azt vettem észre hogy erőlködik, mintha kaksizni akart volna, de nem hallotam semmit hogy jött is volna.

Meg összerándul a pici arca is olyankor és onnan gondoltam hogy hasfájos. ezért is szóltam a védőnőnek meg a dokinak. Ők mondták hogy ne etesem 2 ó-nál előbb.

2009. febr. 26. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem is azert sir mert tul van etetve, hanem azert, mert ehes!!! Honnan tudja a vedono, hogy tuleteted? Tedd mellre mindig, ha nem fogadja el, akkor pedig simogasd a kis hasat az ora jarasaval megegyezo iranyba, csak finoman, de azert eleg sokaig! Ezt nagyon szeretik.

De a dudi megnyugtatja oket elvileg, ha nem is szopizik.

Van cumija a babadnak?

2009. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babát nem lehet túletetni. Nyugodtan add neki a cicit, ha azt igényli. Ha éhes eszik, ha nem akkor lehet, hogy csak cumizik rajta. Nem kell feltétlen ennie is, a cici nyugtató és fájdalomcsillapító is a babának. Az anyatej pedig nagyon gyorsan emésztődik! Arra érdemes figyelni, hogy ne váltogasd a melled, csak kb. 3 óránként. Az én babám az első hetekben szinte álladóan a cicimen lógott, mégsem lett hasfájós, sőt, sokszor nem is büfiztettem. Szerintem ez a hasfájás is "tulajdonság", nem lehet igazán elkerülni, vagy fáj a hasa, vagy nem, kár ezért az anyukákat hibáztatni.

Ha úgy látod, fáj a pocija, lehet a lábikáját is tornáztatni, felnyomni a pocakra, körözni vele, simogatni a pocakját az óra járásával egy irányban. Hasfájásra van több praktika amit ki lehet próbálni, ha nem működik, akkor marad a gyógyszeres megoldás.

Egyébként meg a teával és vízzel nem érdemes itatni a kicsit, mert az anyatej egy védőréteget képez a bélrendszerben, amit más folyadék szépen le is mos!

2009. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, az utolsó válaszoló nagyon jókat írt. Csak annyit tennék még hozzá, hogy a lányom nagyon hasfájós volt, és ami neki segített, az a melegítő-párna. GYógyszertárba vetem ezer ft-ért, 2 db van benne, kék zselészerű-cucc van benne, és ha megmelegítettem ,akkor nagyon sokáig tartotta a meleget. ere fektettem hasra a lányomat, és ez nagyon jó volt neki.

De sima háztartási sóból is csinálhatsz melegítő-párnát, jó erős és sűrű szövésű anyagból varrd több rétegben hajtva, nehogy kiszóródjon belőle a só.

2009. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Beszéltem az anyukámmal és mondta hogy ne ha hallgasak a dokira meg a védőnőre mert valószinűleg éhes a kicsi!

Meg lehet hogy fázik is néha!

Nem adok neki vizet mert nem kellett és nem erőltetem! :D

Cumija az van néha azt is szopizza de nem naon! :S Sebaj!!! Mert a cicimet megkapja ahányszor csak kéri a kis drága!

2009. febr. 26. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Hasfájásra jó még a babamasszázs. Keress rá a neten, jó rajzokat lehet találni, nem is kell megvenni a könyvet. Egyébként az anyatejet másfél óra alatt megemésztik utána már lehet etetni (ha evett eleget, ha nem, gyakrabban is kérhet). De ha ennyire keresi a cicit, akkor lehet, hogy tényleg éhes. Nem gondoltál rá, hogy kölcsönözz egy babamérleget? Nem jó, ha valaki éjjel-nappal mániákusan méregeti a babát, de azért az elején jó, hogy tudd, hogy tényleg eszik-e rendesen, hogy van-e elég tejed. Az enyém is állandóan sírt az elején, aztán kiderült, hogy nem szopott eleget (bimbóvédőt használtam, azzal nem tudott).
2009. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!