Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg 6...

Hogy szerettessem meg 6 hónapos kisbabámmal a sós ízeket?

Figyelt kérdés

Kislányom már elmúlt 6 hónapos, szeret kanalazni, de ami nem édes, nem hajlandó megenni!

Már eszik almát, barackot, szilvát, körtét, banánt. Ezeket szereti, megeszegeti.

Próbáltuk a krumplit, répát, brokkolit, sütőtököt, ezek közül csak a sütőtököt eszi meg, azt is ímmel-ámmal.

Az első kanál után összeszorítja a száját, és nem engedi, hogy a szájába tegyem. A végén mindig sírásba torkollik az evés, ha nem édeset kap :(


2011. aug. 29. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Én nem erőltetném, elég sok minden mást megeszik. Rájön majd ő, hogy finom a krumpli is, meg a répa is.

Ha nagyon nyomatod bele, akkor lehet, csak elveszed a kedvét, és nem fogja szeretni.

2011. aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én nem hiszem, hogy ez tanulható tulajdonság. Velem pl.: at édes ízeket nem tudták megszerettetni.
2011. aug. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is csak az ízekről van szó, hanem arról, hogy szüksége lesz a zöldségekre is...

Én hasonló cipőben jártam, úgyhogy mindig valamit "belecsempésztem" a kajájába, ami megédesítette. Almát, vagy barackot, szóval még a sütőtököt is kevertem almával, aztán egyre kevesebb alma kellett bele, elfogadta magában a sütőtököt, akkor egy ideig azzal, meg répával édesítettem mindent.

2011. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom szintén 6 hónapos, ő sem nagyon eszik meg mást a sütőtökön kívül. A brokkolit pl. egy az egyben ki is köpte. Nagy ritkán a répás főzelék is megy.

De pl. próbálhatod a paradicsomos krumplit vagy a gesztenyés csirkét is, mindkettő édes. Kb. 2 hétig a lányom is megette. Most 4 napja csak a sütőtök megy.

Én nem erőltetem. A sütőtökhöz szoktam más fajta főzeléket csempészni, úgy megeszi.

Ráadásul gyümölcsből is csak az alma-barack-banán-körte megy. Külön egyik sem kell, csak 2-3 kombinációja. A szilvát és a meggyet sem eszi meg.

Nem egyszerű, de mivel ezeket eszi, ezt adom. Kínálgatom, kóstoltatom mindig, hátha valami megtetszik neki.

2011. aug. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A gesztenyéset hol szoktad venni? Én már mindenhol kerestem, de nem találtam sehol, pedig szerintem az ízlene neki! Melyik cég gyártja?

2011. aug. 29. 07:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt érdemes olvasgatni, itt is írják, hogy ha valamit nem fogad el a pici, akkor fokozatosan tegyél abból többet olyanhoz, amit szívesen megeszik.

2011. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kecskeméti gyártja az alma-gesztenye-csirke bébiételt, én pl. tescoban is vettem anno.

[link]

2011. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Kecskeméti. De én a DM-ben szoktam venni neki.
2011. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!