Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknál a hozzátápl...

Tápszeres babáknál a hozzátáplálás megkezdésekor, hogyan nézett ki egy napotok? 4 hónapos korban.

Figyelt kérdés
Most kezdtem el a hozzátáplálást.a napirendünk ezzel teljesen felborult.idő kell míg a baba hozzászokik és eleget eszik pl. tejpépből vagy főziből?mert most ott tartunk,hogy főzi és tejpép után is egy órával megéhezik.
2009. febr. 26. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én a hozzátáplálás elején a gyümi után mindig megkínáltam a táppal is és még végül vízzel is.

Eleinte csak pár kanálnyi gyümit evett és benyomta a tápadagját ,aztán megfordult az arány és kb 2 hét alatt eljutottunk anno oda, hogy tízóraira csak gyümit kapott, és jól is lakott vele.

Gyümi után viszont hamarabb megéhezik, tehát kb 2-2,5 óra múlva ebédel.


Most 5 hós, és így eszik:

Hajnal 3 körül kel, félálomban fél adag tápot eszik, azonnal vissza is alszik

Reggeli (táp) kb 6-kor

Tízórai 9-10 óra magasságában. Mindig gyümölcs, vagy kevés zöldséggel kevert gyümölcs.

Ebéd dél körül (most ismerkedik a főzelékekkel, tehát még javarészt tápot ebédel)

Eszik aztán 3-4 körül és aztán 7-8 körül fürdés, rögtön utána vacsorára tejpép ( néha még kér utána pár korty tápot, és mindig sokat iszik rá). Alvás kb kilenctől hajnal háromig....

2009. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy hónapon át csak a tízóraira összpontosítottunk,akkor kapott gyümölcsöt,szépen megismerkedett velük,eleinte elég volt maga a gyümölcs,de később majd meglátod nem laktatja annyira,most már keverem tejpépppel.

5 hósan adtam először főzit neki,ebédre,így azóta is ez van,a többi időben,reggel,uzsi,vacsi,tápszer.

Idő kell neki,míg hozzászok.

Majd meglátod, a tejpép önmagában hírtelen eltelíti,aztán meg éhes lesz,szerintem a főzivel is az elején így van,új ízek,először tömény,aztán meg majd hozzászokik a kis gyomra,ne aggódj,eddig nem kapott ilyet,meg kell ismerkednie vele.

2009. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!