Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis piros pöttyök jöttek ki a...

Kis piros pöttyök jöttek ki a babám pocakján és mellkasán, mi lehet ez? 8hónapos.

Figyelt kérdés
Lehet az antibiotikumtól amit eszik?(amoxicilin)Bár már 3napja kapja és most jöttek a pötyik. Mit tegyek? Vigyem dokihoz? Kenjem vmivel?
2011. márc. 30. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem mutasd meg a dokinak. Lehet a gyógyszertől, de lehet esetleg allergia vmi másra...
2011. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én melegkiütésre gondolnék első lépésként. Napok óta egyre melegebb van és szerintem ettől jöttek elő a pöttyök. Öltöztesd kicsit lengébben most már. De azért konzultálj a gyerekorvossal is!

2011. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikum szokott ilyet csinálni.A fiam is ilyen volt!!Abbahagytuk, elmúlt.
2011. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia! Az én kiscsajomon is van, a hasánál, ahol a pelus van, szerintem is a melegtől van...én popsikrémmel kentem be, és már most halványabb. 7,5 hós
2011. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az antibiotikum okozhat kiütéseket, szerintem rajta is van a tájékoztatón . Hívd fel az orvost, hogy pöttyös a kicsi! A miénk rögtön beszüntettette az adagolást és Fenistil cseppeket rendelt. az én lányomnak is kb. a 3. napon jöttek elő a pöttyök... Azóta rajta is van a kartonján, hogy érzékeny erre a gyógyszerre, nem is kaphatja.
2011. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomon most melegkiütések vannak, csak a pocakján és a mellkasán, de antibiotikumtól is volt már egyszer.Szóval mindkettő lehet:)
2011. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen eldöntheted, hogy melegkiütés vagy allergia. A melegkiütést az okozza, hogy túlmelegszik a bőr, mert nem tud elpárologni óla az izzadtság. Ha izzadt, nedves a bőre, akkor az. Ilyenkor segít, ha leveszed róla a fölösleges réteget és pl. áttörlöd a bőrét nedves ruhával, majd szárazra törlöd vagy lefürdeted a kicsit. Ilyenkor a pöttyök elhalványodnak. [link]

Különben hiába lett melegebb, de azért a melegkiütés tavasszal nem igazán jellemző, inkább kánikulában.... persze, kivétel, ha túl van öltöztetve a gyerkőc és leizzad..

2011. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!