Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt anyuka akinek a fia...

Van itt anyuka akinek a fia 2.5 évesen még nem szobatiszta? Nappalra sem? Egyszerűen nem akar bilibe pisilni, csak este fürdés előtt, akkor se ül rá a bilire csal állva pisil úgy hogy tartom a bilit. Mit tegyek? Kisebb korban még ült a bilin.

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Igen, jelen! :-)

Az enyém 3,5 évesen lett teljesen szobatiszta (lányaim már 1,5-2 évesen).

Hát a fiúk gyakran ilyenek :-)

2011. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Ja igen, a bilit és a szűkített wc-ülőkét nálunk kimondottan utálta mind a 3 gyerek.

Úgy akarták csinálni, mint mi, a nagyok :-)

2011. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Az én fiam júli végén lesz 3 éves. A szobatisztasággal még sehol sem állunk.

A bili egyátalán nem tetszik neki, játéknak tekinti. Most vettünk egy wc szűkítőt, talán ez jobban érdekli. Meglátjuk. Most jön a jó idő, nekiállunk komolyan. Eddig nem is erőltettük.

2011. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia

nálunk úgy volt,hogy nappalra és éjjelre egyszerre lett szobatiszta 3éves korára, de ez csak ami a pisit illette.

A kakilás az 2 hónappal a 4.szülinapja előtt kezdett menni a wc-be,addig nem volt hajlandó csak a pelusba rottyantani,ugyhogy amikor már 3-4 napja nem kakilt,mert "tartogatta" akkor szólt ,h mikor kell neki és ez így ment sokáig,magától szokott le erről.

Szerintem mást nem tudsz tenni, vársz,jön a meleg a nyár és kis bugyit adsz rá, amit nyilván összepisil majd és a sokadik után biztos, h szólni fog,de ezt is ki kell várni.

Emlékszem nálunk az volt, h a kertben tanult meg pisilni a fánál, és mikor ment az oviba 4 évesen kezdtük, akkor mikor az udvaron voltak nem mentbe pisilni, hanem ott a fánál lerendezte:)...persze az óvónéni felvilágosította, h most ezt már nem így kell, hiába van jó idő bent kell pisilni!

ne aggódj, menni fog neki, csak ne érezze, h neked ez olyan nagyon fontos, mert akkor már csak dacból sem akarja majd!

2011. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bátorítást.
2011. márc. 31. 15:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

májusban lesz 3 éves a fiam. Fényévekre vagyunk a szobatisztaságtól. Még csak elkezdeni sem hajlandó. Én is a jó időben reménykedek,mert szeptembertől ovi.

2011. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nem tudom van-e köze ahhoz hogy koraszülött,35 hétre született 2780 grammal és 2400 fogyott. Olvastam itt a netten csak azért írom.
2011. márc. 31. 15:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Jelen. Két és fél éves a fiam, és egyáltalán nem szobatiszta. Tudja mi az a wc, meg bili. Tudja mire kell használni. Rá is ül. De belepisilni nem hajlandó. :(
2011. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én most döbbentem le a játszótéren az én fiamon kívül egy sem volt szobatiszta. Úgyhogy manapság ez teljesen hétköznapi dolog.

Az oviban is azt mondták, mikor beirattam, legyen váltóruha és látja a többiektől, illetve ott a vécének hangulata is van, kis vécé, kis mosdó, szertartás- megszereti és szobatiszta lesz pikk-pakk.

2011. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi se voltunk még akkor szobacicák,de aztán nyáron azzal viccelődtünk hogy lepisiljük a kis kavicsokat,ez nagyon tetszett neki,persze kisgatyában volt és mindig szóltam, kérdezgettem kell e pisilnie.Nappal már 3 évesen teljesen,éjjszaka rá pár hónapra lett az.De ne izgulj,barátnőm kisfia 3. szülinapjakor lesz szobatiszta!!Persze csak nappalra:)Van ismerős,akinek a lánya éjjel még pelusozik,pedig 4 éves múlt.Nappal semmi gond,még a déli alvásnál sem.Kitartás,és egy jó tanács,ha látod hogy sehogyse érdekli,ne nagyon erőltesd,mert később ebből baja is lehet!!
2011. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!