Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magassag. Melyik az az eletkor...

Magassag. Melyik az az eletkor amikor nagyjabol kiszamithato, hogy egy baba mekkora lesz felnottkoraban? Van ilyen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 22:27
1 2 3
 21/22 Titokgazda ***** válasza:

Csak azt nem értem, mi változik, hogyha megtudod a választ.


Azt meg ne mondd nekem, hogy semmi!


Ha kiderülne, hogy a baba liliputi (alacsonynövésű) a szülők a modern "gyógykezelésekhez" fordul.

Növekedési hormonnal tömi a gyereket, mert ha kicsi marad, az neki rossz lesz. És ezt a szülők el tudják dönteni. Bár úgy gondolom felettébb szubjektíven.


Hogyha kiderülne, hogy felnőttkorára 280 cm lesz, akkor a szülő meg azért tenne meg mindent, hogy ne nőjön akkorára, mert a szíve nem bírná, és 95%, hogy rövid élete lenne csupán.


Ne mondd, hogy semmin nem változtatna!

Lehet, hogy te azon kevés szülők közé tartozol, akik nem hazudnák még önmaguknak is, hogy mindent a gyerekért tesznek.

Hiszen jól tudja mindenki, hogy egy aberrált emberrel több a gond, mint a normálisokkal, és a szülő ettől kívánja megkímélni magát.



Kedves Kérdező!

Nyilván azért tettem fel válaszkommentben kérdéseket, mivel kíváncsi voltam a válaszaidra.



Kérdező: "Kedves Titokgazda, nyilvan azert irtam ki a kerdest, mert erdekel a tema."...


Az : ~ Azért vagyok kíváncsi, mert kíváncsi vagyok ~, nem igazán ad konkrét választ a kérdésre.


Gondolhatod, hogy az érdekel, hogy MI VÁLTOZIK attól, hogy tudod a választ.

Az is érdekel, milyen indíttatásból érdekel ez ilyen roppant módon.


Ha most megtudod, hogy 172,7 centiméter lesz felnőttkorára, akkor jobban fogsz tudni aludni?

Más ember lesz, hogyha 150, és más ember, hogyha 195 centi lesz?

Esetleg másfajta neveltetésben fogod részesíteni a várható testméretének fényében?

Vagy arra vagy kíváncsi, hogy kidobhatod-e a 193 centis nagybátyjától örökölt ruhákat?

2011. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Régi kérdés, bocs én most találtam meg.

Kedves Titokgazda!

Ha senki nem lenne kíváncsi "csak úgy", akkor még mindig a középkorban élnénk, nem lenne tv, telefon, számítógép, internet, stb. Képzeld, nekem is szokásom utánaolvasni dolgoknak, csak mert tudni szeretném, anélkül hogy ez bármin is változtatna.

A kérdésre válaszolva:

Én találtam egy elvileg pontosabb kalkulátort, ami figyelembe veszi a gyerek jelenlegi testalkatát is, és nem csak átlagol (angol oldal, metric units fül alatt lehet cm-ben megadni az adatokat): [link]

No persze hiába mondják, hogy pontos. Én 28 éves és 155 cm magas (pontosabban alacsony) vagyok, 12 éves korom óta. Beirtam az akkori adatokat, mire kiadta, hogy 163 cm magasra kellett volna nőjek. Hát, ez nem jött be... :-)

2016. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!