Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magassag. Melyik az az eletkor...

Magassag. Melyik az az eletkor amikor nagyjabol kiszamithato, hogy egy baba mekkora lesz felnottkoraban? Van ilyen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 22:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Elméletileg a a két éves kori magasság duplája lesz a felnőttkori magasság. Ezt persze nem úgy kell érteni, hogy centi pontosan ki lehet számolni milyen magas lesz, csak két éves kor körül már látszik a genetikából és nem csak az életkorból adódó magasság különbség a gyerekek között. A szomszédunk kisfia fél évvel idősebb mint az én fiam. Mint két szülő alacsony, mi a férjemmel magasak vagyunk. A fiam két éves kora körül fordult meg a kocka, onnantól mi adtuk a kinőtt ruhákat a szomszédba.
2011. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Azért én erre nem alapoznék. Barátnőm kisfia 104-es ruhákat hordott 2 évesen. Ha erre alapoznánk, akkor 208 cm-nek kellene lennie felnőtt korában.

Aha, apukája 168 cm magas, anyukája meg 162. Eléggé elképzelhetetlen, hogy 2 méteres benga langaléta lesz belőle...

2011. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem elképzelhetetlen, bár nem tudom a többi rokon milyen magas.

De pl én is párom is 165cm magasak vagyunk.

Már most sejtjük hogy a fiam viszont igen csak magas lesz.

Nem csak tőlünk örökölhet, és apám 185cm nagyapám meg 200 körül van.

Szóval van honnan örökölnie a 200cm-es magasságot is.

2011. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

16 év múlva megírom...

de egyébként 92 cm volt két évesen a fiam az apja 172 cm én 167 cm majd meglátjuk!!( az apja unokatesói viszont 180-190 centisek)

2011. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pl hatalmas kislány voltam kicsi gyerek koromban, mindig arányosan kétszer akkora voltam, mint a kortársaim, 10 éves koromig nőttem, mint a dudva, azóta pedig egy centit sem, 160 centi vagyok.

Már 7 évesen 36-os lábam volt, ez csak a terhesség alatt nőtt meg 37-esre.


Ha nekem ekkora koromig bármi következtetést levontak volna, csakis azt, hogy égimeszelő leszek, de pici maradtam, nálunk minden nő így volt a családban.

2011. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem egy ilyen van az ismeretségi körömben, szülők nemhogy nem magasak, inkább alacsonyak és a gyerek pedig 2 méter felett van.

Viszont olyan is van, ahol a szülők alacsonyak, az apuka kb 160 centi lehet és a kisfiuk alacsonyabb, mint az én fiam, holott idősebb majd 2 évvel. Ő biztos nem lesz a két méteres langaléta.

2011. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy ezt így ki lehet számolni. a lányom 98 cm volt 2 évesen, majdnem 2 méteres lesz? Jó, én is magas vagyok, 174 cm, de azért egy 2 méteres nő, az már elég durva! Remélem nem lesz ilyen.
2011. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22.51-es vagyok. Persze, nem lenne elképzelhetetlen, ha lenne a családjukban olyan, aki magas. De nincs, ismerem az egész családot. Sem a barátnőm (barátnőm anyukája szintén 165 körül, apukája 170 körül van), sem pedig a párja részéről (az ő szülei is elég alacsonyak), és mellékágon sincs, ugyanis a férfiak között is a legnagyobb magasság 175 cm. Szóval igencsak furcsa lenne, ha 2 méteres benga lenne majdan barátnőmék gyerkőcéből.
2011. ápr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hu, koszonom, hogy irtatok, erdekes volt ezt vegigolvasni, kivancsian varom hany cm lesz 2 evesen a gyerkocom...mar csak par honap :-)
2011. ápr. 1. 10:45
 10/22 anonim ***** válasza:

nekem egy olyan "képletet" mondott a gyerekdokink, hogy:

szülők magasságát össze kell adni, leosztani 2-vel, és fiúk esetében + 9cm, lányok esetében +3 cm.

ez valami orvosi átlagoló képlet, hogy kb milyen magasságúak lesznek felnőttként a gyerekek. De persze a nagyszülők extrém magassága befolyásolja ezt is, csak épp arra a képletre már nem emlékszem :-)

2011. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!