Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor sétált már a kisgyereked...

Mikor sétált már a kisgyereked melletted arra, amerre Te szeretted volna?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kapta meg az első utcai cipőjét, de menne világnak. Ha kiveszem a kocsiból, nem tudom a kocsit is tolni és ő vele is menni. 14 hós.
2011. márc. 31. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kb 23 hónaposan :) De ez csak azt jelenti, hogy hajlandó fogni a kezemet, és akkor arra jön, amerre én. De ha elengedi, akkor továbbra is szivesen megy nemarra, mint én. Tehát mindegy, mi van merre, a lényeg, hogy ne arra menjen, amerre kellene :) Szerintem ez legközelebb a dackorszak végére lesz jobb :)
2011. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Egy gyereket nem lehet terelgetni. Mindig arra kell menni amerre ő akar. Nálunk is így van a 2,5 éves ikrekkel. Ők még felfedezők, minden érdekli őket. 3 éves koruk után lehet majd esetleg.
2011. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Na még mit nem! Fel akarja Ő önállóan fedezni a világot.

Csak győzzél futni utána! Estére meg úgy kifáradsz, mint soha életedben.

2011. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy sajnos nem feltétlenül úgy működik, hogy egy darabig nem lehet irányítani, majd pedig már lehet... hanem vissza-vissza tér az a helyzet, hogy nem lehet és megy mint a vakegér... Lánykám 16 hós kora körül volt hajlandó először kézen fogva sétálni, egy darabig működött a dolog (amíg maga a tény, hogy MEGY érdekes volt neki), aztán ezt megunta és NÉZELŐDNI akart inkább, vagyis arra menni, amerre érdekességet látott, aztán megérett rá agyilag hogy megértse, merre kell menni, aztán 2 éves lett, és most már úgy véli, elég felnőtt ahhoz, hogy EGYEDÜL közlekedjen az utcán... (Ha megfogom a kezét, kitépi az enyémből és megy tovább) Hát, itt tartunk most...
2011. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mindig arra kell menni, amerre ő akarja??? Hát ezért nem mindig így van, legalábbis én nem így gondolom. Gondoltam babakocsi nélkül elmegyünk majd vele pl. a közeli boltba, de így nem merek még elindulni vele. Sosem érnénk oda és haza sem.
2011. márc. 31. 22:59
 6/21 A kérdező kommentje:
A kezem általában fogja, azt szoktam neki mondogatni, talán ennek hatására fogja.
2011. márc. 31. 23:01
 7/21 anonim ***** válasza:
22:51 vagyok. Babakocsi nélkül először majdnem 20 hósan mertem elindulni vele valahova. Felírtam magamnak a pontos dátumot, mert számomra egy történelmi nap volt:) Ezt addig nem mertem megtenni, amíg egy pillanatra se lehetett elengedni a kezét, mert akkor azonnal elindult valami tök rossz irányba. Valahol olvastam, hogy addig nem szabad kocsi nélkül elvinni otthonról, amíg az ÁLLJ MEG felszólítást nem teljesíti, mert addig nem biztonságos, úgyhogy ezt követtem.
2011. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nálunk kb 1-2 hónap alatt megtanulta, bár igazán sosem volt nagyon gáz. Szerencsére, mert nekünk elég közel van az úttest, de sosem akart ott rohangálni. Ha nagyon elszemtelenedett, akkor visszaraktam a babakocsiba. Ugyanis azt én vagy 2 éves korig vittem magunkkal mindenhova. Kicsit macerás, de még mindig jobb volt, mint az üvöltő, rúgkapáló gyereket ölben hazavinni a falu túlsó végéről.

Egyébként annyiban igaza van egy előttem szólónak, hogy hagyd, hogy felfedezze a világot. Nekünk a boltba menetel, ami kb 5 háznyira van innen túlzás nélkül állíthatom, hogy 1,5 órás program volt. Megálltunk minden kerítésnél megnézni a virágokat, a kutyust, akkor visszafordultunk, elindultunk az ellenkező irányba. Náluk ez még így megy.

2011. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
És ez benne a szép, ezért vannak gyerekeink, hogy szeressük őket, akinek nincs türelme ne is akarjon egyet sem.
2011. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Fura, de nekünk sose volt ilyen problémánk.

Amikor járni tanult akkor örültünk, hogy jár, nem terelgettük, de amikor stabilabb lett, akkor arra mentünk amit előre megbeszéltünk.

Pl eleve induláskor mindig átbeszéljük, hogy mi az úti cél és utólag nincs is vita.

Időnként csinálunk olyat (ha nincs intézni való), hogy ő választ merre menjünk.

2011. ápr. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!