Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen ment a melletted altatás?

Nehezen ment a melletted altatás?

Figyelt kérdés
10 hós múlt a babánk. Eddig sétálva, most ölben alszik el este, illetve ölben pár napja annyira tekergeti magát, hogy ma magam mellett próbáltam altatni a kisfiam, de mint a sajt kukac olyan volt. Ha letette véletlen a fejét, már csukta is be a szémét, de máris ugrott is fel. A végén már én fektetgettem mellém, de sírás lett a vége és úgy aludt el a vállamon. Hát nem is tudom, hogy kellene, ennyi erővel az ágyában is kivárhatnám, hogy elaludjon, bár fél órát ott ácsorogni. Ha kimennék, azonnal sírna. Mellettetek szokott elaludni, vagy rátokhajtja a fejét? Aki így altat, de nem ciciztetve, megosztaná velem a tapasztatát?
2010. dec. 10. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szenvedtem fél évet, mire rábukkantam az "Aludj jól, gyermekem" c. könyvre. Egyet sajnáltam, mikor megfogadtam tanácsait, hogy nem előbb tettem...

Ha neked jó így, hogy altatod, és kínlódtok, akkor bocs, hogy írtam, de ha változtatnál, olvasd el és duráld neki magad!

2010. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom sírni hagyni, így is sír néha altatás közben. Tegnap már betettem az ágyába és kijöttem, mert már majd szétrobbant a fejem. De kb. 1 perc alatt úgy behergelte magát, annyira sírt, de már ő is nagyon álmos volt akkorra. Én inkább kivárom valahogy sírás nélkül.
2010. dec. 10. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor magam mellett kezdtem altatni, 3 hónapos volt. Eleinte másfél órába is beletelt, mire elnyugodott és elaludt. Idővel egyre gyorsabban ment neki. Ma már csak öt perc. Szerintem nagyon megérte a türelem, hogy nem hagytam sírni. Semmi pénzért nem hagynám sírni, egyrésztmert tudom, hogy ez mennyire káros a babának hosszú távon, másrészt nem az én kényelmem az első.


Ezek hasznos linkek, segíthetnek:

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen betettem az ágyába, majd ottmaradtam mellette. Ez olyan 5-6 hónapos korában volt. Akkor olyan 1 óra alatt aludt el úgy, hogy kivettem, betettem, paskolgattam, végül sokszor a karomban aludt el, ekkor visszatettem az ágyba. Most 13 hónapos, beteszem a kiságyba, ha felül visszafektetem, ezt akár 20x is, néha meg kell puszilni vagy ringatni, de olyan 5 perc alatt elalszik.
2010. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyan ezt csinálta. Mi úgy csináltuk, hogy leültem ölbe vettem és énekeltem, amíg bele nem aludt. Amíg szólt a dal nyugton maradt, ha netán abba hagytam kezdte is előröl a mocorgást. Tehát nem hagytam abba... Most már 14 hós és nehezen férünk el a nagyágyba. Én is azt mondtam, hogy nem hagynám sírni, de valamit tenni kellett. Betettem a kiságyba, leültem mellé és bedugtam hozzá a kezem. Első nap egy órát sírt, de nem folyamatosan, csak próbálkozott. Másnap már csak alig. Manapság összebújunk énekelünk és irány a kiságy. Nincs semmi baj.
2010. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!