Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nehezen szokott le a...

Ha nehezen szokott le a kisgyereked a ciciről? Mi a megoldás, ha én szeretném, ő pedig nem? Hasonló tapasztalatok? Ki milyen sokáig szoptatta a kisgyerekét?

Figyelt kérdés
Kisfiam már 2 éves elmúlt és már nagyon nagy nyűg a szoptatása,de még nem tartunk ott,hogy hirtelen leválasszam.Naponta még többször,még éjjel is szopik.Mellette sokszor,de keveset eszik.Én már nem nagyon bírom.Szeretnék végre lefogyni,sportolni,szép lenni.Úgy érzem,hogy a szoptatás már lassan tönkre tesz testileg és lelkileg egyaránt.Persze a gyerek a legfontosabb,de annyira irigylem a nem szoptató anyukákat.Sokkal teljesebb életet élhetnek.Hamar visszanyerhetik az alakjukat,nyugodtabban ki tudnak mozdulni a gyerek nélkül is.Komolyan már büntetésként élem meg.
2010. aug. 28. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Húú, hát nem irigyellek. Én sajna csak 3 hónapig tudtam szoptatni, mert elfogyott az a pici tejem is, ami addig volt... Mindig is irigyeltem, aki tudott sokáig.. De 2 évig nem semmi! :))


Beszél már a kisfiad? Meg kéne vele beszélni, hogy a "manó elvitte egy pici babának" a tejedet, és már nem nagyon van, és helyette valami mást kéne kapni. (cumisüveget használtok?)

2010. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mióta mondogatjuk neki,hogy már nem kellene azóta rosszabb a helyzet.Sőt,mindenkinek mondogatja,hogy ő cicit eszik és kész.Rettenetesen cicifüggő.Hidd el én inkább szoptattam volna csak 3 hónapig,csak most ne itt tartsunk.
2010. aug. 28. 23:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit mond a védőnőd? Kértél már tőle segítséget?

Mit csinál fiad, ha nem kap?

Otthon vagy vele? Mikor szokott cicizni? Rendes szokásrendben, vagy össze-vissza amikor eszébe jut?


Most megijedtem, az én fiam 14 hós és ő is függő. Remélem nem marad így 2 évesig.


Nem lehet leszoktatni a napközbeniről elösször aztán az estiről? Bár ha otthon vagy vele akkor nehezebb, mert "kéznél " vagy.

2010. aug. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan 27 hónapos.Körülbelül azért van egy rendszer,hogy mikor szopik,de az a baj,ha már jó ideje nem cicizett(7-8 órája),akkor agresszívvá válik és nem találja a helyét.Orvos a hirtelen elválasztást javasolta tejelapasztó gyógyszerrel,de nem tudom.Félek,hogy nagyon megviselné.
2010. aug. 28. 23:44
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok újra. Azt nem próbáltátok ki esetleg, hogy elmentek otthonról egész napra pld. (tudom, az alvás miatt nem könnyű), és hogy akkor is hiányolja, kéri-e a cicit?


Az a gond, hogy ahogy az idő telik, egyre nehezebb lesz elválasztani. Barátnőm húga több mint 3 évig szoptatta a fiát, ott mondjuk ráment a kapcsolatuk is, mert apa nem tolerálta a dolgot. :(


De remélem jön valaki valami hasznos és okos tanáccsal. :)

2010. aug. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, hasonló helyzetben vagyok én is. Bár nekünk nincs benne rendszer hanem reggel-este azaz elalváshoz kéri inkább, ha napközben csak úgy unalmában kéri akkor megérti ha nemet mondok, és el tudok járni mert napközben teljesen el van nélküle csak ha otthon vagyunk akkor jut eszébe. De azért már nekem is sok egy kicsit. 22hónapos. És nem is azzal van a bajom hogy milyen sűrűn kéri hanem hogy olyankor van hogy órákig is rajta csüng. Nekem a védőnő javasolt egy homeopátiás szert ami kb. 2 hét alatt fokozatosan apasztja el a tejet, és azt mondta hogy ha látja hogy nem jön belőle és fokozatosan lesz kevesebb nem hirtelen akkornem fogja kérni már. Csak én meg attól félek hogy akkor meg cuminak fogja kérni az üres cicmet. Kérdeztem is már itt az oldalon hogy most mi a garancia arra hogy tényleg nem fogja kérni. Én is várok még tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.
2010. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg próbáld ki hogy elmész vele otthonról napközben és nyugodtan szervezz programokat vele, eszik már minden mást gondolom. Ha cicit kér akkor adj neki helyette valami mást amit szeret. Nekünk bevált, bár az utcán vagy másnál nem is szokott cicit kérni, mondom csak otthon. Úgyhogy napközben szerintem nyugodtan mozdulj ki vele.
2010. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,ha elmegyünk itthonról,akkor kibír akár 8 órát is(lefekvésig vagy amíg haza nem jövünk,de nem tudok minden nap nem itthon lenni.
2010. aug. 29. 08:26
 9/9 anonim válasza:

Mi most ott tartunk,hogy már csak este elalváshoz kéri,de aránylag rövid idő alatt jutottunk el idáig..bár kemény volt.Az én lányom most lesz16hós,kb.2hónapja döntöttem el,hogy leszoktatom,aztán maradt minden..nemrég a nődokim másik fogamzásgátlót írt fel,amit nem ajánlott szoptatás alatt szedni/muszáj volt váltani,egyfolytában véreztem/,így kb.1kemény hét alatt eljutottunk odáig,hogy napközben ha kérte,mondtam,hogy nincs,helyette felajánlottam neki rendes ételt/ami nálunk nem volt egyszerű,mert 90%-ban cicit volt csak hajlandó enni/,és vagy elfogadta vagy nem,1hét alatt nem sokat evett,de nem volt más választásom.Most ott tartunk,h.3napja már csak este kell neki,azóta szedem a gyógyszert,és reggel nem is kéri,hanem felkel és visz a hűtőhöz adjak neki enni:)

Nagyon sokat elmondtam neki ha más ételt kapott,hogy most már ez lesz csak cici helyett,nekem ez bevált.De tényleg kemény időszak volt,mert válaszul ha pl.meg akartam dajkálni,vagy ilyesmi,ellökött,harapott,ordított..de túl vagyunk rajta.

Az biztos,h. mivel már2éves nehezebb,hisz még dacosabb..de kitartás,mert menni fog:)

2010. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!