Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparacios szorongas. Sokmind...

Szeparacios szorongas. Sokmindent hallottam rola, de elkepzelheto, hogy egy gyerek ezt nem eli meg?

Figyelt kérdés
Baratsagos kissrac, nemreg tanult meg jarni, nyitott, jo humoru, sok szot tud, erdeklodik, masik gyerekekkel jatszik, figyeli, hogy milyen a reakciom ha idegen van a kozelben, de nem bujik folyton, neha jon es megolel, sokat mosolyog, ugyes, ha kimegyek vecere, a jarokaban jatszik, felall neha, utanam nez, mondom, hogy mindjart jovok, nincs baj, ha a nagyi vigyaz ra es en elmegyek valahova, adok puszit, mondom, hogy ekkor es ekkor jovok, mosolyog, azt mondja pa pa, ha megint meglat koszon...
2011. ápr. 1. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nallunk sem jelentkezet meg eddig (14 honapos). Bedig o bolcsibe is jar es elejetol ott maradt gond nelkul. Ha itthon vagyok es dolgom van a konyhaba amikor nem tudok minden percben rafigyelni becsukom a szoba ajtajat es ott bent jatszik. Ha ott vagyok orul es hozza oda a jatekait, konyveit, epitokockait..., hogy jatszunk de ha nem vagyok ott akkor az sem gond. Sosem volt. Reggel a kisagyba adom neki oda a tapszeret amig en elkeszulok o megissza es utanna csak jatszik a plussokkel amig en ki nem veszem. Ottmarad barhol barkivel sosem csungott rajtam vagy sirt ha elhagytam a szobat. Vannak idoszakok amikor fogzik ekkor nyilvan tobb igenye van olelesre de ezt leszamitva nekem sosem volt gondom. Kopp-kopp remlem nem is lesz mert amint irtam bolcsis es nagyon nem szeretnem ha sirna utannam. Igy is eleg nehez. :(
2011. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül kell minden babának megélnie azt a bizinyos "szeparációs szorongát". Nekem pl. most kamasz a nagyfiam és egyáltalán nem kezelhetetlen, nem szemtelen, nem beszél vissza, pedig állítólag a kamaszkornak ezek a velejárói. Tehát ha adott egy kiegyensúlyozott lelkivilágú, boldog, jókedvű, szülei által szeretett gyerek, nem hiszem, hogy bármiféle ilyesmi bajának kellene lennie.
2011. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a szep. szor. ált. együtt jár azzal, amikor a gyerek rájön h ő és az anyja nem ugyanaz a személy, és rosszul éli meg ha eltávolodik tőle. az hogy ez milyen mértékben jelentkezik környezet befolyásolja, valamint méginkább a gyerek karaktere. a nyugodtabbakat kevésbé, az izgágább, érzékenyebb babákat meg jobban. de minden gyerek átmegy rajta. anem írod, menniy idős, egyébként a barátnőméknál cca 16 hósan jött elő először, ő ekkor jött rá, az én kislányomnál 6 hósan. ez teljesen változó, mind az hogy mikor jön elő, mind az intenzitása. szóval ne lepődj meg ha egyik napról a másikra majd borul a jelenlegi állapot nálatok. :)
2011. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!