Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi házas anyukák! Mennyit...

Családi házas anyukák! Mennyit vagytok kint naponta másfél-két évesetekkel ebben a jó időben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egész nap, csak enni és aludni megyünk be.
2011. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Dettó, ez a legjobb időszak, mert már nincs hideg, de még nem kapnak napszúrást. Imádják. Enni, aludni jövünk csak be.
2011. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak azért érdekel, mert rám igen hülyén néznek a szomszédok.Furcsállják a dolgot.Mi is reggel kimegyünk, és csak enni, aludni jövünk be.

2011. ápr. 1. 22:59
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezért? Engem azért néztek hülyének, mert kivittem az utcára és körbesétáltuk a falut, megnéztük a libákat az egyik háznál (ennek 3 éve, 2 éves volt akkor, és mai napig, ha elmegyünk a kerítés mellett megkérdezi: Anyu itt voltak azok az állatok egyszer?)Ugráltunk az árkokban, köveket dobáltunk a pocsolyába és a mai napig kimegyünk biciklizni, motorozni, van egy zárt lakópark mellettünk és ott tudnak menni.

És tényleg itt a szomszédban sok gyerek van, de egyiket sem vitték ki az utcára. A múltkor kioktatott az egyik anyuka, hogy ez az ő gyerekével nem fordulhatna elő, hogy akárcsak a kertkapu közelébe játsszon, mert hátha elüti az autó, nemhogy az utcán a ház előtt nézelődjön.

2011. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

De jó nektek a mi napunk ilyen:

Reggel 6-7 körül kelek, hogy megfőzzek mire a kislányom felkel. Általában, ha megfőztem el is mosogatok, ha a lányom még alszik, ha nem akkor ez későbbre tevődik.

A lányom 8-9 körül kel fel, felöltözünk, eszik, és már 10 óra, majd beágyazok, összepakolok a lakásban, ha a lányom nagyon szétpakolt. 2-3 naponta porszívozok, port törlök, naponta-2 naponta felmosok. Nincs olyan nap, hogy ne mosnék, majd vasalok. Hetente vízkövezek, minden nap wc-t pucolok.

Általában ebéd után megyünk sétálni, csak akkor tudunk menni 2x, ha nem kell főzzek, takarítsak.

Az egész napom ebből áll, jaj még hogy egész nap kint legyek, na az csak akkor lehetséges, ha az anyukámék vagyunk, itthon nem. :( Ti, hogy tudtok egész nap kint lenni?! Nem főztök stb.? Mondjuk ma nálunk nem volt túl jó idő....


1 éves a lányom

2011. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk változó. Van, hogy mi is kint vagyunk sokat majdnem egész nap de sajnos minden nap nem megy mert vannak "benti" teendők ahogy előttem is írták. Főzés, takarítás, mosás stb...stb..

Persze általában hajnalban kelek, hogy ezekkel meglegyek és sokat tudjunk kint lenni de van, hogy nem fér bele. Ha jó idő van akkor akármennyi teendőm is van egy fél napot biztosan kint vagyunk a kertben a 20 hós fiammal.

2011. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi is kertes házban lakunk és irigylem az első hozzászólókat,mert valahogy én is úgy vagyok ,ahogy a 3.írta,plusz én még napi 6,5 órát dolgozom.Kisfiam általában délelőtt 1,5-2 órát és délután is ennyit van kint,hétvégén ennél többet.Van,hogy úgy főzök,hogy ő a teraszon játszik,így látom bentről.Háááát ennyi,rengeteg a benti dolog tényleg.....
2011. ápr. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is főzök, mosok (mondjuk nem vasalok), takarítok, de a fiam ha jó idő van, akkor egész nap kint van.Ha nem fúj a szél, még enni is kint eszik.

Mondjuk én kimerem engedni egyedül, mert gyerekbiztos kicsi udvarunk van.

Meg nem viszem ennyire túlzásba a takarítás dolgot.

Hetente egyszer csinálok egy "nagy" takarítást, amikor port törlök, kád, csapok wc kimosás (miért kell naponta? ), hűtő, mikró, kávé főző lemosása.

A hét többi napján, csak igyekszem megtartani a tisztaságot.Naponta egyszer felsöprök (kb 10perc), a tűzhelyet tisztán tartom, ha valami kiborul azonnal feltörlöm stb.

De a hétvégi nagytakarítással is megvagyok 2 óra alatt.

Főzni olyanokat főzök általában, amik fölött nem kell egyfolytában ott állni, így kint tudok lenni én is, csak időnként beszaladok megkavarni.


Na hát én például így csinálom azt, hogy egész nap kint lehet a gyerek.Nem kell rögtön arra gondolni hogy nem főzünk, meg koszban élünk.

2011. ápr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor szintén úgy csinálom hogy 6kor kelek ( a harmadikat babánkat várom amúgy ) akkor egy két óra alatt megfőzök felmosok, kicsit összetakarítok, beteszek egy adag mosást.(Most pl. mindezekkel megvagyok így itt ülök egy kávéval és várom hogy ébredjenek a "nagyok").

A gyerekek 8kor kelnek (van hogy valamelyikük kicsit előbb de egy gyerek mellett még mindig könnyebb befejezni a tennivalókat mint kettő mellett:)

A nagyobbam (fiam 4 éves) még elolvasgat akár 20 percet az ágyában(úgy értem könyvet nézeget, a kisebbem meg ha előbb kel ő nekiáll reggelizni (egyedül hajlandó csak enni és az hosszadalmas:) 15 hós)

Mikor felébredtek, ágyazás, reggelizés stb.

Ha vmi kellene esetleg akkor kimegyünk a boltba de általában csak a 2 házzal lejjebb levő pékségbe megyünk,vagy még oda se mert apa hoz reggel ha itthon van péksütit.

Ezután olyan 9-10 felé már kint is vagyunk, vagy 12-fél1ig.Akkor bejövünk ebédelni, aztán leteszem őket aludni ( a fiam már nem mindig szokott, de akkor ő meg csendes foglalkozást űz:))

Fél3-3 felé már ismét kint vagyunk.

Este 6-7ig amíg apa haza nem ér.

Ezután már csak vacsi és fürdés van.

Mindig van amúgy ilyenjóidőben is egy egy nap ami esősebb vagy ilyesmi, és akkor csinálom meg idebent az olyan háztartási munkát ami reggel nem kivitelezhető mondjuk.

Ablakpucolás, ruha rendezgetés, mellékhelyiségek stb.

Na fel is ébredtek:))

Sziasztok!

u.i: engem is sokan hülyének néznek, hogy "kicsapom" őket az udvarra, holott én is ott vagyok velük szinte végig, másrészt imádnak kint lenni már reggel ott tobzódnak az ajtóban:)

2011. ápr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az anyukámék lakótelepen laknak és ott rengeteg szülő van lent egész nap a gyerekkel, 9-kor jönnek és ott vannak délig, aztán haza és 4 órakor jönnek vissza.

Úgyhogy sokan összehozzák a házi munkát és hogy a gyerek kint legyen.

Egyébként mi kimegyünk és bemegyek főzni. Aprácsként, így csak rövid időre hagyom őket ott és rájuk nézek. Takarítani délutáni alvás közben takarítok.

Egyébként amikor egy évesek voltak a gyerekeim, délelőtt is aludtak még és azalatt pont meg tudtam főzni, de babakocsiban, akkor is az udvaron voltak.

2011. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!