Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és milyen folyadékkal...

Mikor és milyen folyadékkal kínálhatom meg 6 hetes tápszeres babámat? Honnan tudhatom, hogy csak szomjas nem pedig éhes? Mást mond a védőnő, az orvos. Teljesen megkevernek.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két étkezés között szoktam megkínálni egy kis teával. Ha szomjas, elfogadja.

6 hetes korban Mecsek teát adhatsz neki v forralt, lehűtött vizet. Én alig vártam már, h ihassunk mást is, mert ezeket az én babám nem fogadta el.

Esetleg csinálhatsz neki gyümölcsteát úgy, h éppen csak megmártod a vízben a filtert.

Kamillát ne adj neki! (csak ha nem tud kakilni, mert gyógyszernek minősül)

2009. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy a boltokban kapható intstant teát adhatok neki csak sokkal kevesebbet kell beletenni a vízbe. Csak annyit, hogy éppen legyen egy kis színe meg íze. Én is két evés között kínáltam a babámnak.Ha éhes és nem szomjas úgyis ordítani fog.
2009. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 27. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:
szia. én egyszer adtam édesköményteát, meg egyszer kamillát, de szerintem elvan nélküle a Babám, úgyhogy csak vizet kap. ha felébred akkor rögtön adok neki, ha látom, hogy száraz a szája. és van amikor hami közben is kilöki a tápis cumit, és ha adom a vizet akkor azt kéri. szóval még hami közben is meg szokott szomjazni.
2009. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én semmit nem adtam neki inni. Gyakorlatilag ahogy a hozzátáplálást elkezdtük 4 hónaposan, akkor kezdtem el plusz folyadékot adni (babavizet).

A teát nekem sokan ellenezték, hogy nem tesz jót, ha sokat isznak a gyerekek cumisüvegből. Akkor inkább víz.


Én még kipróbáltam a gyümölcsleveket is, de azt is inkább a cukortartalom miatt nem adom, elég a gyümölcs.


Így én megmaradtam a babavíznél.


A kisfiam 6 hónapos. Szép babázást!

2009. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2009. febr. 28. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!